ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ)! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ЛІЦЕЇСТИ-БОГУНЦІ!

15 лютого в Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав. Цього дня 31 рік тому останній ешелон радянських військ залишив Афганістан.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено згідно з Указом Президента від 11 лютого 2004 року.

Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих» точках.

Війна в Афганістані, яка тривала 10 років — з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989, була найбільш масштабною та трагічною. Через її горнило пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.

Воїни-інтернаціоналісти, як ніхто інший, знають, що таке війна і для них вона   не тільки бойовий досвід, це ще й біль втрат бойових товаришів, сувора школа життя.

Цього дня ми вшановуємо тих, хто з честю виконав свій військовий обов’язок, віддаємо належне учасникам бойових дій на території інших держав, які у різні часи проходили військову службу. Деякі з них пов’язали своє життя із нашим навчальним закладом. Це генерал-лейтенант Стасенко І.В., полковник Харченко В.О., полковник Чекменьов В.А., полковник Яцина В.І., полковник Тихонов В.С., полковник Мотика С.М., підполковник Бурлаченко В.Я., підполковник Веретьонкін В.В., підполковник Колінько М.В., майор Войтенко М.М., майор Мілюхін Д.Ю., майор Сокол О.П.. майор Науменко В.А., майор Петенко В.О., старший прапорщик Герих В.І., старший прапорщик Дишлюк В.В., старший прапорщик Долгополов Ф.В., старший прапорщик Марченко В.Д., старший прапорщик Рубан М.Д., прапорщик Сільніцький О.І. та медична сестра Панченко І.І.

З перших часів протистояння російській агресії на Сході України саме воїни-афганці, які мали достатній бойовий досвід, психологічну підготовку та загартовані витримку та стійкість характеру, склали ядро спротиву  окупантам,  не раз виявляючи героїзм, жертовність і мужність.

Загалом, у зоні бойових дій територіальну цілість держави захищали і захищають близько 12 тисяч воїнів-афганців.

Велика шана, подяка та низький уклін всім мужнім захисникам рідної землі!

Слава волелюбному та працелюбному українському народові!

Слава Україні!

З повагою

начальник Київського військового ліцею

імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор ІГОР ГОРДІЙЧУК