АРХІВ

маруся

Василь Шкляр. Маруся. Роман. Національний бестселер. Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 320 с.

Тендітна золотоволоса дівчина народилася для щастя. Але бурхливий 1919 рік – один із найдраматичніших в історії України – покликав її до боротьби за волю Вітчизни. Після загибелі братів, повстанських отаманів, шістнадцятирічна гімназистка Саша Соколовська стає на чолі тисячного війська. Відтепер вона  – отаман Маруся. На шлику її козацької шапки напис «Смерть ворогам України». Та навіть у вирі кривавих подій доля дарує їй щире кохання і шанс зберегти життя…

 

чорний_ворон
Василь Шкляр. Чорний ворон. Залишенець:
роман – 3-тє вид.- Харків: Книжковий клуб « Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 432 с.

 

Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах – анафемах забороняли згадувати їх імена. Щоб убити в пам’яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж. Вони вішали, палили, стріляли, нищили – але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис « Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги панувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони – залишенці – обрали собі смерть.

 

червоний

Андрій Кокотюха.  Червоний : роман ; передм. В.Кіпіані; худож. Н.Переверзєва. – Харків: Книжковий клуб « Клуб сімейного дозвілля», 2013. – 320 с.

Їм закидають масові вбивства вчителів . Бандерівцям місце в  ГУЛАГу, де вони… можуть бути корисними. Замість скніти в таборах ватажок повстанців Данило Червоний наладить там лад! І нехай він планує втечу, йому, героєві чи бандиту, єдиному до снаги приборкати ув’язнених злодіїв. Як це було, розкажуть три свідки: міліціонер, чекіст і ворог народу. Не шукайте Червоного ані серед мертвих, ані серед живих, шукайте серед овіяних легендою.

 

кровкажана

Василь Шкляр. Кров кажана.: роман – Львів: Кальварія, 2003. – 220 с.

«Кров кажана » перехоплює подих. Це «страшний» епатажний роман, який спровокує чимало «офіційних» претензій до автора. Похмура містика, відверта еротика, божевільна кримінальна історія… Однак то тільки гіпнотична форма, в яку автор зодягає глибокий соціальний зміст. Витончений психологізм, філософічність, іронія, інтелектуальна та мовна граційність забезпечують твору статус яскравого явища в сучасній літературі.

 

 

 захід сонця

Галина Пагутяк.  Захід сонця в Урожі : романи, повісті, оповідання та новели. 2-ге видання, перероблено і доп. – Львів: ЛА « Піраміда», 2007- 368 с. (Серія «Українська модерна проза»).

 

Галина Пагутюк – яскрава письменниця нової літературної генерації, бузумовний майстер сучасної української прози. За глибиною відтворення людських почуттів та національної автентичності її без вагання можна назвати спадкоємницею О.Кобилянської.

Г. Пагутяк властиві фантастично- символічна манера письма, прорив до «вигаданого світу», потяг до містики та безнастанних пошуків спасіння людської душі у жорсткому світі. Уперше вибрані твори письменниці «Захід сонця в Урожі» вийшли у світ 2003 року і давно вже стали раритетом, тому й назріло доповнене перевидання книги.

 

 

молоко з кров

Люко Дашвар.  Молоко з кровю.

Харків: Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2010 – 272 с.

Дипломат конкурсу романів, кіносценаріїв та п’єс «Коронація слова» 2008 р.

 

Яке то щастя – зустріти свою половинку і покохати! Коли душа сягає неба, коли розумієш: ось твоя доля… Першій красуні на селі Марусі- румунці до пари став Льошка – розумний, красивий, успішний – то й жити б їм, як королям. І яке їй діло до сусіда, хирлявого рудого Стьопки – німця в поламаних окулярах? От тільки чомусь щоночі йде він до бузкового куща біля Марусиної хати, і щоночі вона відчиняє вікно…

 

 

райцентр

Люко Дашвар.  РАЙ. Центр  : худод О.Маслов – Харків: Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2010 – 272 с.

Дипломат конкурсу романів, кіносценаріїв та п’єс «Коронація слова» 2009 р.

 

Помешкання в центрі мегаполісу, навчання в престижному виші, роман з багатієм – для провінціала то межа успішності, ніби опинитись у центрі раю! Заради цього можна поступитися принципами, сховати гордість, збрехати…

Але чи є тому раю – у брендовому одязі, у шикарних офісах та автівках представницького класу – безгрішні душі? Бо тільки безгрішна душа зможе побачити двох вояків гетьмана Петра Дорошенка, які пробудилися через 340 років, щоб відшукати РАЙ. центр.

 

 

повернутися дощем

Талан Світлана. Повернутися дощем: роман , Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016 – 448 с.

Від фіналіста конкурсу «Коронація слова», золотого письменника України.

Правда про війну побачену на власні очі.

 

Лихо відступило від Сєвєродонецька, але велика Настина родина розвіяна по світу : мати їде до Західної України, сестра – у Росії і чути не хоче про повернення, а діти… Іванка і Геник, брат і сестра – непримирені вороги… Настя везе у волонтерському бусі допомогу хлопцям, бо під Іловайськом не спокійно. Вона не знає, що поспішає назустріч долі…

 

 

цей світ

Коваль Ю.А  Цей лагідний – лагідний світ. – Львів: Апріорі, 2011. – 576 с.

 

Ця книжка для автора, прихід якого в українську новелістику свого часу привітали М. Рильський, О.Гончар, П.Загребельний, І.Драч, якоюсь мірою підсумкова. Тут зібрано твори, які відображають усе розмаїття ідейно-тематичних осягнень Ю.Коваля. Стиль автора ясний і вишуканий, мова багата, у ній виразно вчувається музична ритміка, самі твори відрізняються динамічністю сюжету, зримими характерами і непідробною поетичністю.

 

 

 

грім

Іван Бачинський. І вдарив грім. Львів: видавництво «Край», 2005 – 279 с.

 

Лейтмотивом твору є патріотичне начало: все, що спіткало багатостраждальну нашу Вітчизну.  Це колористика далеконосних   подій  30-40 – х років минулого тисячоліття. Серцевиною структури роману є збірний образ людини складної долі, чесного, самовідданого борця, члена ОУН Юрія Дорощука.

Роман Бачинський енергетично знову повертає нас у ті далекі стражденні для України часи, коли три монстри держави-хижаки рвали на шмаття її знекровлене тіло.

 

 

помста

Кушнір Богдан. Помста оперативника розвідки: пригодницький роман – К. Ярославів Вал, 2014 – 352 с.

 

Це пригодницький роман – розслідування про російську розвідку. Про невидимих ляльководів, які штучно провокують зміни в пост радянських країнах і цинічно вершать долі цілих народів.

Російський оперативник розслідує, як в Україні витрачались гроші для створення «п’ятої колони», веде нас на внутрішню кухню спецслужб. Це роман – застереження, в якому ще до подій на київському Майдані було передбачено експансію Росії в Україні.

 

 

 

карбід

Андрій Любка. Карбіт :роман. Чернівці : Книги – XXI; 2015 – 288с.

 

Події пригодницького роману «Карбіт» розгортаються впродовж паркого й тривожного літа 2015р. У цій книжці є сливовиця, рибалки, гробар, сімнадцять розділів, спокуслива й хижа жінка, кілька вбивць, корумпований мер, геніальна ідея, Тиса і безнадія. Натомість у ній немає шенгенських віз, відповідей на всі запитання, кулінарних рецептів і порад як розбагатіти. Для найширшого кола читачів.

 

 

 даруся

Марія Матіос. Солодка Даруся.  Львів: ЛА « Піраміда», 2005 – 176с.

 

Завжди стильне, розкішне і конкурентне письмо столичної гуцулки Марії Матіос спростовує затерту аксіому про поділ прози на чоловічу і жіночу.

«Солодка Даруся» – це насамперед, мовний виклик  дистильованій макулатурі, що заполонила книжковий ринок. Це історія – 30-х  – 70-х років минулого століття в її буковинському і галицькому ареалах. «Драма на три життя», як визначила жанр твору.

 

 

 

данило

Тарас Орлик. Данило Галицький. : роман., пер. з рос. М. Волощак – Харків: Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 240с.

 

Хан Батий знищив усіх друзів Данила Галицького, але той не здався. Він намагався вибороти незалежність для свого народу. Батий бажав підкорити собі волю Данила, зробити  з нього ляльку, яку можна контролювати.Але Данилові стало мужності для того, щоб взяти гору у війні з загарбником. Саме на честь цієї перемоги він і заснував міст о Лева.

 

 

кодекс

Володимир Пилат. Кодекс лицарської честі  гопаківця.  2016 – 126с.

 

Систематизувавши науку дідуся, батька та учителів, примноживши їх власним життєвим та бойовим досвідом, автор уперше за останню тисячу років зробив спробу відтворити кодекс лицарської честі українського воїнства.

Книжка адресована національно свідомим лицарям України.

 

 

 синдром

Вакулич В. Синдром тероризму. Харків: ХД   ДП  «Укр НДНЦ», 2007. – 415с.

 

У монографії зроблено спробу цілісно дослідити проблему тероризму як суспільно явища загалом, його історичну еволюцію, зокрема такий сучасний феномен, як міжнародний тероризм, вплив якого дошкульно позначається на процесі цивілізаційного поступу і обумовлює нагальну потребу спільного пошуку світовою спільнотою ефективних механізмів захисту від цього зла.

 

 

іловайськ

Зіненко Р.А. Іловайський щоденник. Харків : Фоліо, 2016 р – 281с.

 

Чесна і відверта книжка, написана безпосереднім учасником подій, бійцем добровольчого батальйону «Дніпро – 1», який пройшов «Іловайський котел» від початку і до кінця. Розповідь про маловідомі події дозволяє читачеві пережити разом з українськими солдатами одну з найтрагічніших сторінок сучасної України.

 

маріупольський

Вдовиченко Г. Маріупольський процес: роман. Харків.

Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2015 – 288 с.

Переможець у номінації «Гранд – романи», «Коронація слова».

Усе як на війні : втрати, біль, знову втрати… Роману й Ользі судилися не найкращі часи для зустрічі. Полонений українець і сепаратистка – чи є гостріша суперечність у подіях літа 2014 року? Але безодня, яка здавалася нездоланною, поступово щезає. Бо в житті існує щось небагато важливіше за ненависть…

 

 

путлер

 Михайлюта О., Піддубняк В., Чорногуз О. Сатирична сотня діє, або Путлер капут: сатира і гумор. Антологія сучасного українського гумору і сатири. «Журналіст України», 2016 – 376с.

 

Доки Україна здатна сміятись, вона живе. Такий лейтмотив збірки. Гостре перо демонструють автори з різних куточків України, члени творчих спілок й аматори, але всі вони – майстри сатиричного цеху.

 

 

чорний ліс

Андрій Кокотюха. Чорний ліс:роман. – 2-ге вид. – Харків: Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2016 – 304 с.

У  чорному лісі на волині українці воюють відразу на три фронти: з німцями, росіянами та поляками. Головний герой – колишній міліціонер, зек, радянський диверсант – мусить розібратися в тому, хто друг, а хто ворого. У нього нині одна мета – зрозуміти на чиєму боці правда, і відстоювати її зі зброєю в руках.

 

 

 

 

 

вогняна зима

Кокотюха А. Вогняна зима: роман.\, Харків: Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2015 – 352 с.

Прийшла вогняна зима 2013- 2014 –го, і тисячі українців опинилися у вирі Рево люції Гідності – та по різні боки барикад. Успішний бізнесмен Стогов стає активістом Автомайдану.  Продавщиця з косметичного магазину Алла тепер волонтерка.  Ми бачимо Майдан їхніми очима. Тут усе справжне – і життя, і кохання, і ненависть. І смерть. А ще – відчайдушна віра, що кінець кінцем усе буде добре…

 

 

100днів 

Макеєв Валерій. 100 днів полону, або позивний 911. – Черкаси: Видавець В.Третьяков, 2015 – 128 с.

Це документальна розповідь про паралельний вимір, який існує в нашому світі за кілька сотень кілометрів. Жорстокі ополченці, російські десантники, психологічні допити, приниження, катування – мало хто після цього виживає. Але він живий  і… написав про це. Дискусійно, суперечливо, нетипово, але чесно.

 

 

 

 сумрак

Геннадій Фімін. Доброволець «Сумрака». Правда про війну. 2016 – 64 с.

Це спогади про непростий і страшний час початку російської агресії в Україні. Потрапив у полон, зазнав катувань… Він стає добровольцем і потрапляє на війну. В спогадах наведено тільки факти, тут немає вигаданих подій та образів. Для всіх хто зацікавлений подіями новітньої російсько-української війни.