НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

ЕЛІКСИР
Раймонд Коурі. Еліксир безсмертя. Головний редактор С. Скляр, «Клуб сімейного дозвілля», 2008.

На час написання цієї книги ще не існувало речовини, здатної гарантовано уповільнити чи зовсім зупинити процес старіння людини. Це неприємна і жорстока правда. Але науковці досягли помітного прогресу на шляху пізнання причин старіння та смерті. В основному  цього прогресу було досягнуто завдяки зміні методики. Саме про таку зміну йдеться у цій книзі. “Пролонгісти” намагаються спочатку виявити: чому відбувається старіння і як сповільнити його процес.

Історичні розділи книги розповідають про графа де Сен-Жермена. Вісімнадцяте століття було багатим на крипто схеми та шифротексти, тож його ім’я і досі, через сотні років, зберігає свою таємничість. Ким був Сен-Жермен? Містиком, володарем секретів, просвіченою особистістю, чи просто талановитим шарлатаном, хитромудрим шахраєм, який мав здатність зачаровувати і одурювати довірливих аристократів? Однак набагато більше відомо про Раймонда ді Сангро.

Бажання подовжити життя і залишитися якомога довше на цій Землі є так само древнім, як і людство.

МАЛЬВІЛЬРобер Мерль. Мальвіль. Роман.

На Великдень 1977 року друзі Емманюєля Конта зібралися у льоху його замку Мальвіль,щоб обговори ти питання про майбутні муніципальні вибори в селі Мальжак. І саме цього дня Земля стала жертвою атомної катастрофи. Групі людей, що випадково врятувалися, доводиться переборювати неймовірні труднощі, щоб вижити.

Розповідаючи про наслідки цього страхітливого спустошення, письменник мовби закликає людство берегти мир, бути пильним.

У своєму романі Р. М ерль з великою симпатією змальовує образ комуніста – борця за справедливість. Після тяжких випробувань, що випали на долю людей, комуніст Мейссоньє згуртовує їх, мріє про побудову комуністичного суспільства, суспільства справедливого, без експлуатації і воєн.

ІСТОРИК

Елізабет Костова. Історик.

Я ніколи й гадки не мала віддавати цю історію паперові. Ця історія шістнадцятирічної дівчини та її батька, який колись втратив свого улюбленого куратора, та історія самого куратора й оповідь про те, як усі ми знайшли себе на найтемнішій стежці, що веде назад, в історію. Будучи істориком , я зрозуміла, що насправді не всі, хто повертається в історію, можуть пережити це.

Погляди на релігійні й територіальні конфлікти між мусульманським С ходом і християнським Заходом можуть бути до болю знайомі сучасному читачеві. Найдавніші історичні події у цій книзі я досліджувала так само ретельно, як би досліджувала будь-який науковий текст.

АТЛАНТИДАДевід Гіббінс. Атлантида.

Відкриття , що лежить в основі сюжету цієї книжки, вигадане. Утім, в цілому розповідь не суперечить археологічним даним, хоча й може здатися декому неймовірною. Єдиним джерелом інформації про Атлантиду є діалоги.

«Тімей » і « Критій», написані грецьким філософом Платоном.

Імена, персонажі, назви установ, місця та події створені авторською уявою.

ВОРОШИЛОВГРАД

Жадан С. Ворошиловград:
роман, 2-ге вид. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб  Сімейного дозвілля», 2016 – 320с.

За версією конкурсу «Книга року БІ-БІ-СІ» роман «Ворошиловград» став найкращою книгою десятиліття!

Пил доріг, іржаві бензоколонки, втомлені автобуси, старі «хрущовки»… Місто, що залишилось поза часом. Дивні люди, які займаються дивними справами. Абсурд – та водночас «справжність» існування. Герман повертається до містечка свого дитинства у степаж Донбасу, щоб знайти і врятувати зниклого брата, його бізнес… Лірична і жорстка, соціальна і метафізична, меланхолічна і реалістична історія, сповнена безмежних просторів, спогадів, сновидь, мрій, джазу та духу справжньої дружби.

ДЕПЕШ МОДЖадан С.В. Депеш Мод.

Роман. – Харків : Фоліо. 2012, – 219 с.«Депеш Мод» – роман про юнацький максималізм,  і старечу смерть, книга про дружбу, ненависть і зраду, розповідь про надію і відчай.  Панк як життєва стратегія, музика як середовище перебування , релігія як опіум для народу, Харків як місце дії і головний герой.

Перший роман Жадана «Депеш Мод» (2004) перекладено вже  на вісім мов.

БІГ МАКЖадан С.В. Біг Мак та інші історії: книга вибраних оповідань. Харків : Фоліо, 2013. – 314 с.

Оповідання написані протягом останніх десяти років. Оповідання в книзі подані у хронологічному порядку, що дає можливість допитливому читачеві прослідкувати час та географію написання кожного з них. Окремі тексти у книжковому варіанті друкуються вперше.

ПАЛАТА7Л. Лузіна С. Жадан. Палата № 7. Харків : Фоліо, 2013.-317 с.

Влюбившись, мы честно пытаемся заглянуть другому в душу, словно в окно. Но чаще всего видим свое отражениев оконном стекле. Отблеск собственного света, который слепит нам глаза, не позволяя разглядеть другого».

Лада Лузина

«Як усе це переповісти? Наша мова легко нам зраджує, вона живе своїм життям, незалежно від нас, лише віддалено відтворюючи те, що ми насправді хотіли сказати, що ми дійсно мали на увазі».

Сергій Жадан