Лижна підготовка ліцеїстів КВЛ

Практичні заняття є основним видом навчальних занять, а лижна підготовка важлива в контексті виконання бойових завдань – для ведення бойових дій у гірській місцевості, для здійснення спеціальних завдань та швидкого пересування підрозділу по снігу при виконанні протидиверсійної діяльності.  Лижна підготовка є складовою частиною підготовки у країнах НАТО.

Як зазначив кореспондент Олексій Мазурін в ефірі радіостанції «Армія FM», лижна підготовка займає все більше часу в програмі фізичних тренувань курсантів усіх спеціальностей Сухопутних військ. Наприклад, у Національній академії Сухопутних військ заліки із лижної підготовки мають здати командири механізованих підрозділів, інженери й танкісти. Курсантів навчають стріляти на лижах стоячи та лежачи, швидко знімати та вдягати спорядження, регулярно влаштовують 5-кілометрові змагання.

Учителі методичної підкомісії з фізичної підготовки ліцею: Бугіль В. М., Колінько М. В., Фесак О. О. на чолі зі старшим підкомісії, спеціалістом вищої категорії, “вчителем-методистом” Миколою Томашем навчають майбутніх офіцерів азам лижної підготовки. Для цього керівництво ліцею створило належні умови, оновивши лижну базу сучасними пластиковими лижами. В умовах низьких температур на відкритому повітрі навчальні заняття з ліцеїстами Київського військового ліцею імені Івана Богуна  з лижної підготовки проводяться при температурі не нижче мінус 15 градусів. Ліцеїсти відповідально ставляться до  опанування техніки пересувань на лижах, усвідомлюючи, що загальна фізична підготовка військовослужбовців спрямована на досягнення оптимального рівня розвитку загальних фізичних якостей для подальшого успішного засвоєння спеціальних фізичних якостей і військово-прикладних навичок, покращення фізичного розвитку, зміцнення здоров’я шляхом систематичного виконання вправ.

Поділитись: