ПЕРЕГЛЯД ФІЛЬМУ «ГІРКІ ЖНИВА»

20 листопада 2019 року за сприяння відділення культурологічного забезпечення військ центру МПЗ Збройних сил України ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна переглянули фільм «Гіркі жнива», демонстрація якого пройшла у  Національному музей історії України у Другій світовій війні.

Це сталося напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів. Після  перегляду відбулося обговорення сюжету фільму, який яскраво відображає Україну в розпал Голодомору 1932—1933 років та сталінського терору.

«Гіркі жнива» — перший іноземний художній фільм про Голодомор, знятий на основі реальних подій. Стрічку створив канадський режисер Джордж Менделюк, для якого тема Голодомору є близькою, адже все це пережили його батьки, які втекли з радянської України в роки Другої світової війни.

Наукову консультацію для підготовки та зйомок кінокартини надавала доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Людмила Гриневич. Під час зустрічі в музеї вона розповіла про історичний контекст стрічки та окреслила існуючі у міжнародній спільноті проблемні питання щодо вивчення історії Голодомору.