ДО РІЧНИЦІ ЗАПУСКУ ПЕРШОГО ШТУЧНОГО СУПУТНИКА ЗЕМЛІ

28  та 29 вересня на уроках фізики проведено офлайн  тематичне інформування, присвячене річниці запуску першого штучного супутника Землі. Робота проведена з ліцеїстами 10 та 11 класів.

 Міжнародна федерація астронавтики оголосила 4 жовтня 1957 року Днем початку космічної ери людства. Адже саме цього дня в 1957 році на навколоземну орбіту було виведено перший у світі штучний супутник Землі. У Київській політехніці його зображено на меморіальній дошці, встановленій на фасаді першого корпусу і присвяченій нашому співвітчизнику, колишньому студенту КПІ Сергію Павловичу Корольову – головному конструктору ракетної техніки, лідеру в розробці космічних кораблів, ініціатору створення супутника.   

Так, через три століття, була досягнута перша космічна швидкість, розрахована засновником класичної фізики і закону всесвітнього тяжіння Ісааком Ньютон.

Перший ШСЗ проіснував 92 доби і зробив 1440 обертів навколо Землі. За своєю значущістю це науково-інженерне досягнення не має собі рівних в історії людства. 4 жовтня 1957 р. навічно увійде в історію Землі!

Україна входить в десятку країн світу, які  беруть участь у космічних дослідженнях. Наша країна — космічна держава.