ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ)! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ЛІЦЕЇСТИ-БОГУНЦІ!

Щиросердно вітаю всіх з початком нового навчального року!

У зв’язку з напруженою ситуацією у державі, пов’язаною із захворюванням населення на COVID-19, наше традиційне свято початку навчання ми змушені проводити, дотримуючись рекомендації МОЗ України. Але впевнений, що попри  певні обмеження та особливості навчального процесу, сьогоднішній день запам’ятається всім нам, як справжнє свято.

Наші першокурсники сьогодні роблять перший крок на обраному новому життєвому шляху. І зважаючи на те, як гідно вони витримали всі вступні іспити, вважаю, що так само гідно вони пройдуть випробування на витривалість сили духу, перевірку міцності волі та бажання здійснити свої мрії – стати офіцерами Збройних сил, захисниками рідної неньки України. Головне завдання, яке наразі стоїть перед нашим юним поповненням – навчатися,  використовувати кожну хвилину для того, щоб отримувати максимальну кількість знань.

Поряд з нашими першокурсниками – майбутні випускники ліцею. Більшість з них вже сьогодні напевно знає, яку військову професію обере. Ці юнаки високо вмотивовані на продовження навчання у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони України. І командування ліцею докладає максимум зусиль для більш чіткого та вірного визначення ними подальшого життєвого шляху. Адже немає нічого важливішого, аніж захист своєї держави.

У Київському військовому ліцеї  на сьогоднішній день навчаються 608 ліцеїстів, у тому числі 41 дівчинка. Цього року випустилося 297 осіб, з них 82% позитивно склали ЗНО, а ліцеїст 1 навчальної роти ХОМЧУК МИКОЛА отримав срібну медаль. 21 ліцеїст закінчив навчальний рік з відзнаками відмінників навчання.

Наші випускники довели, що два роки навчання у Київському військовому ліцеї лише впевнили їх у правильності обраного життєвого шляху. Про це свідчать дані про вступ богунців у військові виші.

— Академія Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного – 16 осіб;

— Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова – 18 осіб;

— Військова академія (м. Одеса) – 40 осіб;

— Військовий інститут танкових військ НТУ «ХПІ» – 10 осіб;

— Харківський національний університет Повітряних сил імені Івана Кожедуба – 23 особи;

— Національний університет «Одеська морська академія» – 1 особа;

— Військовий інститут КНУ імені Тараса Шевченка – 39 осіб;

— Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут – 42 особи. Решта випускників КВЛ вступили до навчальних закладів інших силових структур.

Вся інфраструктура Київського військового ліцею підпорядкована потребам освітнього процесу, де юнаки та дівчата отримують глибокі знання, загартовуються фізично, набувають нових навичок і вмінь. Для цього з року в рік покращується матеріально-технічна база нашого закладу: був зроблений капітальний ремонт клубу,  великого стадіону,  баскетбольного і волейбольного майданчика (стадія завершення). Постійно вдосконалюється навчально-матеріальна база: велике і мале футбольні поля, фітнес-комплекс, тренажерна зала, скеледром. Відтепер для занять з  предмету «Захист України»  ми маємо тактичне поле, смугу перешкод, тир (навчальна зброя, амуніція), інтерактивний тир.

Сьомий рік поспіль Україна дає відсіч російським окупантам. І наша першочергова задача полягає у всебічному піклуванні про дітей, чиї батьки загинули на полі бою або наразі на передовій зі зброєю в руках відстоюють незалежність української держави, її волю і свободу. Також у КВЛ навчаються, виховуються  та забезпечуються всім необхідним  діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування. Виконуючи це  надважливе державне завдання, Київський військовий ліцеї опікується всіма категоріями дітей, яким потрібна підтримка. І ми всі несемо за кожного з них відповідальність перед державою та своєю совістю.

Мій громадянський обов’язок, як керівника Київського військового ліцею імені Івана Богуна, завдання всього особового складу закладу — забезпечити нашим вихованцям якісну освіту, фізичне загартування, надати можливість здійснити свої мрії  — стати в майбутньому частиною відродженої, сильної та непереможної української армії!

Бажаю всім міцного здоров’я, наснаги у навчанні, роботі та службі, успішного досягнення окреслених завдань, а  родинам — злагоди та благополуччя!

Слава нескоренному українському народові! Вічна і світла пам’ять всім мужнім оборонцям рідної землі різних часів!

Слава волелюбному та працелюбному українському народові!

Слава Україні!

 З повагою

начальник Київського військового ліцею

імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор Ігор ГОРДІЙЧУК