76-а РІЧНИЦЯ ВИГНАННЯ НАЦИСТІВ З УКРАЇНИ

28 жовтня Україна відзначає 76-ту річницю визволення від нацистських загарбників. Саме цього дня 1944 року був визволений найзахідніший регіон — Закарпаття і з території України було вигнано останнього солдата нацистського рейху.

Щорічно 28 жовтня ми вшановуємо пам’ять усіх українців, які віддали життя, захищаючи свою землю від загарбників.

На території України під час Другої світової війни воєнні дії відбувалися протягом 40 місяців – із 1939 року до кінця жовтня 1944 року. Саме на українській землі відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

Україна опинилася в епіцентрі жорстоких битв: у ході воєнних дій тут загинуло близько 3 млн солдатів і офіцерів, майже 1,4 млн військовополонених. На окупованій території України загинули близько 3,9 млн осіб – кожен шостий мешканець. Понад 2 млн українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Повністю або частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тис сіл, близько 10 млн людей залишилися без даху над головою, знищено понад 16 тис промислових підприємств.

Україна пам’ятає та ніколи не забуде тих, хто віддав своє життя, звільняючи українську землю від загарбників. Пам’ять про героїв завжди буде жити в наших серцях.