ОНЛАЙН-УРОК

13 жовтня 2020 року за ініціативою Освітнього центру Верховної Ради України відбувся онлайн-урок для ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна з нагоди Дня захисника України. У ньому взяли участь народні депутати – члени Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, а також директор Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України Мірненко Володимир Іванович.

Ліцеїстів привітали з прийдешнім святом Покрови Пресвятої Богородиці та на початку обговорення актуальних тем розвитку військової освіти провели коротку онлайн-екскурсію Верховною Радою, зауваживши що саме такі свідомі й вмотивовані юнаки, як ліцеїсти, є тією новою генерацією, що в майбутньому займатимуться українським державотворенням в умовах глобальних змін.

Онлайн-урок проходив на ZOOM-платформі за темою «Законодавча діяльність Парламенту України у захисті суверенітету України», у рамках якої учасники обговорювали нагальні питання військової освіти. Зі свого боку   ліцеїсти  ставили питання, які виникали під час дискусії. Зокрема, юнаків цікавило чи приймається наразі на законодавчому рівні щось конкретне для запровадження цінностей і стандартів НАТО в Україні? Яким чином здійснюється парламентський контроль за дотриманням вимог Конституції та законів України щодо забезпечення національної безпеки?

Володимир Мірненко розповів богунцям про оновлення системи освіти в рамках НАТО,  подальші перспективи навчання військової молоді у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони України та можливості побудови кар’єри військовослужбовців. Урок пройшов у невимушеній атмосфері. Організатори заходу пообіцяли ліцеїстам, що після зняття карантинних обмежень вони радо проведуть екскурсію для ліцеїстів Верховною Радою та дадуть відповіді на всі їхні питання.