Вівторок, 3 Жовтня, 2023
Новини

ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАЛЬНО-ПОЛЬОВИХ ЗБОРІВ  3 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ ЛІЦЕЇСТІВ

Дійсним доповідаю, що в період з 8 по 15 вересня 2020 року особовий склад 3-ї навчальної роти ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна залучався до проведення навчально-польових зборів на базі навчального центру військової частини А2167 смт  Великополовецьке Білоцерківського району Київської області.

7 вересня 2020 року з особовим складом ліцеїстів 3-ї навчальної роти був проведений інструктаж із дотримання заходів безпеки під час здійснення переміщення особового складу та під час проведення навчально-польових зборів.

8 вересня 2020 року відбувся збір особового складу роти за сигналом «Навчальна тривога». Після перевірки наявності зброї, спорядження, матеріальних засобів та готовності до відбуття в навчальний полігон був здійснений марш автомобільним транспортом до місця проведення навчально-польових зборів.

Здійснено розміщення особового складу в казарменому приміщенні та ознайомлено з розташуванням навчального центру в/ч А2167, підготовка до початку проведення занять та обладнання нових навчальних місць.

9 вересня 2020 року на  занятті, присвяченому основам національної безпеки та оборони України, ліцеїстам були роз’яснені основні засади оборони держави, права та обов’язки громадян України у сфері оборони, національні інтереси України та загрози національній безпеці.

З метою ознайомлення ліцеїстів з основними засадами оборони держави, організаційною структурою ЗСУ їм була доведена організаційна структура ЗС України та Воєнна доктрина України.

Також цього дня були проведені практичні заняття з вивчення Статутів ЗСУ, тактичної  та вогневої і стройової підготовки, військової топографії. Приготування до стрільби з різних положень,  розучування порядку  та умов, тренування у виконанні нормативу № 1 з інженерної підготовки, маскування окопу для стрільби з автомата лежачи.

10 вересня 2020 року з особовим складом 3-ї навчальної роти ліцеїстів  сумісно з інструктором проведені заняття з тактичної підготовки, на яких було доведено основи загальновійськового бою: сучасний загальновійськовий бій, його характеристика та ознаки, способи ведення та засоби боротьби.

Доведені обов’язки та поведінка солдата в бою, правила, що захищають осіб, які не беруть участь у бойових діях, статус військовополоненого.

Під час практичних занять з тактичної підготовки з метою ознайомлення ліцеїстів з діями солдата в обороні, були розглянуті  дії солдата в обороні,  вибір вогневої позиції, її інженерне обладнання та маскування,  обладнання і маскування окопу для стрільби лежачи, з коліна, стоячи.

Також ліцеїсти тренувалися виконувати  нормативи № 13 «Неповне розбирання зброї», № 14 «Збирання зброї після неповного розбирання», № 16 «Спорядження магазину набоями» та склали залік із заходів безпеки.

Ліцеїсти тренувалися у наданні домедичної допомоги в секторі обстрілу, зупинці кровотечі з ран верхньої та нижньої кінцівки та зупинці кровотечі за допомогою спеціальних джгутів (самодопомога).

11 вересня 2020 року з метою тренування ліцеїстів у виконанні стрільби з місця по нерухомих цілях і цілях, що з’являються,  було здійснено виконання першої вправи навчальних стрільб з автомата АК-74 та  поглиблені знання будови автомата.

Цього дня до ліцеїстів молодшого курсу завітав Мирослав Олександрович Гай — актор, керівник благодійної організації «Фонд «Мир і Ко», відомий волонтер та учасник АТО, заступник голови Ради резервістів ЗСУ, лейтенант резерву 95 окремої штурмової бригади, режисер та продюсер, засновник документального фільму «Брати по зброї». Він сказав гарні мотиваційні і теплі слова майбутнім захисникам України.

12 вересня 2020 року під керівництвом інструктора з особовим складом роти були проведені заняття з топографічної підготовки та орієнтування. На заняттях особовому складу було доведено способи орієнтування на місцевості, визначення точки стояння, порядок призначення орієнтирів, орієнтування на місцевості за допомогою компаса та визначення сторін світу, пересування по азимуту, порядок роботи з топографічною картою.

Також з ліцеїстами були проведені тренування виконання нормативу №1 з інженерної підготовки «Відрив та маскування окопу для стрільби з автомата з коліна та стоячи» з метою ознайомлення з поняттям вогневої позиції у потайному зближенні з противником і обладнанні окопу для стрільби лежачи.

13 вересня 2020 року згідно з планом вихідного дня  особовий склад 3 навчальної роти взяв участь у спортивних змаганнях з нагоди Дня фізкультурника, організованих командуванням навчально-польових зборів, та показав відмінні результати. Ліцеїсти  роти посіли 5 перших місць з 7 видів змагань серед навчальних рот 10-го класу: перетягування канату, підтягування, «гусінь», підйом гир, естафета, розбирання (збирання) автомата.

Були відпрацьовані дії особового складу на блокпосту: доведено мету та порядок розміщення блокпоста, бойовий та чисельний склад особового складу,  сили та засоби, які залучаються до несення служби на блокпосту. Відпрацьовано дії особового складу взводу під час несення служби на блокпосту, порядок перевірки документів огляду автотранспорту та пропуску цивільних осіб та автотранспорту, який пересувається через блокпост. Також відпрацьовані дії особового складу при затриманні підозрілих осіб або тих, які намагаються перевезти боєприпаси, вибухівку та зброю.

Начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна  генерал-майор Ігор Гордійчук відвідав ліцеїстів молодшого курсу, які перебували на польовому виїзді. Він нагородив переможців спортивних змагань, а також ліцеїстів, які найбільш активно та результативно проявили себе під час занять на військовому полігоні та привітав подарунками ліцеїстів пільгових категорій.

14 вересня 2020 року з метою вдосконалення навичок у тактичній підготовці був проведений підйом по тривозі, особовий склад відправився на підготовлені позиції.

Щоденно з особовим складом навчально-польових зборів проводились вечірні перевірки особового складу.

Тричі за польовий вихід особовий склад 3 навчальної роти готував козацький  куліш, що дуже сподобалось  ліцеїстам.

15 вересня 2020 року після перевірки наявності зброї, спорядження, матеріальних засобів особовий склад повернувся в ліцей.

ВИСНОВКИ: Ліцеїстам під час практичних занять та в формі військової гри було цікаво опановувати ази військової справи, відчувався інтерес до вивчення основ вогневої, тактичної, розвідувальної, інженерної, топографічної, фізичної підготовки. Також ліцеїсти проявили інтерес до занять із тактичної  медицини та захисту від радіоактивної, хімічної, та біологічної зброї.

Переважна більшість ліцеїстів в польових умовах проявила себе з позитивного боку, відзначилась в прогресивному напрямку.

Особовому складу  навчальної роти найбільше сподобалось розгортання польового табору, його інженерне обладнання, охорона та оборона, участь у діях розвідувально-диверсійних груп, призначених для виявлення позицій ворога, дії особового складу під час несення служби на блокпосту, харчування в польових умовах.

Таким чином, можна стверджувати, що навчально-польові збори допомагають ліцеїстам визначитися з вибором військової професії. Вони формують направленість мотивації ліцеїста на досягнення поставленої мети – стати офіцером Збройних сил України.

Пропозиції щодо проведення навчально-польових зборів у подальшому: передбачити проведення екскурсій до військових частин гарнізону з метою ознайомлення ліцеїстів з озброєнням та військовою технікою. Забезпечити особовий склад сучасними  флягами для води, сучасними рюкзаками та сумками.

 

 

Командир 3-ї навчальної роти ліцеїстів –

старший офіцер-вихователь

підполковник  Микола БУТ

18.09.2020