ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ)! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ЛІЦЕЇСТИ-БОГУНІВЦІ!

Сьогодні, в Міжнародний день пам’яті жертв фашизму, разом з усім прогресивним людством ми   віддаємо шану пам’яті всім жертвам нацизму.

День жалоби за безвинними жертвами відзначається щороку в другу неділю вересня з метою недопущення відродження фашизму та розповсюдження його людиноненависницької ідеології.

Відзначають Міжнародний день пам’яті жертв фашизму  у вересні тому, що саме на цей місяць припадають дві пов’язані з Другою світовою війною дати — день її початку і її повного завершення.

Цього дня ми вшановуємо десятки мільйонів людей, які загинули під час Другої світової війни, поминаємо полеглих у боях солдатів, мирних людей, які загинули під бомбами, від голоду, холоду, у концтаборах.

На українських теренах відбулася майже половина всіх стратегічних оборонних і наступальних операцій Другої світової війни, саме в Україні було розгромлено більше половини нацистських військ. Ми маємо свій скорботний рахунок незліченних людських втрат, адже Україна входить до числа країн, найбільш постраждалих як від воєнних дій, так і від військових злочинів. Ця війна, за різними оцінками, забрала життя від 8 до 10 мільйонів чоловік. Нацистський тоталітарний режим здійснив на українських землях геноцид євреїв та ромів.

Цей день ще раз нагадує всім нам про жахіття Другої світової війни, про створену в нацистській Німеччині та окупованих нею країнах систему знищення людей: концтабори, гетто, тюрми, пересильні пункти, трудові табори та інші місця примусового тримання і  праці.

Ми маємо пам’ятати уроки минулого, аби запобігти їх повторенню у майбутньому, задля недопущення проявів нацизму в будь-якій формі.

І сьогодні український народ протистоїть у запеклій боротьбі хижому та підступному ворогу – російським окупантам. Вони спотворюють нашу землю, вбивають мирне населення, калічать долі тисяч українців.  Але, як і понад 70 років тому, ми вистоїмо, здолаємо непроханих чужинців на нашій землі, здобудемо Перемогу!

Слава нескореному українському народові! Вічна і світла пам’ять всім мужнім оборонцям рідної землі різних часів! Низький уклін та шана усім, хто продовжує боротися за мир в Україні!

Слава волелюбному та працелюбному українському народові!

Слава Україні!

З повагою —

 

начальник Київського військового ліцею

імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор  І. ГОРДІЙЧУК