ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Мова – душа кожної національності,
її святості, її найцінніший скарб.

Іван Огієнко

9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе свято — День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України Леоніда Кучми з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства і спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та красоти.
Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого Преподобного Нестора-Літописця, який був послідовником видатних творців слов’янської писемності Мефодія і Кирила і якого називають основоположником письмової української мови.

У День української писемності та мови традиційно покладають квіти до пам’ятника Нестору Літописцеві, відзначають кращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, що випускають літературу українською мовою. А ліцеїсти 10 класу КВЛ імені Івана Богуна підготували стіннівки.
Також у цей день стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, до якого щорічно долучаються понад 5 млн учасників з 20 країн світу, серед них – і ліцеїсти КВЛ.
9 листопада ліцеїсти долучаються до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Ця акція була розпочата в 2000 році, і ось уже 18 років щороку всі бажаючі можуть продемонструвати свою єдність із тими, хто любить і шанує українське слово.

Мовавтiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови

Максим Рильський

XVIII ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РАДІОДЕКТАНТ У КВЛ

ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ЗАХІД “ПІЗНАЙ СЕБЕ ЧЕРЕЗ “ФІЛОСОФІЮ ЖИТТЯ” ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ”