Вівторок, 3 Жовтня, 2023

ПАМ’ЯТНИК ІВАНУ БОГУНУ

МЕМОРІАЛЬНА ДОШКА

До Київського військового ліцею імені Івана Богуна привезли меморіальну дошку для пам’ятника Івану Богуну, який встановлять перед головним входом закладу. Ця дошка симолізує продовження роботи, яка ведеться по виготовленню пам’ятника Івану Богуну.

 

 

 

 


ДЕМОНТАЖ ПАМ’ЯТНИКА О.В.СУВОРОВУ НА ТЕРИТОРІЇ КВЛ

24 січня 2019 року на території Київського військового ліцею імені Івана Богуна розпочався демонтаж пам’ятника О.В. Суворову.
Відповідно до Наказу Міністерства культури України від 27.12.2018 №1144 “Про не занесення об’єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України”, пам’ятник О.В.Суворову визнаний таким, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України у зв’язку з невідповідністю критеріям, визначеним Порядком визначення категорій пам’яток для занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
В подальшому на цьому місці планується розмістити пам’ятник видатному українському військовому і державному діячу, козацькому полководцю Івану Богуну. Таке рішення було прийнято на загальних зборах колективу ліцею в березні 2018 року та підтримано начальником ліцею.
Понад 20 років славетний військовий навчальний заклад носить ім’я активного учасника визвольного руху за незалежність України періоду 1637-1664 рр. Івана Богуна. Тож сподіваємося, що невдовзі на подвір’ї ліцею нарешті з`явиться славний вершник – Іван Богун.


ПАМЯТНИК ІВАНОВІ БОГУНУ В  КИЇВСЬКОМУ ВІЙСЬКОВОМУ ЛІЦЕЇ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА

15 серпня 2018 року у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна продовжується кропітка та наполеглива робота зі створення та встановлення пам’ятника славетному полководцю Іванові Богуну. Проведено зустріч із учасниками процесу виготовлення пам’ятника: головою Правління БО “Волинь Велика”– Сергієм Лейчуком, президентом Фундації імені Тараса Григоровича Шевченка Вуйком Богданом, генерал-отаманом Південно-Бузько-Десенської Січі, отаманом Гетьманського округу Українського козацтва, головою Козацького благодійного Фонду Івана Богуна – Лебедевичем Володимиром та народною артисткою України, ВО професора Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, доцентом, доктором філософії, президентом Культурно-мистецького благодійного фонду “Київ-Класік”, художнім керівником Міжнародного фестивалю мистецтв “Діалоги культур” – Євгенією Басалаєвою.

У ході зустрічі були обговорені ключові питання щодо розробки, виготовлення та встановлення пам’ятника, підготовки і проведення пісенного конкурсу Козацька Пісня та мистецького Богунія-Фесту.


 

Замість Суворова – Богун!

15 травня у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбулась презентація майбутнього пам’ятника відомому українському військовому діячеві, авторство майбутнього пам’ятника належить творчому коллективу скульпторів у складі: Володимир Сухорський, Андрій Сухорський(м. Львів), Володимир Стасюк(м. Рівне), робота над яким тривала з ініціативи Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Рівненської області.

Завдяки особистому авторитету начальника Київського військового ліцею генерал-майора Ігоря Гордійчука на пам’ятник Івану Богуну вже зібрано понад 800 тисяч гривень!
Мріється, щоб там, на подвір’ї Київського військового ліцею, появився нарешті славний вершник – Іван БОГУН.
Мені… не байдуже, що за життя я не можу діждатись встановлення хоч одного пам’ятника Івану Богуну – як сяючому національному ядру держави, як Смолоскипу для гарту і спрямування молоді на найвищу висоту вірности Україні.

Євгенія ЛЕЩУК,
поетеса, голова Фонду “Богун”,
лауреат премії Василя Стуса,
Міжнародної премії миру