Неділя, 24 Вересня, 2023

ВИХОВНА РОБОТА

ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ПРОЙШЛИ «КУРС ВИЖИВАННЯ» У НЕЗНАЙОМІЙ МІСЦЕВОСТІ

Ліцеїсти Київського військового ліцею продовжують вдосконалювати свої теоретичні знання та практичні навички у літньому військовому таборі під Стокгольмом.
Так, 15 та 16 червня богунівці познайомилися з досвідченими шведськими інструкторами з виживання, які поділилися своїми знаннями та досвідом. Юнаків навчили орієнтуванню на місцевості, пошукам води в лісах, розпалюванню вогнища, вживанню диких рослин в їжу.
17 червня юнаки відправилися в лісову місцевість для виконання практичних вправ та завдань з виживання, щоб безпосередньо на практиці закріпити набуті теоретичні знання.


ВІТАННЯ АБІТУРІЄНТІВ З УСПІШНИМ ЗАВЕРШЕННЯМ ВСТУПНИХ ВИПРОБУВАНЬ ДО НОК КВЛ

10 червня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. привітав абітурієнтів, які за результатами вступних випробувань отримали оцінки високого та достатнього рівня.

Ігор Володимирович привітав хлопців, вручив запрошення на навчання у НОК КВЛ та побажав гарного літнього відпочинку.

 

 


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ У Х ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ СПАРТАКІАДІ СЕРЕД ВІЙСЬКОВИХ ЛІЦЕЇВ

3 червня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. привітав ліцеїстів – учасників Х Всеукраїнської спартакіади серед військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою з військово-прикладних видів спорту.

З 30 травня по 2 червня у місті Одеса вихованці КВЛ представляли збірну команду ліцею, а саме ліцеїсти Коданов Артур Валерійович, Лопушанський Василь Володимирович,  Петров Віталій Васильович,  Рудяк Артем Миколайович, Свириденко Богдан Володимирович,  Секірін Артем Вікторович,  Туманов Дмитро Дмитрович.

Учасники гідно виступили на змаганнях, виборовши III призове місце.


СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА У КИЇВСЬКОМУ ВІЙСЬКОВОМУ ЛІЦЕЇ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА

31 травня 2019 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбулися урочистості з нагоди  святкування Останнього дзвоника.

На свято були запрошені почесні гості: директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України генерал-майор Садовський Микола Степанович, випускник ліцею, Герой України Олександр Порхун, дружина Героя Небесної сотні Віктора Швеця – Швець Тамара Василівна, голова Синодального управління військового духовенства – митрополит Черкаської і Чигиринської Православної церкви України, голова міжнародної організації «Родина Мазепи» Мазепа Ігор Всеволодович, американський ветеран, президент громадської організації «Аномалія».

З вітальною промовою до випускників та всіх присутніх звернувся начальник ліцею. Він підкреслив той факт, що цього року у доросле життя з КВЛ випускається 297 вихованців. Це набагато більше, ніж у минулому та позаминулому роках, і найкращий результат за всі роки незалежності України.

Ігор Володимирович зауважив, що місія ліцею полягає не тільки у тому, щоб бути першою ланкою підготовки майбутніх українських офіцерів, а й у вихованні  людей із чіткою громадянською позицією, вмотивованих на опанування військових професій, готових взяти на себе відповідальність за долю держави.

Також очільник КВЛ звернув увагу на те, що командування, педагогічний та виховний склад роблять все можливе, щоб ліцей  став для дітей пільгових категорій другим рідним домом, і вони зростали, оточені  щирою турботою та піклуванням. Наразі у ліцеї на повному державному забезпеченні навчається майже 850 юнаків. Більше третини ліцеїстів – це діти учасників АТО (ООС), військовослужбовців, військових пенсіонерів, переселенці зі Сходу України та Криму, з багатодітних сімей.  У КВЛ навчається 18 ліцеїстів, чиї батьки загинули під час виконання службових обов’язків, а батько одного з них загинув під час Революції Гідності на Майдані,  80 ліцеїстів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих у російсько-українській війні колишнім ліцеїстам. Також відбулося покладання квітів до пам’ятника загиблим випускникам.

Після промови начальник ліцею вручив відзнаки ліцеїстам-відмінникам та ліцеїстам, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків: Кучерівському, Міхневичу, Костенку, Кулікову, Кошелі, Самойленку, Кузьменку, Вєнікову, Маковею та Пімкіну.

За сталою традицією після вручення нагрудних знаків випускникам відбувся  ритуал “Прощання з Бойовим  прапором Ліцею”.

Після урочистої частини ліцеїсти виконали “Марш богунівської слави”, у танцювальну програму увійшов вальс, виступ прийомів з карабінами продемонстрували ліцеїсти 6 навчальної роти, а ліцеїсти 4 навчальної роти показали прийоми з рукопашного бою. Ліцеїсти 5 навчальної роти, які брали участь у  військовому параді на День Незалежності  у 2018 році, підготували видовищний  флеш-моб.

Останній дзвоник – дуже важлива подія як для випускників КВЛ, так і для їх рідних та близьких, всього особового складу ліцею і залишиться в пам’яті на все життя.


НАГОРОДЖЕННЯ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ ЗА НАЙКРАЩЕ ЗНАННЯ ПРЕДМЕТУ «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ»

29 травня 2019 року на плацу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася церемонія нагородження кращих ліцеїстів за підсумками 2018-2019 навчального року з предмету «Захист Вітчизни».
Начальник ліцею генерал-майор Гордійчук І.В. вручив нагороди «Кращий стрілець» ліцеїсту Віктору Мороховцю. «За успіхи у вивчені предмету Захист Вітчизни» були відзначені ліцеїсти Артур Коданов, Микита Марчук, Нікіта Глущенко, Дмитро Цуд, Ярослав Кучер, Олександр Грищенко, Микола Хомчук, Даніїл Шеховцов, Микита Костюченко, Ярослав Козаченко, Григорій Онофрієнко, Ярослав Мороз, Рощді Абурас та Володимир Лазарець.


ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАЛЬНО-ПОЛЬОВИХ ЗБОРІВ

29 травня 2019 року заступник начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна полковник Акутін Д.О. звітував начальнику ліцею генерал-майору Гордійчуку І.В. про прибуття особового складу 1, 2 та 3 навчальних рот з навчально-польових зборів, які проходили на базі навчального центру с. Велико-Половецьке.
Згідно з поданими пропозиціями генерал-майор Гордійчук І.В. заохотив ліцеїстів, які були найбільш активними під час виконання практичних задач, показали високі результати та вміло використовували на практиці набуті під час навчання теоретичні знання та навички.


КАНДИДАТИ У МАЙСТРИ СПОРТУ

29 травня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. привітав ліцеїстів з отриманням звання кандидатів у майстри спорту.
З 16 по 19 квітня на спортивній базі КВЛ проходили змагання Київської міської спартакіади серед допризовної та призовної молоді.
За результатами змагань 7 ліцеїстів КВЛ підтвердили звання КМС, 11 виконали норматив КМС, 3 ліцеїсти виконали норматив І розряду, 1 – ІІ розряду. Гідно виступила команда НОК КВЛ (2 ліцеїсти виконали норматив ІІ розряду, 9 – ІІІ розряду).
Під час змагань було встановлено 3 рекорди ліцею: ліцеїст Петров (1 рота) встановив новий рекорд з військово-прикладного семиборства (5610,6 оч.) і став абсолютним чемпіоном міста Києва 2019 року; ліцеїст Коданов Артур (6 рота) встановив рекорд на смузі перешкод 1 хв 42,0 с (попередній був встановлений у 2012 році – 1 хв 42,9 с); ліцеїст Марчук Микита покращив власний рекорд з плавання вільним стилем на 50 м, який встановив у минулому році – 27,66 с.
На Всеукраїнській спартакіаді серед допризовної молоді команда м. Києва, яку представляли ліцеїсти КВЛ, посіла ІІ місце. Під час змагань кращим у стрільбі було визнано ліцеїстів Секіріна Артема (4 рота) та Мороховця Віктора (6 рота). Команда посіла І місце у стрільбі, ІІ місце у плаванні та підтягуванні.


ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА КВЛ ГЕНЕРАЛ-МАЙОРА ГОРДІЙЧУКА І.В. З ЛІЦЕЇСТАМИ 6 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ

29 травня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. зустрівся з ліцеїстами 6 навчальної роти, які наразі здають ЗНО, готуються до випуску та вступу до ВВНЗ.
Ігор Володимирович подякував юнакам за сумлінне ставлення до навчання та виконання обов’язків ліцеїстів. Найбільш вмотивовані ліцеїсти були заохочені присвоєнням навчального звання, нагороджені фотокарткою на фоні бойового прапора ліцею, а також грамотами, подяками батькам.


НАЧАЛЬНИК КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ  ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА ВІДВІДАВ ЛІЦЕЇСТІВ МОЛОДШОГО КУРСУ, ЯКІ ПРОХОДЯТЬ ПІДГОТОВКУ НА ПОЛІГОНІ СМТ. ВЕЛИКОПОЛОВЕЦЬКЕ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

26 травня 2019 року начальник Київського військового ліцею  відвідав ліцеїстів молодшого курсу, які перебувають на польовому виїзді, де відпрацьовують навички із розвідки, прийомів тактичної медицини, орієнтування на місцевості (топографії), гірської підготовки, курс навчально-практичних занять з військової справи.

Також відбулися  змагання з футболу, волейболу, гирі, розбірки збірки автомата Калашникова, перетягування каната, встановлення наметів, одягання ОЗК, естафети з передачею міни.

Начальник Київського військового ліцею Герой України генерал-майор Гордійчук І.В. привітав ліцеїстів з початком практичного вишколу і пригостив смаколиками.


ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА КВЛ З ЛІЦЕЇСТАМИ 4 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ

22 травня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. провів зустріч з ліцеїстами 4 навчальної роти.

Командир роти – старший офіцер вихователь майор Макітренко Олег Юрійович представив Ігорю Володимировичу ліцеїстів, які мають високі показники у навчанні та фізичній підготовці за підсумками навчання у КВЛ 2017-2019 років.

Так, за зразкове виконання обов’язків головного сержанта роти, стройовий вишкіл, високі показники в навчанні та спорті до Книги пошани було занесено головного віце-сержанта роти Левченка Микиту.

З метою заохочення особового складу навчальне звання молодший віце-сержант було присвоєно ліцеїстам: Плітці Олександру, Асташеву Глібу, Іванченку Анатолію та Буличу Максиму. Навчальне звання віце-сержант було присвоєно Гутору Данилу, Мартинюку Олександру та Ігошину Роману. Навчальне звання старший віце-сержант отримав  Мусієнко Богдан.

Генерал-майор Гордійчук І.В. поспілкувався з ліцеїстами-випускниками та поцікавився  їх подальшими планами щодо вступу до військових вишів. Він нагадав юнакам про необхідність ретельно готуватися до кожного іспиту  ЗНО, а також звернув особливу увагу на необхідність виконання взятих ними свого часу зобов’язань –  продовжити навчання у військових інститутах Міністерства оборони України.

Наприкінці зустрічі Ігор Володимирович побажав всім відмінного здоров’я, впевненості у власних силах та гарних оцінок на іспитах.


ЗНО. ІСПИТ ДРУГИЙ

23.05.2019 року випускники зі шкіл всієї країни складають зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури. Емоцій та хвилювань побільшало, адже крізь це випробування треба пройти усім обов`язково.
297 вихованців Київського військового ліцею імені Івана Богуна сьогодні прокинулись із сонечком, одягли святкові кітелі, взяли із собою впевненість у своїх силах і покрокували до пунктів тестування.
Бажаємо кожному із них отримати бажаний результат, а ще краще – на десяток тестових балів більше.


ІНСТРУКТАЖ ПЕРЕД ВИЇЗДОМ НА ПОЛІГОН

Київського військового ліцею імені Івана Богуна провів інструктаж для ліцеїстів молодшого курсу перед їхнім військово-польовим виїздом на полігон. Генерал-майор Гордійчук Ігор Володимирович наголосив на старанному вивченні військових дисциплін, важливості практичного застосування вмінь та навичок і обов’язковому дотриманні правил техніки безпеки.


НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

16 травня 2019 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна брали участь в урочистому закритті ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у Національному академічному театрі імені Івана Франка. Організаторами цього грандіозного свята рідної мови, патріотизму та інтелекту стали Міністерство освіти і науки та благодійний фонд «Ліга українських меценатів». Традиційно захід відкривала прапороносна група ліцеїстів на чолі із підполковником Єрмоленком Д. В.
Серед нагороджених – ліцеїст 1 роти 1 взводу Хомчук Микола, який, окрім грамоти, отримав також грошову премію, та ліцеїст 6 роти 2 взводу Кузьменко Єгор.


ЗУСТРІЧ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ З НАУКОВЦЕМ, КІНОРЕЖИСЕРОМ ІВАНОМ КАНІВЦЕМ

З нагоди відзначення Дня Військово-морського флоту України та до Дня підняття українського прапора над кораблями Чорноморського флоту у 1918 році 15 травня в бібліотеці Київського військового ліцею імені Івана Богуна  ліцеїсти другої та шостої навчальних рот зустрілись з провідним науковцем, кінорежисером Іваном Канівцем.

Юнаки прослухали історичний екскурс «Від заснування Чорноморського флоту до Військово-морського флоту України».

На завершення зустрічі ліцеїсти подивились документальні фільми «Тризуб Нептуна» та «Українська революція за спогадами Всеволода Петріва». Цей фільм було знято за спогадами Всеволода Петріва – генерал-хорунжого армії УНР, військового міністра молодої республіки. З його мемуарами І. Канівець ознайомився під час роботи над «Тризубом Нептуна», документальною стрічкою про формування українського флоту 1917–1918 років, в якій ліцеїсти побачили реконструкцію подій за допомогою комп’ютерної графіки, а також маловідомі кадри хроніки.


КВЛ ГОТУЄТЬСЯ  ДЛЯ ПРИЙОМУ ДІВЧАТ

17 травня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. оглянув приміщення, що готуються для розміщення дівчат, які невдовзі стануть вихованками ліцею.

Командування КВЛ доклало зусиль для того, щоб майбутні ліцеїстки КВЛ почувалися комфортно та зручно,  а  сам ліцей став для дівчат другим рідним домом.

 

 

 


ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА КВЛ ГЕНЕРАЛ-МАЙОРА ГОРДІЙЧУКА І.В. З ВИПУСКНИКАМИ

16 травня 2019 року відбулася зустріч начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майора Гордійчука І.В. з ліцеїстами старшого курсу – випускниками 2019 року.
Під час зустрічі, яка проходила в актовій залі КВЛ, Ігор Володимирович надав випускникам поради щодо підготовки до здачі ЗНО, поведінки під час іспитів та уникнення можливих форс-мажорних ситуацій.
Очільник закладу нагадав юнакам про інформаційну сторінку кожного ліцеїста, де повідомлені усі деталі проходження тестування. Увійти туди можна, використавши свій логін та пароль. Також ліцеїсти мають пам’ятати, що враховуючи те, що усі тести розпочинаються об 11-й годині, вони повинні потрапити на місце тестування до 10:50.
Під час тестування, зауважив він, не слід надмірно хвилюватися, засмучуватися та відволікатися. Слід пам’ятати, що хвилювання – це природно, і з цим легко впоратись: почніть із того запитання, на яке можете правильно відповісти.
Ігор Володимирович особливу увагу звернув на те, як потрібно діяти у форс-мажорних ситуаціях: запізненні через поважну причину, погане самопочуття під час написання тесту, якщо матимуть місце факти порушення процедури тестування.
Також він закликав вихованців КВЛ дотримуватися даної ними клятви ліцеїста Київського військового ліцею імені Івана Богуна та після завершення ЗНО вступати до закладів вищої освіти Міністерства оборони України та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти
Наприкінці зустрічі начальник ліцею побажав всім юнакам успішно скласти ЗНО і пам’ятати, ліцеїсти-випускники КВЛ – еліта України і майбутнє Збройних сил України!


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ 6 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ В НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

15 травня 2019 року ліцеїсти шостої навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна Петро Гашенко та Максим Кобець під керівництвом вчителя М. Самофалова стали учасниками науково-практичної конференції «Позашкільна освіта: єдність теорії і практики у підготовці юних науковців МАН і НПУ імені М.П. Драгоманова».
Ліцеїсти із зацікавленням взяли участь у опрацюванні наступних тем: «Дослідницько-експериментальний напрям позашкільної освіти», «Наукова діяльність: крок за кроком до успіху», «Моделі ООН як засіб формування активної громадянської позиції».
Наприкінці конференції переможці всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учні-члени Малої академії наук України у 2018-2019н.р. у секції «Педагогіка» отримали сертифікати учасників та були нагороджені дипломами переможців ІІ (міського) етапу конкурсу.


ЗАКЛЮЧНИЙ ДЕНЬ ПЕРЕБУВАННЯ ДЕЛЕГАЦІЇ ЛІЦЕЇСТІВ КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА В ХАРКОВІ

Не менш цікавим та насиченим для ліцеїстів видався сьогоднішній день. Черговим об’єктом детального ознайомлення став Військовий інститут танкових військ при Харківському політехнічному інституті, вражаюча навчально-технічна база якого не залишила байдужим жодного юнака.
Очільник делегації ліцеїстів, заступник начальника ліцею з навчальної роботи полковник Оржешко Д.В., висловив щиру вдячність за теплий прийом, дружню атмосферу та змістовні екскурсії командуванню Харківського національного університету повітряних сил та Військовому інституту танкових військ при Харківському політехнічному інституті.


СВЯТО ВИШИВАНКИ В КИЇВСЬКОМУ ВІЙСЬКОВОМУ ЛІЦЕЇ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА

16 травня в Україні відзначається народне свято – День вишиванки. Долучилися до цього самобутнього свята і працівники Київського військового ліцею імені Івана Богуна, вдягнувши на роботу  яскраве і самобутнє народне вбрання.

Історія української вишиванки налічує близько тисячі років, вони  вважалися оберегом і символом краси. Через візерунки і малюнки на вишиванках майстрині прагнуть залучити в сім’ю благополуччя і кохання.

Наразі  українська вишиванка стала справжнім світовим трендом.

 


ЗНАЙОМСТВО ІЗ ХАРКІВСЬКИМ НАЦІОНАЛЬНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ ПОВІТРЯНИХ СИЛ

Військові є  скрізь: у небі, в морі, на землі. І саме тому для ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна дуже важливим кроком у житті є вчасно зроблений вибір військової спеціальності. Адже  професія військовослужбовця є професією за покликом серця й душі, і тільки обравши найомріяніший напрямок офіцер зможе не лише із честю та гордістю, а й із комфортом та позитивним налаштуванням виконувати свій обов’язок перед Батьківщиною та українським народом.

Уже традиційним для ліцеїстів  стало відвідування вищих військових навчальних закладів за рік до випуску із ліцею. Коли вже ніби й визначився, але ще й вагаєшся, коли ще є час для роздумів.

14 травня сто наших вихованців із 1, 2 та 3 навчальних рот на чолі із заступником начальника ліцею з навчальної роботи полковником Оржешком Д. В. поїхали у Харківський національний університет повітряних сил, де вже сьогодні, 15 травня, детально  ознайомилися із навчально-матеріальною базою закладу, здійснили пізнавальну екскурсію навчальними класами. Різноманіття факультетів таки змусить задуматися майбутніх абітурієнтів, але такого типу поїздки дають змогу якнайкраще відчути на собі атмосферу тієї професії, з якою вже скоро кожен із юнаків крокуватиме по життю.


УРОЧИСТЕ ЗАКРИТТЯ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ СПАРТАКІАДИ СЕРЕД ДОПРИЗОВНОЇ ТА ПРИЗОВНОЇ МОЛОДІ 2019 РОКУ З ВІЙСЬКОВО-ПРИКЛАДНОГО СЕМИБОРСТВА

24 квітня 2019 року на плацу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулося урочисте закриття Київської міської спартакіади серед допризовної та призовної молоді 2019 року з військово-прикладного семиборства, яка проходила в період з 16 по 19 квітня на спортивній базі КВЛ. У змаганнях взяли участь 139 юнаків з 14 команд: 8 районів м. Києва, 3 команди КВЛ, НОК КВЛ, ліцей-інтернат № 23 «Кадетський корпус» та Київський професійний коледж з посиленою ВФП.

В урочистостях взяли участь начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В. та шановані гості КВЛ:  начальник Департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації олімпійський чемпіон з фехтування Гутцайт В.М. і перший заступник голови Київського міської організації Товариства сприяння оборони України Єрмак О.М.

Після урочистого нагородження переможців та призерів особистого та командного заліку  відбулося офіційне закриття спартакіади та проходження учасників параду маршем.

За результатами змагань 7 ліцеїстів КВЛ підтвердили звання КМС, 11 ліцеїстів виконали норматив КМС, 3 ліцеїсти виконали норматив І розряду, 1 – ІІ розряду. Гідно виступила команда НОК КВЛ (2 ліцеїсти виконали норматив ІІ розряду, 9 – ІІІ розряду).

Під час змагань було побито 3 рекорди ліцею: ліцеїст Петров (1 рота) встановив новий рекорд з військово-прикладного семиборства (5610,6 оч.) і став абсолютним чемпіоном м. Києва 2019 року; ліцеїст Коданов Артур (6 рота) встановив рекорд на смузі перешкод 1 хв 42,0 с (попередній був встановлений у 2012 році – 1 хв 42,9 с); ліцеїст Марчук Микита покращив власний рекорд з плавання вільним стилем на 50 м, який встановив у минулому році, – 28,4 с. В загальнокомандному заліку КВЛ-1, КВЛ-2 вибороли І місце, НОК КВЛ – ІІ місце.


ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА КВЛ ГЕНЕРАЛ-МАЙОРА ГОРДІЙЧУКА І.В. З ЛІЦЕЇСТАМИ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ

Наближається одне із найважливіших релігійних свят – Великдень, тому  23 квітня 2019 року в приміщенні їдальні Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася зустріч начальника КВЛ генерал-майора Гордійчука І.В. з ліцеїстами пільгових категорій. Для юнаків були накриті святкові столи із солодощами та фруктами. Ігор Володимирович поздоровив вихованців КВЛ з прийдешнім святом Христового воскресіння.

Він запевнив юнаків у підтримці, яку вони й надалі отримуватимуть від держави, від керівництва ліцею та побажав всім успішного навчання та досягнення у житті вагомих здобутків. Ігор Володимирович наголосив, що командування ліцею завжди стоятиме на сторожі законних прав дітей пільгових категорій та надаватиме їм всебічну підтримку.

Також очільник КВЛ висловив слова подяки всім тим опікунам та батькам, хто опікується юнаками, та вручив ліцеїстам листи-подяки для них.

Після частування смаколиками, яке пройшло у невимушеній дружній обстановці, ліцеїсти отримали від начальника КВЛ сувеніри на згадку.


ДЗВІН ПАМ‘ЯТІ

20 квітня 2019 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна взяли участь у ранковій церемонії вшанування військовослужбовців Збройних сил України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України.

Захід проходив на території Міністерства оборони України за участі керівництва оборонного відомства, офіцерів та працівників структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних сил України, родичів загиблих українських героїв.

В цей день Дзвін Пам’яті пролунав п’ять разів. Цього дня перестали битися серця мужніх захисників, які героїчно захищали Україну: старшого солдата Єфімчука Максима Олександровича, старшого сержанта Ніженського Василя Петровича, солдата Кірієнка Олександра Вікторовича, солдата Матуса Олександра Васильовича, солдата Широкого Геннадія В’ячеславовича.

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЯМ!


ПРОВЕДЕННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ У 1 НАВЧАЛЬНІЙ РОТІ

18 квітня 2019 року під час уроку «Громадянська освіта» у 4 взводі 1 навчальної роти відбувся круглий стіл на тему «Економіка домогосподарства».  Безпосередню допомогу у підготовці уроку ліцеїстам надав вихователь взводу Данилов А.В.

В ролі ведучих круглого столу виступили ліцеїсти Гончарук Максим і Пешко Євген. Вони вміло організували дискусію із винесених на обговорення питань, надали можливість кожному висловити власну думку та підвели підсумок круглого столу після  його завершення.

Особливе зацікавлення викликали виступи Махова Феодосія та Владимирова Георгія. Юнаки розповіли про необхідність чіткого планування бюджету родини, організацію його витратної та прибуткової частин. Ліцеїсти Полянчиков Євген та Тарасюк Олександр зосередили увагу присутніх на плюсах та мінусах кредиту, можливих депозитних ризиках.

Молодший віце-сержант Коханий Володимир привернув увагу ліцеїстів матеріальними плюсами вступу до військових вишів: безкоштовне навчання, повне державне забезпечення, гарантоване подальше працевлаштування тощо. За активну участь у підготовці та проведенні уроку ліцеїсти отримали високі оцінки.

Вчитель предмету «Громадянська освіта» капітан 1 рангу Грищук А.В. із задоволенням констатував той факт, що у 1 навчальній роті стає доброю традицією проведення уроків у цікавому для ліцеїстів форматі: круглих столів, семінарів, дискусій. Це мотивує юнаків до залучення додаткових матеріалів, якісної підготовки та активної участі.


У КВЛ ВШАНУВАЛИ ГЕРОЇВ-ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

18 квітня 2019 року, напередодні 33-ї річниці відзначення Чорнобильської трагедії, особовий склад 5 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна під керівництвом вихователів підготував та провів захід, присвячений вшануванню героїв-ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, які приборкували ядерну стихію, захищаючи українську землю та увесь світ від смертельної небезпеки. Адже це була найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі.

На заході були присутні шановані гості: учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС старший науковий співробітник Національного музею «Чорнобиль» полковник запасу Бабаков Сергій Михайлович та учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС заступник начальника Гідрометцентру України Деревець Валерій Васильович. Вони розповіли присутнім багато маловідомих фактів тих подій, підтверджених очевидцями та документами, які багато років приховувалися радянською владою від громадськості.

Ліцеїсти читали вірші, в яких йшлося про найжахливішу трагедію 20 століття, а також був показаний документальний фільм, присвячений тим подіям. Особовий склад ліцею вшанував пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи та героїв-ліквідаторів, які віддали життя у боротьбі з наслідками аварії на четвертому енергоблоці ЧАЕС для мінімізації впливу радіоактивного випромінювання.


ВІДКРИТТЯ У КВЛ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ СПАРТАКІАДИ З ВІЙСЬКОВО-ПРИКЛАДНОГО СЕМИБОРСТВА

18 квітня 2019 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбулося урочисте відкриття Київської міської спартакіади серед допризовної та призовної молоді 2019 року з військово-прикладного семиборства.

Захід відкрив начальник ліцею Герой України генерал-майор Гордійчук Ігор Володимирович. Також були присутні почесні гості: начальник відділу молоді та спорту Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Кудрявцева Оксана Станіславівна, заступник голови Київського міського відділення Товариства сприяння обороні України Соловей Сергій Володимирович та представники районів міста.

У вітальному зверненні до учасників Спартакіади начальник ліцею зауважив, що сьогодні ми маємо можливість проведення змагань завдяки мужності та стійкості українських воїнів на передовій, у зоні збройного протистояння російському агресорові. Ігор Володимирович закликав присутніх вшанувати пам’ять загиблих героїв, серед яких є 10 випускників нашого навчального закладу.

Ліцеїсти, які займаються у гуртку з рукопашного бою, виступили перед присутніми з показовим номером. Після офіційної церемонії відриття Спартакіади старший вчитель підкомісії з фізичної підготовки Бугіль В’ячеслав Миколайович довів до учасників план змагань та основні вимоги до їх проведення. Так, сьогодні, у перший день змагань, юнаки демонстрували вправність з метання гранати на відстань та стрільбу з АК-74.


ГУМОРИСТИЧНИЙ КОНКУРС «ВЕСЕЛИЙ ЛІЦЕЇСТ»

15 квітня 2019 року в клубі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся гумористичний конкурс «Веселий ліцеїст» серед юнаків молодшого курсу.
Ліцеїсти підготували невеличкі сценки та гумористичні номери. Члени журі обрали переможців серед кмітливих учасників.


ЗАВЕРШЕННЯ ВІЙСЬКОВО-СПОРТИВНОЇ ЕСТАФЕТИ У КВЛ

12 квітня 2019 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбувся заключний четвертий день змагань військового-спортивної естафети, присвяченої Міжнародному дню спорту на благо миру та розвитку.

Від кожної роти методом жеребкування був вибраний  взвод.  Сьогодні юнаки змагалися у перетягуванні канату. Боротьба в останній день змагань була особливо напружена та запекла, адже кожний учасник мріяв про перемогу своєї команди, а значить роти в цілому.

Чекаємо на загальні результати військово-спортивної естафети від журі для урочистого нагородження переможців.


«МАРШ-КИДОК» У ТРЕТІЙ ДЕНЬ ЗМАГАНЬ ВІЙСЬКОВОГО-СПОРТИВНОЇ ЕСТАФЕТИ

11 квітня 2019 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна пройшов третій день змагань військового-спортивної естафети, присвяченої Міжнародному дню спорту на благо миру та розвитку.
Цього разу учасники змагань виконували вправу № 33 «марш-кидок» у складі взводу під керівництвом командира взводу.
Оцінка виставлялася за умови прибуття підрозділу на фініш у повному складі з інтервалом не більше 50 метрів, при виконанні вправи дозволялася взаємодопомога без передачі зброї, час подолання дистанції підрозділом визначався за останнім ліцеїстом. Екіпірування під час марш-кидку: автомат, форма одягу № 4. Командири підрозділів виконували вправи у складі своїх підрозділів.
Судейська комісія під керівництвом заступника начальника ліцею полковника Акутіна Д.О. спостерігала за недопущенням порушень під час змагання.


У КВЛ ТРИВАЄ ВІЙСЬКОВО-СПОРТИВНА ЕСТАФЕТА, ПРИСВЯЧЕНА МІЖНАРОДНОМУ ДНЮ СПОРТУ НА БЛАГО МИРУ ТА РОЗВИТКУ

У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбувся другий день військово-спортивної естафети, присвяченої Міжнародному дню спорту на благо миру та розвитку.
Заступник начальника ліцею полковник Акутін Д.О. перевірив готовність команд від кожної роти. Дмитро Олександрович провів інструктаж із техніки безпеки та дотримання основних вимог при проходженні військової естафети.
Під час змагань, які триватимуть ще два дні, команди завзято борються за перемогу. Вправність, витривалість, натренованість, а головне – воля до перемоги допоможуть юнакам здолати всі перешкоди! Бажаємо всім учасникам удачі та чесної перемоги.


СПІЛКУВАННЯ ЛІЦЕЇСТІВ ЗА ДОПОМОГОЮ SKYPE

10 квітня 2019 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна керівництво КВЛ та вчителі  англійської мови постійно використовують інноваційні технології  для більш ефективного вивчення ліцеїстами предмету.

Так,  сьогодні під керівництвом  вчителя  Туріциної О.М. ліцеїсти 1 взводу (1 групи) 3 навчальної роти мали змогу поспілкуватися англійською мовою за допомогою Skype з ліцеїстами НОК КВЛ.

Бесіда проходила жваво,  юнаків НОК КВЛ цікавило, які військові виші вибрали ліцеїсти 10 класу, чим саме вони їх приваблюють, як наразі хлопці готуються до параду, яким чином проходять у ліцеї дні англійської мови, за допомогою чого хлопці вдосконалюють свої знання та навички у позакласні години.

Ліцеїсти 10 класу також мали безліч запитань до юнаків НОК КВЛ: як проходять у них дні англійської мови, які улюблені предмети, ставлення богунівців до цьогорічного набору дівчат до ліцею. Хлопці – випускники НОК КВЛ передавали привіт та слова вдячності вчителям та офіцерам, які були з ними протягом 8-го та 9-го класу.

Юнаки залишились задоволені уроком-спілкуванням, тому що це було не тільки цікаво, а й корисно.


У КВЛ РОЗПОЧАЛАСЯ ВІЙСЬКОВО-СПОРТИВНА ЕСТАФЕТА, ПРИСВЯЧЕНА МІЖНАРОДНОМУ ДНЮ СПОРТУ НА БЛАГО МИРУ ТА РОЗВИТКУ

У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбулося урочисте відкриття військово-спортивної естафети, присвяченої Міжнародному дню спорту на благо миру та розвитку.

Заступник начальника ліцею полковник Акутін Д.О. доповів начальнику ліцею генерал-майору Гордійчуку І.В. про готовність команд до змагань. Ігор Володимирович побажав учасникам змагань чесної боротьби.

З 9 по 12 квітня ліцеїсти навчальних роти братимуть участь у наступних змаганнях: виконання в складі взводу нормативу 6а  згинання і розгинання рук в упорі лежачи, комплекс № 3 (кросфіт, естафета),  вправа № 33 марш-кидок взводу на чолі із  командиром підрозділу  та перетягування каната.


ГОСТІ В  КВЛ

7 квітня 2019 року Київський військовий ліцей імені Івана Богуна відвідали ліцеїсти Луганського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою “Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії”.

В рамках національно-патріотичного виховання та популяризації військової справи  юнаки мали змогу ознайомитись з навчально-матеріальною базою ліцею МО України, побутовими умовами богунівців, відвідати музей історії ліцею.


ЗУСТРІЧ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ ІЗ ЗАСЛУЖЕНИМ ХУДОЖНИКОМ УКРАЇНИ ЙОСИПОМ ОСТАШИНСЬКИМ

5 квітня 2019 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітав член Національної спілки художників України заслужений художник України, майстер традиційного мистецтва Йосип Борисович Осташинський. Автор понад 100 картин у вигляді барельєфних зображень архітектурних споруд, виготовлених із сірників. За плечима майстра 85 персональних виставок в Україні та за кордоном, а його творчі доробки зареєстровані в Книзі рекордів України 2009 р., в Книзі рекордів МАРІД 2012р. і в Національному реєстрі рекордів України 2013 р.
У бібліотеці ліцею вихованці 1, 2 та 6 навчальних рот і з зацікавленням прослухали розповідь заслуженого художника України та взяли участь у майстер-класі з виготовлення окремих фрагментів картини «Золоті ворота».
Також Йосип Борисович зустрівся з начальником КВЛ Героєм України генерал-майором Гордійчуком Ігорем Володимировичем та подарував йому свої книги.


ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ВІДВІДАЛИ ТЕАТР НА ЛИПКАХ

6 квітня 2019 року ліцеїсти 3 навчальної роти відвідали виставу режисера Костянтина Дубініна за п’єсою О.Уайльда “Ідеальний чоловік” у Київському академічному театрі на Липках.

Це комедійна п’єса Оскара Уайльда, дії якої зачіпають теми суспільної та приватної чесності. У виставі були задіяні як молоді артисти театру, так і визнані майстри сцени, адже твір Оскара Уайльда потребує високопрофесійного, кропіткого та натхненного підходу.

Ліцеїсти стали свідками захоплюючого театрального дійства, а режиссеру вдалося обіграти класичний твір так, аби дивитись його було надзвичайно цікаво. Тож після завершення виставми публіка бурхливими оплесками довго не відпускала акторів.


 

ВІЗИТ ВИХОВАНЦІВ ОДЕСЬКОГО ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКОГО ЛІЦЕЮ ДО КВЛ

5 квітня 2019 року Київський військовий ліцей імені Івана Богуна відвідали 15 вихованців Військово-морського ліцею.

Начальник КВЛ генерал-майор Гордійчук І.В. зустрівся з юнаками, розповів їм про основні напрямки життєдіяльності та провідну концепцію нашого навчального закладу та подарував на згадку про ліцей пам’ятні подарунки.

Керівництво ліцею ініціювало зустріч вихованців Військово-морського ліцею та капітан-лейтенанта Рибіна О.Л. з ліцеїстами КВЛ. У брифінг-класі юнаки ділилися враженням про навчання у своїх навчальних закладах, планами на майбутнє та захопленнями.

Юнакам було цікаво разом, адже у них є одна споріднена ціль у житті – служіння на благо України та захист суверенітету і незалежністі нашої Батьківщини.


ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ВІДВІДАЛИ КОНЦЕРТ «МИ НА СВОЇЙ, БОГОМ ДАНІЙ ЗЕМЛІ…»

4 квітня 2019 року ліцеїсти 3 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали концерт «Ми на своїй, Богом даній землі…», що відбувся у Центрі культури і мистецтв НТУУ «КПІ» за ініціативи волонтера, керівника вокального ансамблю «Сьоме почуття» Світлани Токарь.

У концерті, присвяченому  захисникам України, взяли участь заслужена артистка України Руслана Лоцман, Світлана Токарь, вокальний ансамбль «Сьоме почуття», зразкова хореографічна студія «Щедрик» (художній керівник Світлана Романенко), Христина Шаробура та інші.


ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА КВЛ З ОСОБОВИМ СКЛАДОМ 3 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ

4 квітня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. провів зустріч з особовим складом 3 навчальної роти.

Звертаючись до вихованців КВЛ, Ігор Володимирович поцікавився умовами проживання, побутом, якістю харчування та забезпеченням юнаків загалом. Ліцеїсти розповіли начальнику ліцею, які військові професії у майбутньому хочуть здобути, до яких військових вишів мають намір вступати.

Ігор Володимирович заохотив ліцеїстів згідно з поданими пропозиціями командира роти підполковника Ромахіна В.Ю. Так були відзначені ліцеїсти-відмінники: Микита Глущенко, Едуард Галенко, Григорій Жгута, Антон Горбонос, Олександр Гриценко та Володимир Боровський. За високі показники у вивченні англійської мови були заохочені Дмитро Бучацький, Ілля Лук’янчук, Нікіта Герасименко та Олександр Черненко.

Також очільник КВЛ відмітив високі показники та особисті рекорди у спорті ліцеїстів Дмитра Дуба, Богдана Борщуна, Захара Коваля, Арсена Ватченка та Богдана Свириденка.

Юнакам, які  брали участь у командних змаганнях «Козацькому роду нема переводу» та отримали друге призове місце, а саме Микиті Глущенку, Дмитру Бучацькому, Арсену Ватченку, Михайлу Залюбовському, Дмитру Туманову, Богдану Свириденку, Едуарду Галенку, Захару Ковалю та Іллі Коменчуку начальник ліцею подарував загальне фото команди на згадку. Капітану команди з футболу 3 навчальної роти Дмитру Дубу Ігор Володимирович  подарував футбольний м’яч для подальших тренувань та здобуття нових перемог.


ДО КВЛ ЗАВІТАЛИ ШКОЛЯРІ З БЕРДИЧЕВА

3 квітня 2019 року з метою військово-патріотичного виховання учнівської молоді та популяризації військової справи до Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітали 34 школярі 7-х класів з Бердичівського міської гуманітарної гімназії № 2 з посиленням вивченням іноземних мов.
Юнаки мали змогу ознайомитися з навчально-матеріальною базою КВЛ, поспілкуватися з ліцеїстами. Богунівці провели для гостей екскурсію до музею англійською мовою.
Вчитель з предмету «Захист Вітчизни» Мельник О.І. показав та розповів юнакам про наявне озброєння, яке наразі має у своєму розпорядженні ліцей, після чого школярі спробували свої сили в інтерактивному тирі.
Також у клубі юнаки подивилися презентаційний фільм про Київський військовий ліцей імені Івана Богуна. Начальник КВЛ генерал-майор Гордійчук І.В. зустрівся зі школярами та розповів їм про основну концепцію навчального закладу, обов’язкову мотиваційну складову наших вихованців, які в подальшому бачать себе виключно офіцерами Збройних сил України.


ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА КВЛ З ЛІЦЕЇСТАМИ 1-Ї НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ

2 квітня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. зустрівся з особовим складом 1 навчальної роти.
Ігор Володимирович привітав юнаків, у яких нещодавно був день народження та вручив їм подарунки. Він відмітив ліцеїстів, які мають високі показники та позитивну динаміку у навчанні та спорті протягом навчального року.
У зверненні до юнаків начальник КВЛ нагадав про головні пріоритети сьогодення, а саме – обрання вищого військового навчального закладу для подальшого навчання. Зі свого боку він пообіцяв надавати якомога більше інформації про військові навчальні заклади, знайомити юнаків з напрямками навчання, факультетами і спеціальностями, матеріально-технічною базою безпосередньо шляхом відвідування військових вишів.
Ігор Володимирович підкреслив, що вищі військові навчальні заклади України мають досвідчений склад науково-педагогічних працівників, які здійснюють якісну підготовку військових фахівців з використанням найсучасніших інформаційних технологій.
Також очільник закладу зауважив, що ті хлопці, які навчаються у ліцеї вже третій рік поспіль (йдеться про врахування навчання у НОК КВЛ), мають бути прикладом в усьому для всіх інших.


ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА З  ЛІЦЕЇСТАМИ 2 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ

1 квітня 2019 року відбулася зустріч начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майора Гордійчука І.В. з особовим складом 2 навчальної роти ліцеїстів.

Ігор Володимирович поцікавився у юнаків наявністю проблемних питань, пов’язаних із навчанням та побутовими умовами. Він наголосив на необхідності оволодіння знаннями у навчальному закладі на високому рівні згідно з освітнім планом і систематичному самовдосконаленні.

Начальник ліцею привітав з днем народження іменинників з числа ліцеїстів роти та подарував їм сувеніри: Драганюку Іллі, Валентину Поцелуйку, Андрію Малишеву, Євгенію Фігурі, Дмитру Сидоренку, Владиславу Кузьминову, Михайлу Оржиховському, Дмитру Слесаренку, Олегу Люшненку.

Також були відзначені юнаки за високі показники у вивченні англійської мови та найкращі результати з навчального предмету “Захист Вітчизни”.

Начальник КВЛ подякував ліцеїстам за обраний життєвий шлях стати захисником України та висловив  підтримку хлопцям, особливо тим, чиї батьки беруть участь у захисті суверенітету нашої держави на сході України.


ВІДКРИТТЯ ФОТОВИСТАВКИ «ЯКБИ НЕ ВІЙНА» У КВЛ

29 березня 2019 року в день відкритих дверей у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна розпочала роботу фотовиставка волонтерського фотопроекту «Якби не війна».

В експозиції представлено 8 тематичних блоків: кохання, жінки на війні, мирні професії воїнів, героїчні мами з їхніми героїчними синами, соціальний блок, легіонери, невідомі герої та блок з історіями полеглих бійців.

Фотопроекту вже три роки, і у 2019 році він завітав до КВЛ, де вихованці ліцею ознайомилися з 122 історіями захисників України, справжніх героїв нашого часу. Історія кожного з них розпочата у 2016 році і має продовження. Так, до 25 загиблих героїв, про яких організатори проекту розповідали 3 роки тому, додався ще один воїн.

Співорганізатор проекту Марина Соколова впевнена, що Київський військовий ліцей імені Івана Богуна – саме те місце, де мають бути показані  ці світлини. Адже у стінах КВЛ сьогодні виховується майбутнє Збройних сил України, їх нова генерація.

Одна з перших учасниць проекту, а нині командир взводу –  офіцер-вихователь 4 навчальної роти, молодший лейтенант Юлія Микитенко презентувала експозицію гостям КВЛ та ліцеїстам старшого та молодшого курсів.


ПРОФОРІЕНТАЦІЯ ДЛЯ ЛІЦЕЇСТІВ

28.03.2019 року Київський військовий ліцей імені Івана Богуна відвідали представники 96-ї Київської зенітної ракетної бригади (в/ч А2860): начальник відділення радіолокаційної розвідки старший лейтенант Назаренко С.Б. та офіцер-психолог лейтенант Когуть О.В., які провели з ліцеїстами випускного курсу профорієнтаційну роботу. Також старший лейтенант Назаренко С.Б. розказав про навчання у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою та поділився своїм шляхом до оволодіння військовою професією.


ПОКАЗ ФІЛЬМУ ДЛЯ ЛІЦЕЇСТІВ «КРИМ. ОТОЧЕНІ ЗРАДОЮ»

28.03.2019 року відбувся показ документального фільму «Крим. Оточені зрадою» для ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Висловлюємо щиру вдячність за сприяння перегляду кінострічки полковнику Грому Віктору Михайловичу.


У КИЇВСЬКОМУ ВІЙСЬКОВОМУ ЛІЦЕЇ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА ВІДБУВСЯ «ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ»

29 березня 2019 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбувся «День відкритих дверей». До ліцею завітали юнаки та дівчата для ознайомлення зі славетним навчальним закладом України, його історією, принципами навчання, умовами проживання.

Для майбутніх вступників та їх батьків була проведена екскурсія закладом: спальними приміщеннями, навчальними класами, їдальнею, спортивними майданчиками, під час якої вони мали змогу поспілкуватися з офіцерами, вихователями, вчителями та ліцеїстами КВЛ.

В актовій залі клубу відбулася зустріч гостей з керівництвом ліцею, під час якої начальник КВЛ генерал-майор Гордійчук І.В. розповів про основні вимоги для вступників, вступні іспити, а також про інновацію ліцею – прийом цього року на навчання дівчат. Ігор Володимирович зосередив увагу як майбутніх вступників, так і їх батьків на тому, що ліцей чекає на всіх тих юнаків та дівчат, які добровільно та свідомо бажають зв’язати своє майбутнє зі службою у Збройних силах України. Основні вимоги до майбутніх вступників: мотивація до навчання, занять спортом, оволодіння англійською мовою, опанування навичками та уміннями з військової справи. Вступ до КВЛ має бути не з примусу батьків або опікунів, а виключно за власним бажанням. Адже двері Київського військового ліцею імені Івана Богуна відкриті для тих, хто всім серцем любить неньку-Україну та готовий стати її надійним захисником.

Всі бажаючі мали можливість поставити запитання щодо вступної кампанії, навчання тощо. Також гості переглянули презентаційні відеоролики про ліцей, які продемонстрували звичайне життя ліцеїстів та їх підготовку до військової справи.

Бути богунівцем – велика відповідальність перед усім українським народом, перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя за незалежність і свободу нашої держави у боротьбі з російськими окупантами.


ЛІЦЕЇСТИ 3 РОТИ КВЛ ЗАВІТАЛИ ДО НАВЧАЛЬНО-ОЗДОРОВЧОГО КОМПЛЕКСУ В БОЯРЦІ

27 березня 2019 року до Навчально-оздоровчого комплексу в Боярці завітали старші побратими – ліцеїсти 3 навчальної роти з Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Старшокурсники на чолі з вихователем Бугіль К.С. організували та провели захід у клубі, присвячений активному учаснику визвольного руху за незалежність України періоду 1637-1664 рр – полководцю Івану Богуну.
Вихованці НОК КВЛ дізналися багато цікавого про історичну постать Богуна, мали змогу подивитися відеоряд про битви, в яких він брав участь. Особливо цікавим для юнаків стали показані ліцеїстами 3 навчальної роти сценки з історії визвольної боротьби в Україні.
Гостей пригостили смачним обідом та провели екскурсію закладом. А ті ліцеїсти, що свого часу закінчили НОК КВЛ, із задоволенням поспілкувалися зі своїми колишніми командирами, вихователями та вчителями.


БИКІВНЯ – МІСЦЕ НАРОДНОЇ ПАМ’ЯТІ

25 березня 2019 року в актовій залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася лекція «Биківня – територія пам’яті», яку прочитала заступниця генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька.
Вона розповіла ліцеїстам про великий терор 1937-1938 років, історію Биківнянського поховання жертв сталінських репресій, де тепер розташований Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили». Саме упродовж 1937-1941 років Биківнянський ліс був місцем таємного поховання жертв масових політичних репресій, розстріляних співробітниками органів НКВС у київських в’язницях.
Лекція Тетяни Шептицької була спрямована на те, щоб ніхто з тих, хто став жертвою тієї страшної трагедії не був забутий, адже пам’ять про невинно вбитих має стати запорукою неповторення подібних злочинів у майбутньому.


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ У НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «БОРОТЬБА ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ: РЕВОЛЮЦІЯ, ДЕРЖАВНІСТЬ, СОБОРНІСТЬ»

22 березня 2019 року на запрошення Всеукраїнської громадської організації «Спілка офіцерів України» ліцеїсти 3 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали науково-практичну конференцію «Боротьба за незалежність: революція, державність, соборність», яка відбулася у Будинку письменників Національної спілки письменників України.
Під час конференції були розглянуті питання визвольних війн 17 століття (доповідач к.і.н. Владлен Мараєв); уроків військового будівництва в Україні у 1919 році (доповідач полковник С. Сегеда); ролі українських повстанців середини 20 століття у здобутті державної незалежності та соборності (доповідач курсант ВІТІ О.Корольов); наслідків втрати Україною державності на початку 20-х років XX століття (доповідач д.і.н. І.Патриляк).
Присутні взяли участь в обговоренні доповіді надзвичайного повноважного посла України І. Турянського щодо ролі української дипломатії у боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність Україна та виступу Р.Матузка стосовно ганебної ідеології та практики Росії у питанні національного самовизначення народів та державності України.
Відвідання науково-практичної конференції надало ліцеїстам змогу усвідомити важливість вивчення історії незалежності України, осмислити непростий досвід державотворення та вшанувати героїзм всіх учасників визвольного руху.


ДЕМОНСТРАЦІЯ ФІЛЬМУ «НЕВИДИМИЙ БАТАЛЬЙОН» У КВЛ

22 березня 2019 року в актовій залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася демонстрація фільму «Невидимий батальйон». Це перший документальний фільм про внесок українських жінок у боротьбу з російськими окупантами на сході України.

У фільмі йдеться про шість історій жінок-військовослужбовців: Андріани Сусак,  Оксани Якубової,  Юлії Матвієнко,  Юлії Паєвської,  Олени Білозерської,  Даші Зубенко, розказаних трьома українськими режисерками: Іриною Цілик, Світланою Ліщинською та Аліною Горловою.

Героїні фільму різні за віком, життєвим досвідом, військовими та цивільними професіями, проте їх всіх об’єднала війна, а саме рішення встати на захист територіальної цілісності України.

Марія Берлінська, продюсер фільму, мала за мету донести цим проектом думку про те, що наразі жінки воюють нарівні з чоловіками, а професіоналізм не має статі. Стрічка доводить,  що у нас відбувається не громадянський конфлікт, а вже п’ятий  рік поспіль триває російська окупація української території, гинуть і калічаться українські жінки, проте вони героїчно воюють з ворогом і, головне, досягають перемог у протистоянні з вишколеною та добре озброєною російською армією.

Фільм вже був показаний в різних куточках світу, зокрема у Шанхаї, Мілані, Торонто, Оттаві, Монреалі, Нью-Йорку, Вашингтоні, Чикаго, Філадельфії, а також у Парламенті Канади та Раді Безпеки ООН.


У КВЛ ВІДБУВСЯ «ЯРМАРОК ВІЙСЬКОВИХ ПРОФЕСІЙ»

20 березня 2019 року на базі Київського військового ліцею імені Івана Богуна за організаційно-методичної підтримки Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України, Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради, Київського міського військового комісаріату та керівництва військового ліцею відбувся «Ярмарок військових професій».
Організатор заходу методист Київського університету імені Бориса Грінченка Іван Петрович Припута запросив допризовну молодь з 10 районів шкіл міста Києва приєднатися до ліцеїстів для профорієнтаційної підготовки.
На початку заходу перед молоддю виступив начальник Київського військового ліцею Герой України генерал-майор Гордійчук І.В. та військовий комісар Київського міського військового комісаріату полковник Клявлін С.В.
Перед юнаками та дівчатами виступили представники вищих військових навчальних закладів, які розповіли про навчально-матеріальну базу вишів, ознайомили з факультетами. Кожний доповідач супроводжував свою презентацію навчального закладу відеофільмом.
Висловлюємо щиру вдячність представникам Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Військової академії (м. Одеса), Військового інституту телекомунікації та інформатизації імені Героїв Крут, Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Військового інституту танкових військ Національного технічного університету, Інституту військово-морських сил Національного університету «Одеської морської академії», кафедри військової підготовки Національного авіаційного університету (м. Київ), кафедри військової підготовки Національного університету біоресурсів природокористування України, кафедри військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу за профорієнтаційну роботу, проведену на високому організаційному рівні. Безумовно, надана всіма представниками ВВНЗ інформація допоможе ліцеїстам КВЛ визначитися з обранням військового вишу для вступу.


ВІЗИТ ВІЙСЬКОВОГО РАДНИКА Й. ХУОВІНЕНА ДО КВЛ

20 березня 2019 року за погодженням керівного складу Міністерства оборони України та начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майора Гордійчука І.В. до ліцею завітав полковник Йохан Хуовінен (Huovinen Sven Olof Johan), військовий радник шведської делегації в ОБСЄ у Відні.
Метою візиту було налагодження робочих відносин для проведення спільних програм із вдосконалення англійської мови та надання можливості залучити кращих з ліцеїстів до участі у спільних польових навчаннях на полігоні під Стокгольмом цього літа.
Після офіційної зустрічі начальник навчальної частини пцдполковник Єрмоленко Д.В. та старший вчитель підкомісії з англійської мови Туріцина О.М. ознайомили військового радника Йохана Хуовінена з навчально-матеріальною базою КВЛ.


У КВЛ ВІДБУВСЯ ПЕРЕГЛЯД ФІЛЬМУ «НЕБО ПАДАЄ», ПРИСВЯЧЕНОГО ГЕРОЮ НЕБЕСНОЇ СОТНІ У. ГОЛОДНЮКУ

19 березня 2019 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітали представники Національного музею Революції гідності.
Заступниця директора музею Антоніна Пипко звернулася до вихованців КВЛ з промовою, в якій розповіла про криваві події 2014 року, що відбулися у столиці.
Також пані Антоніна презентувала документальний фільм “Небо падає. Три місяці з життя Устима Голоднюка” режисера Володимира Тихого від легендарного майданівського кінооб’єднання “Babylon’13”. Це стрічка про Майдан, майданівців і про одного з них – студента Устима Голоднюка, героя Небесної сотні, який загинув під час Євромайдану від пострілу снайпера.
У фільмі представлено багато коментарів учасників тих подій та аматорське відео, починаючи з мирних демонстрацій студентів до трагічних сторінок Революції гідності.
Після перегляду фільму один з учасників тих подій Святослав Юраш – засновник міжнародного прес-центру Майдану у 2014 році, взяв участь разом з ліцеїстами в обговоренні фільму про те, які уроки Революції гідності нам варто засвоїти.


ВІДКРИТТЯ ПАМ’ЯТНОЇ ДОШКИ НА ЧЕСТЬ КОЛИШНЬОГО ВИПУСКНИКА КВЛ ОЩЕПКОВА О.В.

18 березня 2019 року на території Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулося урочисте відкриття мемореальної дошки, присвяченої Ощепкову Олексію Вікторовичу, випускнику 6 навчальної роти КВЛ 1991 року випуску.
Під час антитерористичної операції Олексій Вікторович був призначений на посаду старшого офіцера відділення спеціального призначення 12-го батальйону територіальної оборони “Київ” (26-ої окремої артилерійської бригади).
Олексій Ощепков с позивним “Джедай” загинув 4 вересня 2014 року під час обстрілу із РСЗВ «Смерч» у селі Дмитрівці Новоайдарського району Луганської області.
Указом Президента України № 144/2015 від 14 березня 2015 року “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України” Олексія Вікторовича було нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).
Сьогодні під час урочистого відкриття пам’ятної дошки зібралися рідні та близькі Олексія Вікторовича, начальник Київського військового ліцею Герой України генерал-майор Гордійчук І.В. та особовий склад 6 навчальної роти.


ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ МОНУМЕНТУ «МУЖНІСТЬ-ЧЕСТЬ-ГІДНІСТЬ»

14 березня 2019 року в місті Вишгород відбулась довгоочікувана подія – відкриття пам’ятника, присвяченого новітнім захисникам України, в якому взяли участь ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна.
Монумент «Мужність-Честь-Гідність» символізує самовідданість і патріотизм тих, хто віддав свої життя за Україну у наші часи. Він присвячений Героям Небесної Сотні і тим, хто захищав нашу землю від російської агресії на сході України. Основним елементом пам’ятника є сокіл, наш український сакральний символ Мужності, Честі і Гідності.
Четверо хлопців з Вишгородського району загинули героями на сході. Відтепер їхні імена навічно закарбовані на пам’ятнику.
На урочистому заході виступив ліцеїст 2 навчальної роти Едуард Полянський – син загиблого на Майдані від пострілу снайпера Героя Небесної Сотні Леоніда Полянського.


ЗУСТРІЧ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ІНСТИТУТУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ НАН УКРАЇНИ

14 березня 2019 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітали директор Інституту української мови НАН України, мовознавець, доктор філологічних наук, професор Гриценко Павло Юхимович та його заступник із загальних питань Камінський Михайло Степанович.
В рамках тижня великого Кобзаря Павло Юхимович, як знавець літературної спадщини поета, розкрив для богунівців глибинність особистості та творчості Т.Шевченка, її значення для нащадків.
Ліцеїсти дізналися нові цікаві факти з біографії Тараса Григоровича, головні риси цієї видатної особистості-революціонера у багатьох напрямках.
Увага, з якою богунівці слухали виступ шанованого гостя, засвідчив, що осучаснене розуміння літературної спадщини Кобзаря триває.
Гриценко П.Ю. подарував у бібліотеку ліцею книжки з творами Шевченка Т.Г.


ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ЛІЦЕЇСТІВ У КВЛ

11 березня 2019 року Київський військовий ліцей імені Івана Богуна відвідав представник Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка підполковник Піголь Ю.М., який провів профорієнтаційну роботу з ліцеїстами випускного курсу. Він розповів юнакам про навчально-матеріальну базу університету, який здійснює підготовку професіоналів з повною вищою освітою для Збройних сил України, перспективи подальшої кар’єри після закінчення навчання.
Ліцеїсти дізналися про перелік спеціальностей, за якими проводиться підготовка військових фахівців у ВІКНУ, здійснення спеціальної фізичної підготовки та спорту у різноманітних секціях: із рукопашного бою, багатоборства ВСК, легкої атлетики, міні-футболу, важкої атлетики, гирьового спорту, спортивного орієнтування, пауерліфтингу тощо.


ВІТАЄМО З ПРИСВОЄННЯМ ПОЧЕСНОГО ЗВАННЯ “ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ”

Згідно з Указом Президента України від 6 березня 2019 року № 58 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного жіночого дня» за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток української держави, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм була нагороджена почесним званням “ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ” КОЗЕРЕНКО О.К. – учителька підкомісії з фізики та астрономії Київського військового ліцею імені Івана Богуна.
Керівництво та особових склад ліцею вітають Олену Костянтинівну з високою відзнакою від Голови держави та бажають невичерпної енергії, благополуччя, професійних успіхів та задоволення від результатів своєї діяльності


АНОНС

На запрошення керівництва Київського військового ліцею імені Івана Богуна 14 березня 2019 року до ліцею завітає директор Інституту української мови НАН України — мовознавець, доктор філологічних наук, професор Гриценко П. Ю. та його заступник із загальних питань Камінський М. С.
В рамках проведення Тижня пам’яті Тараса Шевченка для особового складу ліцею Павло Юхимович та Михайло Степанович проведуть глибоку, пізнавальну розповідь про життя та творчість видатного Кобзаря.
Метою заходу є розкриття для кожного богунівця постаті Великого Кобзаря, актуальності його творчості, пробудження національної свідомості, патріотичне виховання і розвиток почуття гордості за свій народ та відображення актуальності творчості Т.Шевченка сьогодні.


ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ Т.Г. ШЕВЧЕНКА У КВЛ

Особовий склад Київського військового ліцею імені Івана Богуна долучився до святкування 205-ї річниці з Дня народження національного генія Тараса Шевченка, який став символом українського духу.
Минули століття від дня народження Т.Г. Шевченка, але й сьогодні його слово живе між нами. Свідченням цього стали організовані вчителями української мови та літератури конкурси плакатів та стіннівок, присвячених життю та творчості поета, а на уроках – читання творів Т.Г.Шевченка та їх обговорення.


ВІДВІДАННЯ ШКОЛИ ПІДГОТОВКИ СНАЙПЕРІВ ЛІЦЕЇСТАМИ НОК КВЛ

1 березня 2019 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Школу підготовки снайперів Сухопутних військ Збройних сил України, де ознайомились з побутом курсантів, навчальними класами, полігоном та його оснащенням.
Ліцеїстам продемонстрували озброєння та екіпіровку сучасного снайпера, а також новітні зразки зброї вітчизняного виробництва.


У КИЇВСЬКОМУ ВІЙСЬКОВОМУ ЛІЦЕЇ ВІДБУЛОСЯ ПРИВІТАННЯ ЖІНОК З ВЕСНЯНИМ СВЯТОМ

6 березня 2019 року в танцювальній залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулися урочистості з нагоди Міжнародного жіночого дня.
З привітальною промовою до всіх жінок звернувся начальник ліцею генерал-майор Гордійчук І.В. Він зауважив, що саме завдяки сумлінній праці жіночої половини особового складу КВЛ навчально-виховний процес відбувається належним чином, а зі стін ліцею випускаються добре навчені, високо вмотивовані, виховані справжніми патріотами України юнаки.
Урочистості продовжилися нагородженням вчителів, вихователів, працівників КВЛ цінними подарунками, почесними грамотами та подяками. Приємним подарунком для всіх присутніх стало відеопривітання ліцеїстів.
Під час концертної програми виступили ансамбль бального танцю «Феєрія» під керівництвом Наталії Сластьон, гітаристи дитячої школи мистецтв імені Вериківського, також глядачам була представлена хореографічна танцювальна програма «Весняний калейдоскоп».
Працівник Збройних сил України Михайло Чигиринець виконав пісню «Горянка», а від зведеного військового оркестру (Київського військового ліцею імені Івана Богуна та Військового інституту телекомунікацій та інформатизацій імені Героїв Крут) пролунало музичне привітання.


УРОК-СЕМІНАР НА ТЕМУ «УКРАЇНА, ЄВРОПА, СВІТ»

25 лютого 2019 року вчитель правознавства і етики капітан I рангу Грищук А.В. провів у 1 взводі 3 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна відкритий урок-семінар на тему «Україна, Європа, світ». На занятті був присутній заступник начальника ліцею з навчальної роботи полковник Оржешко Д.В.
В ході семінару ліцеїсти під керівництвом Анатолія Володимировича висвітлили основні особливості виникнення, розвитку і трансформації євроантлантичної інтеграції, проблеми і тенденції її розвитку, а також співпрацю України з країнами Європейського Союзу та НАТО.
Формат уроку-семінару дав можливість залучити ліцеїстів до обговорення процесів глобалізації та інтеграції в сучасному світі. Ліцеїсти жваво обговорювали питання перспектив розвитку України в умовах геополітичних викликів, пріоритети безпекової політики для України тощо.
Анатолій Володимирович майстерно підвів підсумки уроку, наголосивши на важливості знання історії й основних чинників створення Європейського союзу, критеріїв вступу до ЄС, сутності європейських цінностей.


ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ, ЯКІ ВІДДАЛИ ЖИТТЯ ЗА СВОБОДУ І НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ

2 березня 2019 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна в ранковому церемоніалі вшанування військовослужбовців Збройних сил України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України.

В цей день Дзвін Пам’яті пролунав шість разів …

Цього дня в 2015 році перестали битися серця мужніх захисників України: мічмана Стороженка Олега В’ячеславовича, старшого сержанта Стрелюка Олександра Олександровича, молодшого сержанта Щура Володимира Івановича.

У 2016 році внаслідок російської збройної агресії загинув сержант Бондаренко Олег Григорович. У 2017 — молодший сержант Вознюк Олександр Олегович. У 2018 — молодший сержант Сапеску Вадим Георгійович.

Вічна пам’ять героям!


ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ У КВЛ

1 березня 2019 року в клубі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулося підбиття підсумків за результатами навчання та дисципліни серед підрозділів.

Із вступним словом до присутніх у залі ліцеїстів, офіцерів, вихователів та вчителів звернувся начальник КВЛ генерал-майор Гордійчук І.В., який підкреслив, що наразі для ліцеїстів – майбутніх офіцерів нової генерації Збройних сил України сумлінне опанування знаннями стоїть на першому місті.

Заступник начальника ліцею з навчальної роботи полковник Оржешко Д.В. ознайомив особовий склад з результатами успішності навчання ліцеїстів: рейтингом успішності навчання кожного взводу, кожної навчальної роти, а також з показниками динаміки навчання. До уваги присутніх були представлені слайди, на яких були відображені дані про стан навчального процесу у КВЛ.

За результатами навчання були заохочені та нагороджені вимпелами навчальні роти старшого курсу: за I  місце – 6 навчальна рота, II місце – 5 навчальна рота та    III місце – 4 навчальна рота ліцеїстів.

Після цього відбулася церемонія нагородження ліцеїстів відзнаками за особисті досягнення у вивченні англійської мови та високі показники у навчанні.

Так, нагрудним знаком Київського військового ліцею імені Івана Богуна “За успіхи у вивченні англійської мови І ступеня” нагородили ліцеїстів: Гаєвського Андрія, Горбоноса Антона, Дембицького Олександра, Калінського Іллю, Кошицького Дмитра, Малишева Єгора, Мамзіна Євгена, Полянського Едуарда, Поповича Романа, Радченка Сергія, Репіка Макара, Слесаренка Дмитра, Цуда Дмитра, Шендрика Михайла.

Нагрудним знаком Київського військового ліцею імені Івана Богуна “За успіхи у вивченні англійської мови ІІ ступеня” нагородили ліцеїстів: Ватченка Арсена, Волинця Владислава, Глущенка Нікіту, Дмитрука Олександра, Дуба Дмитра, Дубова Артема, Жгута Григорія, Казачонка Давіда, Козленка Дмитра, Кострицю Олександра, Лук’янчука Іллю, Манька Валентина, Мільту Євгенія, Пантася Євгенія, Полякова Володимира, Пономарьова Даніїла, Саннікова Микиту, Ялового Артура.

Також були заохочені ліцеїсти нагрудним знаком Київського військового ліцею імені Івана Богуна “За успіхи у навчанні І ступеня”: Галенко Едуард, Глущенко Нікіта, Жгута Григорій.

Нагрудним знаком Київського військового ліцею імені Івана Богуна “За успіхи у навчанні ІІ ступеня” нагородили ліцеїстів: Бжезіцького Максима, Богуша Ярослава, Бондарчука Андрія, Герасименка Нікіту, Горбоноса Антона, Гриценка Сергія, Грищенка Олександра, Залюбовського Михайла, Калінського Іллю, Карасьова Олексія, Клопотуна Артема, Коваля Ярослава, Козака Дениса, Кривошея Олександра, Леонова Вадима, Литвина Дмитра, Лоя Владислава, Ляха Антона, Манька Валентина, Мілєвського Владислава, Мільту Євгенія, Можчіля Ярослава, Нагаєва Георгія, Ніколаєнка Богдана, Олійника Владислава, Панасюка Богдана, Пасічника Владислава, Пешка Євгенія, Противеня Ярослава, Сковерка Владислава, Тарасюка Олександра, Татарчука Сергія, Тісновського Едуарда, Тонковида Дениса, Туманова Дмитра, Уміна Богдана, Уміна Ярослава, Хомчука Миколу, Шевченка Андрія, Шульгу Максима, Ялового Артура.

Начальник ліцею генерал-майор Гордійчук І.В. провів загальний інструктаж з дотримання заходів  безпеки під час канікулярної відпустки.

Ігор Володимирович наголосив про необхідність дотримання правил особистої безпеки юнаків, чітко виконувати правила з попередження нещасних випадків, недопущення правопорушень та завжди пам’ятати про честь і гідність  ліцеїста.

Очільник КВЛ побажав юнакам гарно відпочити у колі сім’ї та з новими силами  повернуться до рідного ліцею для продовження навчального процесу.


ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ВШАНУВАЛИ ЗАГИБЛИХ УКРАЇНСЬКИХ ВОЇНІВ

Сьогодні, 28 лютого 2019 року, на території Міністерства оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування військовослужбовців Збройних сил України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України.
У заході, який проходив на території Міністерства оборони України, взяли участь рідні загиблих українських героїв, керівництво Міністерства оборони і Генерального штабу ЗС України, офіцери та працівники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України, військовослужбовці Київського гарнізону, а також ліцеїсти 3 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна.
Присутні вшанували пам’ять захисників України, які ціною власного життя виборювали волю і незалежність нашої держави від підступного російського окупанта.
Сьогодні Дзвін Пам’яті пролунав два рази…
Цього дня у 2017 році перестали битися серця мужніх захисників, які героїчно захищали Україну:
Молодший сержант РЕШЕТНЯК Геннадій Анатолійович.
Солдат МОКРЕНКО Сергій Вікторович.
Повік не забудемо подвиги Героїв, які віддали своє життя за майбутнє України!
Вічна пам’ять героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна їм Слава!


ВІДКРИТТЯ У КВЛ МЕМОРІАЛЬНОГО КАМЕНЮ, НА МІСЦІ ЯКОГО БУДЕ ВСТАНОВЛЕНО ПАМ’ЯТНИК ІВАНУ БОГУНУ

27 лютого 2019 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна урочисто відкрили меморіальний камінь, на місці якого буде встановлено пам’ятник видатному українському військовому і козацькому полководцю Івану Богуну.
Начальник військового ліцею Герой України генерал-майор Гордійчук І.В. привітав особовий склад КВЛ та запрошених гостей з цим пам’ятним днем в історії славетного навчального закладу. Він наголосив, що в той час, коли держава героїчно відстоює свою свободу і незалежність, і кращі сини й доньки України надійно боронять нашу землю на Донбасі, весь особовий склад ліцею, в свою чергу, робить цю справу в стінах навчального закладу.
Ігор Володимирович висловив переконання, що перемога безперечно буде за нами і країні-агресору не вдасться здолати український народ, зламати його або залякати, адже у Київському військовому ліцеї з кожним днем міцніє дух Івана Богуна.
Також вихованців ліцею з відкриттям меморіального каменю привітали тимчасово виконуючий обов’язки начальника Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України полковник Вадим Артамощенко та перший командувач Військово-морських сил ЗС України віце-адмірал Борис Кожин.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих на Сході України українських захисників та випускників ліцею, які віддали своє життя за Батьківщину. Поминальний молебень провів військовий капелан протоієрей отець Максим.


ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ІВАНА БОГУНА

17 лютого 2019 року в місті Новгород-Сіверському ліцеїсти 2 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна взяли участь у заході-реквіємі, присвяченому 355-й річниці загибелі наказного гетьмана України полковника Івана Богуна.
Після урочистого відкриття пам’ятного знака особовий склад ліцеїстів разом з мером міста Бондаренком А.О. та нащадком великого гетьмана Павлом Івановичем Богуном виїхали до місця ймовірної загибелі Івана Богуна, де було вшановано його пам’ять.
Участь у заході надала можливість особовому складу 2-ої навчальної роти ліцеїстів відвідати місце життя та загибелі Івана Богуна, славетного героя та великого лицаря України.


ВІДЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ЗМАГАНЬ «КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ»

25 лютого 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. привітав учасників змагань «Козацькому роду нема переводу».
Всі переможці змагань у командному заліку отримали нагородні медалі та кубки, а саме: I місце виборола команда 6 навчальної роти, II місце здобула команда 3 навчальної роти, III місце – 1 навчальна рота.
Також були заохочені ліцеїсти, які продемонстрували високі індивідуальні показники: Власюк Дмитро за високі показники у розбиранні та збиранні автомата АК-74, Коданов Артур за високі результати під час стрільби з малокаліберної гвинтівки ТОЗ-8М та високі результати під час спорядження кулеметної стрічки у змаганнях, Шендрик Михайло – за кращий результат з української мови.
Вітаємо переможців та бажаємо їм подальших успіхів у навчанні та оволодінні новими навичками та уміннями!


ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ВІДДАЛИ ШАНУ ГЕРОЮ, ЯКИЙ ЗАГИНУВ, ЗАХИЩАЮЧИ УКРАЇНУ

23 лютого 2019 року ліцеїсти 4 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Залу Пам’яті, де віддали шану українським героям, які загинули за незалежність України у ході війни з російськими окупантами.
Цього ранку, Дзвін Пам’яті пролунав один раз. У 2015 році загинув мужній захисник, справжній патріот України, молодший сержант ДОБРОЛЄТА Михайло Костянтинович.
Вічна пам’ять і слава героям!


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ У КВЛ

21 лютого — Міжнародний день рідної мови, який відзначають щороку, починаючи з 2000. І кому ж, як не нам, носіям однієї з найбільш милозвучних мов світу, про це пам’ятати? Українській мові присвячують вірші, а україномовні пісні порівнюють зі співом птахів. Щодо неї тривають запеклі суперечки і змагання, але навіть найсильніший ворог не може її знищити.

Про роль та значення рідної, яка творить нерозривний ланцюг поколінь українського народу говорили сьогодні й у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна. Адже саме юне покоління богунівців покликане плекати її, захищати та збагачувати, боронячи тим самим український народ.

Традиційно мудрим словом наставника захід розпочав начальник ліцею Герой України генерал-майор Гордійчук І.В.

Головним гостем та учасником заходу став директор Інституту української мови Національної академії наук України — мовознавець, доктор філологічних наук, професор Павло́ Юхи́мович Грице́нко. Очолюваний ним заклад — це науково-дослідна установа, де всебічно вивчають українську мову, тому очевидною є цінність та масштабність багажу знань, яким поділився з ліцеїстами Павло Юхимович. Крім того, пан Гриценко нагородив відзнакою Ліги українських меценатів ліцеїстів-переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та їх вчителів.

Також почесні гості з Інституту української мови НАН України привезли із собою безцінні книги – духовні надбання українського народу, презентували справжній скарб – карту поширення української мови, яка засвідчує давність зародження рідного слова та його активне побутування навіть далеко за межами сучасних територіальних меж України.


ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ У КВЛ

18 лютого 2019 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбувся захід-реквієм  з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні та з метою вшанування подвигу учасників Революції гідності.

Захід підготували ліцеїсти 1 навчальної роти разом з вихователями Даніловим А.В.,  Козловою Н.Г., Куйдіним О.О. та Радченко Т.С.

На заході були присутні радник Київського міського голови Зінченко Володимир Борисович,  радник голови Полтавської облдержадміністрації Балацький Іван Володимирович, Швець Тамара Василівна, вдова загиблого на Майдані Геоя Небесної Сотні, Крамаренко Юрій Григорович, майданівець, доброволець, Грищук  Анатолій Володимирович, капітан 1 рангу, нічний комендант Майдану.

Захід відкрився зверненням начальника ліцею генерал-майора Гордійчука І.В., який нагадав про значення Революції гідності для України. Він зауважив, що завдяки силі духу і стійкості учасників подій на Майдані, було назавжди змінено хід історії нашої держави.

Тамара Василівна Швець, звертаючись до ліцеїстів, ледве стримувала сльози, згадуючи загиблого на Майдані чоловіка.

Затамувавши подих,  присутні  передивляися документальні кадри хроніки подій лютого 2014 року.  Ліцеїсти 1 навчальної роти  Гавриченко Олександр, Гончарук Максим, Савченко Іван, Максим Єгор, Губень Денис, Вітюк В’ячеслав, Кирилуша Юрій читали вірши, співали пісні, присвячені Героям Небесної Сотні.


ПРОВЕДЕННЯ ПІДСУМКОВИХ ЗБОРІВ У НАВЧАЛЬНИХ РОТАХ КВЛ

Згідно з планом навчально-виховної роботи у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна у кожній роті ліцеїстів щоп’ятниці підводяться підсумки навчання та відбувається аналіз військової дисципліни серед особового складу роти за тиждень.
Тож 15 лютого у навчальних ротах ліцею відбулися збори, під час яких обговорювалося питання навчання ліцеїстів, стану військової дисципліни, підтримання внутрішнього порядку на належному рівні, результати стройового огляду та ставилися завдання на наступний тиждень.
Безпосередню участь у зборах взяли: заступник начальника ліцею полковник Акутін Д.О., заступник начальника ліцею з навчальної роботи полковник Оржешко Д.В. та заступник начальника ліцею з морально-психологічного забезпечення — начальник відділення підполковник Пікуль Є.В.
Проведення підсумкових зборів та обговорення проблемних питань має позитивний вплив на юнаків, адже допомагає їм відчути згуртованість колективу, спрямовує на більш сумлінне навчання, формує аналітичне ставлення до своєї поведінки та сприяє усуненню недоліків.


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ У ВШАНУВАННІ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

15 лютого 2019 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна разом з начальником КВЛ генерал-майором Гордійчуком І.В. були запрошені на урочисте зібрання, присвячене Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан.

На заході виступив Президент України Петро Порошенко, який відзначив  внесок ветеранів-афганців у захист суверенітету та територіальної цілісності України та у боротьбі проти агресії Російської Федерації. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх полеглих. «Вічна слава героям, що полягли за свободу і незалежність України у боротьбі проти російської агресії. Повага і шана їхнім родинам, наші серця і молитви завжди з ними», – сказав Президент.

Глава держави також вручив державні нагороди за вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, мужність і самовідданість, виявлені під час виконання військового обов’язку, патріотичне виховання молоді та активну громадську діяльність.


ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА КВЛ З ЛІЦЕЇСТАМИ 4 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ

8 лютого 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. провів зустріч з ліцеїстами 4 навчальної роти.

Командир роти – старший офіцер-вихователь майор Макітренко Олег Юрійович представив Ігору Володимировичу ліцеїстів, які мають високі показники у навчанні та фізичній підготовці за підсумками першого навчального семестру.

Начальник ліцею нагородив нагрудними знаками за високі показники у навчанні у двох номінаціях: передовиків навчання 2-го ступеню – ліцеїстів Апарнєва Анатолія, Коваля Ігора,  Мацька Владислава, Борисюка Максима,  Тихончука Іллю, Скородумова Артема, Попова Дмитра, Булича Максима, Шкварука Назарія та  Осадчука Богдана. У другій номінації нагрудним знаком за високі показники у вивченні англійської мови 2-го ступеню були відзначені ліцеїсти Скульський Максим,  Осадчук Богдан, Мусієнко Богдан, Платонов Богдан,  Швиденко Богдан, Борисюк Максим,  Корнійчук Андрій, Полшков Лев, Скородумов Артем, Наконечний Данило, Мілько Нікіта, Левченко Микита.

Після нагородження генерал-майор Гордійчук І.В. нагадав юнакам про взяті ними зобов’язання щодо вступу до військових вишів, необхідність ретельної підготовки до ЗНО та визначення з майбутньою військовою професією, яку вони опановуватимуть у ВВНЗ.


ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО В СТІНАХ КВЛ

6 лютого 2019 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітали студенти Національного університету культури і мистецтва з театральною комедійною виставою “Смішні гроші” за п’єсою Рея Куні.
Художній керівник курсу Національного університету культури і мистецтва Гусакова Ніна Миколаївна, актори, колектив студентів 4 курсу акторського факультету, та режисер спектаклю Дубинська Наталія. Ліцеїсти з інтересом спостерігали за динамічним розвитком подій у яскравій та легкій виставі.


КОНКУРС «ВЧИТЕЛЬ РОКУ – 2019» У НОМІНАЦІЇ «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ» ВІДБУВСЯ НА БАЗІ КВЛ

З 25 січня по 4 лютого 2019 року на базі Київського військового ліцею імені Івана Богуна проходив міський конкурс «Вчитель року – 2019» в номінації «Захист Вітчизни». Метою конкурсу було підвищення професійної майстерності вчителів та популяризація їх педагогічних здобутків.
У заході брали участь кращі шкільні вчителі з предмету ОЗВ з 10-ти районів міста Києва. Конкурс об’єднав відданих своїй справі, творчих, готових ділитися своїми надбаннями вчителів, які знають, як сформувати готовність юнаків до захисту суверенітету і територіальної цілісності України.
Відповідальною особою та головою журі конкурсу був заступник начальника ліцею з навчальної роботи полковник Оржешко Д.В.
Конкурс для вчителів складався з 4 етапів: тестові завдання з використанням комп’ютерних технологій, презентація системи роботи вчителя відповідно до теми (за жеребкуванням), проведення відкритого уроку з ліцеїстами 10-тих класів та виконання практичного індивідуального завдання з предмету також згідно із жеребкуванням.


ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ ТРУБЕЖА

2 лютого 2019 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна взяли участь у ювілейних заходах з нагоди 100-річчя бою на Трубежі, в якому 3 сотні українських козаків-добровольців Київщини стали на захист своєї столиці й держави та повторили подвиг Героїв Крут.
Під час урочистих заходів богунівці долучилися до вшанування безсмертного подвигу козаків Переяславського полку, які 1-2 лютого 1919 року ціною власного життя дві доби протистояли московським окупантам, затримавши їх наступ на Київ. Завдяки героям Трубежа усі урядові установи евакуювалися з Києва до Житомира й продовжували керувати боротьбою проти російських окупантів.
Герої-козаки, вступивши в нерівний бій проти добре озброєного ворога, не тільки зруйнували його плани на швидке захоплення української столиці, а й стали для усіх наступних поколінь рятівниками честі й гідності нації.
Цього року один з головних лейтмотивів урочистостей із відзначення подвигу Героїв Трубежа – вшанування пам’яті бійців нинішньої російсько-української війни, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Вони мужньо боронять Україну, протидіючи російській військовій агресії в Луганській та Донецькій областях.
Відзначення пам’ятної дати – це нагода схилити голови перед пам’яттю героїчних борців, які віддали своє життя за мирне майбутнє нашої держави.
Також богунівці відвідали пам’ятник героям Вороньківської сотні у селі Вороньків та пам’ятник героям Крут у місті Бориспіль.


ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА КВЛ З ОСОБОВИМ СКЛАДОМ 5 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ

1 лютого 2019 року відбулася зустріч начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майора Гордійчука І.В. з особовим складом 5 навчальної роти.

На початку зустрічі Ігор Володимирович привітав іменинників роти: ліцеїстів Собковича Димитрія, Козленка Дмитра, Поповича Романа, Кулєшова Станіслава, Самардака Артема, Маковея Данила, Тісновського Едуарда, Пупіна Антона, Світюка Олександра, Чабана Тимофія.

За сумлінне виконання обов’язків ліцеїста, розумну ініціативу, старанність у навчанні та фізичній підготовці начальник КВЛ відмітив  Подяками ліцеїстів Журіна Сергія, Гуденка Євгена, Козачонка Давида, Рижука Владислава. За зразкову поведінку, високі досягнення у навчанні були відзначені Грамотами ліцеїсти Чувашов Денис, Шульга Максим, Бережний Ігор, Дзюбинський Максим.

Генерал-майор Гордійчук І.В. поцікавився у юнаків планами на майбутнє, до яких військових вишів вони мають намір вступати та які військові професії їх приваблюють. Більшість богунівців назвали пріоритетними для вступу Військову академію у місті Одеса та Націона́льна акаде́мія сухопу́тних ві́йськ і́мені ге́тьмана Петра́ Сагайда́чного. Наразі, відмітив Ігор Володимирович, серед ліцеїстів-богунівців, які цього року закінчують навчання у КВЛ, ми бачимо вмотивованих та цілеспрямованих юнаків, які визначилися з обранням життєвого шляху. І цей шлях – служіння українському народові, захист незалежності своєї держави у лавах Збройних сил України.  Генерал-майор Гордійчук І.В. зауважив, що випускники ліцею служитимуть в оновленій українській армії і висловив сподівання, що Україна пишатиметься ними.

Особливу увагу начальник КВЛ приділив спілкуванню з ліцеїстами пільгової категорії, юнаками, чиї батьки брали участь у протистоянні російським окупантам на сході країни. Напутнє батьківське побажання почули від Ігоря Володимировича і кандидати на отримання «золотої» медалі – ліцеїсти Кучерівський Владислав та  Міхневич Станіслав.

Зустріч ліцеїстів з очільником ліцею пройшла у теплій дружній атмосфері.


ВИСТАВКА “ДОНБАС: ПЕРЕPROЧИТАННЯ ОБРАЗУ” ВІДКРИЛАСЯ У КВЛ

31 січня 2019 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна на відкриття банерної інформаційно-просвітницької, контрпропагандистської виставки завітали представники Українського інституту національної пам’яті “Донбас: переPROчитання образу”.
Перед богунівцями виступили голова Інституту Володимир В’ятрович, співробітники Інституту, співавтори виставки Ігор Карєтніков та Богдан Короленко.
Ліцеїсти ознайомилися із матеріалами виставки та прослухали кураторську лекцію від співавтора виставки Ігоря Карєтнікова про важливість руйнування російських і радянських міфів про Донбас, розкриття маловідомих сторінок історії українських Донеччини та Луганщини, зокрема про антирадянські виступи на цих теренах.
Голова Українського інституту національної пам’яті зазначив, що виставка покликана остаточно зруйнувати міф “про неукраїнський Донбас”.
Після відкриття виставки голова Інституту зустрівся з начальником ліцею імені Івана Богуна Героєм України генерал-майором Гордійчуком І.В. та обговорив питання співпраці, зокрема, і в протидії військовій та інформаційній агресії Росії проти України.
Виставка зацікавила вихованців ліцею, адже містить маловідомі матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Галузевого державного архіву СБУ, а також документи з Держархіву Донецької області, що вперше оприлюднені.


НА ЧЕСТЬ 101-Ї РІЧНИЦІ ПОДВИГУ ГЕРОЇВ КРУТ

29 січня 2019 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого  комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна стали учасниками акції вшанування 101-ї річниці подвигу Героїв Крут, яку традиційно проводить Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка спільно з Міністерством оборони України.

 

 

 

 

 


ГОТУЄМОСЯ ДО ВСТУПУ У ВІЙСЬКОВІ ВИШІ

30 січня 2019 року в актовій залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася зустріч ліцеїстів з автором проекту «Школа підготовки армійських єгерів» Олександром Васильовичем Дакалом.
Він розповів богунівцям про можливість навчання у групі з підготовки юнаків за системою автономного спорядження САС з подальшою атестацією на звання «Єгер».
Метою навчання у групі є опановування всебічної бойової початкової підготовки за системою САС, що, в свою чергу, сприятиме підготовці до вступу до Військової академії м. Одеса на факультет розвідки та спеціального призначення і факультети Десантно-штурмових військ та морської піхоти.
Серед напрямків підготовки – висотно-гірська підготовка, основи радіозв’язку, тактична медицина, рукопашний бій, військова топографія та спортивне орієнтування тощо.
Ліцеїсти з наснагою прослухали автора проекту та вже після закінчення доповіді більше 40 юнаків виявили бажання записатися до навчальної групи.


КВЛ ПРИЙМАЄ ГОСТЕЙ ІЗ ЛЬВІВСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ЛІЦЕЮ З ПОСИЛЕНОЮ ВІЙСЬКОВО-ФІЗИЧНОЮ ПІДГОТОВКОЮ ІМЕНІ ГЕРОЇВ КРУТ

29 січня 2019 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна прибуло 25 вихованців Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут у супроводі полковника у відставці Добровольського О.К.
Зранку на території Міністерства оборони України гості разом з начальником КВЛ Героєм України генерал-майором Гордійчуком І.В. та вихованцями ліцею взяли участь у ранковому церемоніалі вшанування військовослужбовців Збройних сил України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України.
Після цього відбулася зустріч львівських ліцеїстів з начальником КВЛ генерал-майором Гордійчуком І. В., де юнаки мали змогу поспілкуватися з легендарним Героєм «Сумраком» у невимушеній, дружній обстановці. Ігор Володимирович розповів про свій бойовий досвід під час участі у миротворчих операціях та на сході України. Під час спілкування з’ясувалося, що батько одного з вихованців, майор Білоцький В.Л., брав участь у бойових діях при обороні Савур-могили. Очільник КВЛ поцікавився планами на майбутнє львівських ліцеїстів та обранням юнаками військових професій.
Із задоволенням хлопці пройшлися військовим ліцеєм, побували у навчальних класах, відвідали спортивні майданчики, прослухали цікаву розповідь про історію закладу в музеї КВЛ.
Разом з ліцеїстами гості взяли участь у вшануванні пам’яті Героїв Крут в 101-у річницю бою поблизу залізничної станції «Крути», що відбулося на площі Лесі Українки.


ЗАХОДИ, ПРИСВЯЧЕНІ ВШАНОВАННЮ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

28 січня 2019 року особовий склад 2 навчальної роти ліцеїстів підготували захід до 101-ї річниці історичного бою під Крутами, вшановуючи пам’ять Героїв Крут.
Ліцеїсти молодшого курсу під керівництвом вихователів Вовк Т.М. та Лазарєвої А.В. підготували для всього особового складу виступ про молодь-учасників героїчного бою під Крутами, що назавжди вписаний на скрижалі національної історії – передусім як приклад волелюбності та незламності українського народу.
На заході з музичними композиціями виступили начальник клубу старший лейтенант Василенко С.С. та керівник музичного гуртка Педюра М.М.


ЗУСТРІЧ ЛІЦЕЇСТІВ З НЕСКОРЕНИМИ

26 січня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. разом з ліцеїстами зустрілися з учасниками першого Всеукраїнського турніру з футзалу «Кубка Нескорених».

Зустріч пройшла в дуже теплій атмосфері. Ігор Володимирович підтримав наших спортсменів, адже всі учасники є ветеранами,  чинними військовослужбовцями, які отримали поранення під час бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції.

Така підтримка важлива як для самих учасників змагань «Нескорених», та і є прикладом для молодого покоління – майбутніх офіцерів, прикладом мужності, незламності духу та сили єдності українського народу.

Начальник ліцею презентував учасникам турніру подарунки на згадку.

Один із членів команди ФК «ПОЛІСЬКА СІЧ» ветеран ООС Андрій Овсійчук разом з Гордійчуком Ігорем Володимировичем брав участь в обороні Савур-могили.

Ліцеїсти мали змогу поспілкуватись з відважними воїнами, а вони, в свою чергу, ознайомились з побутом та життям юнаків – майбутніх офіцерів.


ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ З ЛІЦЕЇСТАМИ 6 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ

25 січня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. провів зустріч з ліцеїстами 6 навчальної роти.
Ігор Володимирович відзначив тих ліцеїстів, хто має високі досягнення у вивченні англійської мови, предмету Захист Вітчизни та високі показники з фізичної підготовки, подарувавши їм кулькові ручки та книги на згадку.
Начальник ліцею презентував футбольного м’яча капітану збірної команди з футболу 6 навчальної роти, так як саме вони найчастіше займають перші місця у ліцейних змаганнях.
У зверненні до юнаків Ігор Володимирович нагадав їм про головні пріоритети сьогодення, а саме — обрання вищого військового навчального закладу для подальшого навчання згідно із взятими юнаками зобов’язаннями при вступі до ліцею. Він підкреслив, що вищі військові навчальні заклади Міністерства оборони України мають досвідчений склад науково-педагогічних працівників, які здійснюють якісну підготовку військових фахівців з використанням найсучасніших інформаційних технологій.


ЗУСТРІЧ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ ІЗ ЗАХИСНИКАМИ ДАП

22 січня 2019 року на запрошення керівництва Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася зустріч ліцеїстів з безпосередніми учасниками захисту Донецького аеропорту в різні періоди ротації.

Вступним словом захід відкрив начальник ліцею генерал-майор Гордійчук І.В., звернувшись  зі словами вдячності до гостей – мужніх «кіборгів».

Серед гостей КВЛ – оборонців Донецького аеропорту були присутні: Руслан Боровик з позивним «Багдад», випускник 4 навчальної роти ліцеїстів КВЛ 2001 року Володимир Кутя з позивним «Чуб» та Дмитро Гутман з позивним «Нахімов». Звернувшись до ліцеїстів, вони висловили надію, що нинішнє покоління богунівців з гідністю увіллється до лав Збройних сил України, достойно традиції попередніх поколінь, що боролись за волю і незалежність неньки-України.

Розповідаючи про події 2014-2015 років, гості презентували до перегляду  добірку аматорських фото, на яких  відображені захисники ДАП.


ВІДЗНАЧЕННЯ 100-РІЧЧЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ У КВЛ

21 січня 2019 року в актовій залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся захід, присвячений відзначенню національного свята – Дня соборності України.
Вступним словом його відкрив начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В.
Вихователі 4 навчальної роти ліцеїстів Валентина Линець,Тамара Микитенко, Ірина Міхович разом з ліцеїстами Олексієм Замотаєвим,Денис Поліщук, Іллею Тихончуком, Андрієм Корнійчуком та Богданом Осадчуком підготували програму, в якій відобразили нелегкий шлях українського народу до здобуття незалежності, важливість духовної єдності, усвідомленні спільних цінностей та ідеалів.
На завершення заходу керівник музичного гуртка КВЛ Михайло Педюра виконав зворушливу пісню про Україну.


ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛЬНОГО БАРЕЛЬЄФУ З НАГОДИ 140-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ С. ПЕТЛЮРИ

21 січня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. разом з ліцеїстами був присутній на відкритті меморіального барельєфу на честь головного отамана військ і флоту Української народної республіки Симона Петлюри.
Барельєф був встановлений на стіні будинку за адресою вул. Симона Петлюри, 2/4. На барельєфі під зображенням Петлюри зазначається: «Ця вулиця носить ім’я головного отамана військ і флоту Української народної республіки Симона Петлюри».
На церемонії відкриття був присутній голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, Міністр культури Євген Нищук.


ВИСТУП НАЦІОНАЛЬНОГО ПРЕЗИДЕНТСЬКОГО ОРКЕСТРУ ПЕРЕД ОСОБОВИМ СКЛАДОМ КВЛ

19 січня 2019 року в клубі Київського військового ліцею імені Івана Богуна перед особовим складом з концертною програмою виступив Національний президентський оркестр. Захід був присвячений одному з найбільших православних свят – Хрещенню Христовому.
Художній керівник – головний диригент концертної програми «Водохрещенські сувеніри» – народний артист України, професор Анатолій Молотай, диригент – заслужений діяч мистецтва України Сергій Золотарьов, ведучий концерту – заслужений артист України Володимир Скринник.
Особовий склад ліцею мав можливість почути твори видатних зарубіжних композиторів минулого: Вольфганга Амадея Моцарта, Йоганна Себастьяна Баха, Антоніо Вівальді, Лео Деліба та інших.
Висловлюємо щиру вдячність колективу Національного президентському оркестру за яскравий виступ та отримане задоволення.


ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ-КІБОРГІВ У НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

20 січня 2019 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Національний музей історії України у Другій світовій війні.
Після оглядової екскурсії залами музею богунівців запросили на лекцію, присвячену пам’яті героїв-оборонців Донецького аеропорту.
Присутні прослухали уривки з роману Сергія Лойко «Аеропорт», в якому він описав подвиг українських «кіборгів». Роман заснований на реальних фактах, проте усі персонажі – це плід художнього вимислу. За допомогою відеоматеріалів були представлені реальні прототипи твору.
Наприкінці заходу до глядачів звернувся народний Герой України полковник П.Г. Потєхін. Він висловив сподівання, що у майбутньому присутні у залі ліцеїсти КВЛ, НОК КВЛ, курсанти військових вишів стануть надійними захисниками своєї Батьківщини.


ПОЧАТОК II НАВЧАЛЬНОГО СЕМЕСТРУ

14 січня 2019 року під час ранкового шикування на плацу Київського військового ліцею імені Івана Богуна командири підрозділів доповіли заступнику начальника ліцею полковнику Акутіну Д.О. про наявність особового складу після прибуття з канікулярної відпустки.
Дмитро Олександрович привітав ліцеїстів з початком II навчального семестру та побажав юнакам наснаги і завзятості у навчанні

 

 

 

 


ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ-ЗАХИСНИКІВ ОФІЦЕРАМИ КВЛ

27 грудня 2018 року офіцери Київського військового ліцею імені Івана Богуна, продовжуючи започатковану традицію поминання українських героїв, відвідали Зал пам’яті захисник