ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ)! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ЛІЦЕЇСТИ-БОГУНЦІ!

26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенно-екологічна катастрофа сучасності – масштабна аварія на Чорнобильській АЕС. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа була віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.

Щорічно, у Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф (Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу), ми згадуємо жертв тієї жахливої  трагедії, вшановуємо  героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Адже наслідки і масштаби Чорнобильської трагедії могли би бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва учасників ліквідації наслідків аварії. І сьогодні ми віддаємо данину пам’яті й шани  всім тим, хто, ризикуючи власним життям і здоров’ям, ціною титанічних зусиль ліквідував наслідки атомного вибуху, тим самим захистивши людство від подальшого розповсюдження радіації. У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна працюють учасники ліквідації аварії на ЧАЕС: Костенко М.П., Федоров М.Г., Сперкач В.С., навчаються сини чорнобильців: Олешкевич Андрій, Овсійко Артем, Горкота Андрій, Применко Микола, Горьков Денис.

Роковини Чорнобиля — це данина пам’яті героям-ліквідаторам, символ нашої скорботи, заклик для прийдешніх поколінь пам’ятати про минулу трагедію й не допустити її повторення у майбутньому. Вічна пам`ять героям, які закрили собою світ від атомного лиха, віддавши своє життя у цьому протистоянні! Наш низький уклін всім, хто боровся з найбільш жахливою техногенною катастрофою, що стала страшною бідою для всього людства.

Слава волелюбному та працелюбному українському народові!

Велика шана та низький уклін мужнім захисникам рідної землі!

Слава Україні!

З повагою

начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор Ігор ГОРДІЙЧУК

Поділитись: