ЦІКАВИНКИ З ФІЗИКИ

Саме фізику можна вважати наукою не тільки цікавою, а й фундаментальною — це незаперечний факт. Вона вивчає саме світобудову й намагається розгадати найскладніші таємниці природи, незважаючи на всю складність таких досліджень.

  1. Колись фізики були здивовані дізнатися, що температура розряду блискавки приблизно уп’ятеро перевищує температуру поверхні Сонця.
  2. Сонце, здається червоним вранці і ввечері через те, що його промені в цей час проходять через нижні шари атмосфери, насичені пилом та іншими частинками. А за межами атмосфери всі зірки, включаючи Сонце, у візуальному спектрі взагалі мають білий вигляд.
  3. Як відомо, під впливом високих або низьких температур стискаються різноманітні речовини, не тільки газоподібні. Наприклад, висота Ейфелевої вежі коливається в межах 12 сантиметрів залежно від погоди, оскільки метал, що нагрівається під сонцем розширюється.
  4. Одним із найбільш видатних фізиків XX століття був АльбертЕйнштейн. Багато його теорій досі розробляються сучасними вченими.
  5. Рідина буває не тільки звичайною, звичною нам, а й «неньютонівською». Наприклад, сипучі піски.
  6. Уперше ученим вдалося створити антиматерію в 1965 році. Судячи з усього, у природному стані в нашому Всесвіті антиречовина взагалі не трапляється, але в лабораторії отримати її можна.
  7. Таке цікаве явище, як північне сяйво, виникає при взаємодії сонячного вітру з верхніми шарами атмосфери Землі. Фізики давно вже розгадали цю загадку.
  8. Подолати швидкість звуку не так складно, як здається. Кінчик звичайного батога при змаху рухається так швидко, що випереджає звук. Саме в момент переходу ним звукового бар’єра й лунає хлопок.
  9. Швидкість поширення звуку безпосередньо залежить від щільності середовища. Так, у воді або гранітному масиві вона буде вищою, ніж у повітрі.
  10. Поміж інших цікавих фактів про фізику не можна не згадати й те, що щільність води безпосередньо залежить від її температури. Максимальна щільність досягається при +4 °C, а замерзлий лід і зовсім менш щільний, ніж вода, тому і плаває в ній, а не тоне.