УРОК-ГРА

08 жовтня 2020 року в Київському військовому ліцею імені Івана Богуна в рамках проведення методичною підкомісією із суспільних дисципліни тижня з предмету «Основи національної безпеки і оборони», відбувся урок-гра на тему «Глобалізація: розсіяння подій та створення єдиної земної держави». Ініціатором проведення уроку саме в такому форматі виступили самі ліцеїсти, так ліцеїст 2 взводу 6-ї навчальної роти Павло Гуль і розробив урок-гру.
Згідно з пропозиціями ліцеїстів було поділено на дві команди: “Уряд” та “Опозицію”, при цьому вчителю з предмету «Основ національної безпеки і оборони» капітану 1 рангу Грищуку А.В. було відведено роль експерта.
Перша група під керівництвом ліцеїста Андрія Кожушка відстоювала позицію «за», а друга група під керівництвом ліцеїста Всеволода Харчука, відповідно, зайняла позицію «проти». На уроці розігралися справжні дебати й точилася гостра дискусія, нікого не залишаючи байдужим. Пошук відповідей на запитання, які ставив керівник уроку, засвідчив зрілість ліцеїстів та вміння знаходити вихід із найскладніших ситуацій, що є важливою рисою для майбутніх випускників-богунців. Вони використовували під час аргументації не тільки факти, а й наводили дані досліджень, математичні розрахунки. За результатами гри перемогла “Опозиція”.
Грищук Анатолій Володимирович підвів підсумки і висловив думку, що таки уроки корисні тим, що окрім того, що це відбувається в ігровому, цілком уявному форматі, вони охоплюють 100% присутніх на уроці учнів, дають простір до висловлення власних думок, вчать аналізувати наявні факти, правильно їх трактувати та опиратись на них під час дискусій, розвивають логіку та чіткість висловлювань.
Використання таких інноваційних методик в освітньому процесі важко переоцінити, адже вони не тільки викликають зацікавленість юнаків до навчального предмету, але й дають можливість ліцеїстам розмірковувати та висловлюватись значно ширше обраної теми предмету, а керівництво ліцею та вчительський склад зі свого боку роблять все можливе для всебічного інтелектуального розвитку військової молоді нової генерації.