ЖИТТЯ, ВІДДАНЕ ЗА УКРАЇНУ…

25 серпня 2020 року в Міністерстві оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України.

Сьогодні Дзвін пам’яті пролунав для двох випускників 5 навчальної роти Київського військового ліцею: старшого прапорщика Дмитра Арнаута та майора Андрія Безручака, які до останнього подиху захищали свою країну від російських окупантів.

25 серпня 2014 року під час бою з диверсійно-розвідувальною групою, яка перетнула кордон з Росії на ділянці «Красна Талівка» Луганської області, героїчно загинув старший прапорщик Арнаут Д.І. Він закінчив Київський військовий ліцей у 1993 році, після чого проходив військову службу в місті Одеса, а з 1998 року — в Луганському прикордонному загоні. З 2014 року Арнаут Д.І., інспектор прикордонної служби — технік 2-го відділення інспекторів відділу прикордонної служби «Красна Талівка», брав участь в АТО, захищаючи суверенітет нашої держави.

8 вересня 2014-го за особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни Арнаут Дмитро Ілліч був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) та відзнакою Президента України “За участь в антитерористичній операції” (посмертно).

25 серпня 2014 році при виконанні бойового завдання в районі проведення антитерористичної операції під час виходу тактичної групи бригади в районі міста Іловайськ Донецької області героїчно загинув Андрій Безручак, випускник 5 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна. У 1998 році, після закінчення ліцею, він вступив до Одеського інституту Сухопутних військ, який закінчив з відзнакою у 2002 році. Майор Андрій Безручак служив у лавах Збройних сил України, а з 2014 року брав участь в проведенні антитерористичної операції на сході України.

Указом Президента України від 15 травня 2015р № 270/2015 офіцера було нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню (посмертно). Наказом Міністра оборони України від 04.12.2015 року № 1014 присвоєно військове звання «майор» (посмертно).

У заході вшанування пам’яті героїв взяли участь представники Київського військового ліцею імені Івана Богуна на чолі з командиром 5 навчальної роти підполковником Юрієм Гоцаком.

Вічна пам’ять героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну!