ВІДКРИТИЙ УРОК З ПРЕДМЕТУ «Основи національної безпеки і оборони»

05 листопада 2020 року ліцеїсти 2 взводу 6-ї навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна  провели відкритий урок з предмету «Основи національної безпеки і оборони» у формі дебатів. Урок був ініційований самими ліцеїстами, ведучий – ліцеїст Павло Гуль.

За погодженням з вчителем, капітаном І рангу Анатолієм Грищуком,  ліцеїсти розробили план показового уроку та з’ясували  правила його проведення. Було запропоновано три теми, які до початку уроку не були відомими.

Було запрошено гостей, серед яких тимчасово виконуючий обов’язки заступника начальника ліцею з навчальної роботи підполковник Єрмоленко Д.В., командир навчального взводу – офіцер-вихователь старший лейтенант Кшановський В.С. та ліцеїсти 5-ї навчальної роти.

На початку уроку право обрати конверт з темою було надано підполковнику Дмитру Єрмоленку. Нею стала «Цензура телебачення, інтернету, інших інформаційних просторів». За результатами жеребкування ліцеїстів розділили на дві команди – “Уряд” та “Опозицію”, місія кожної з яких полягала у відстоюванні своєї позиції: Уряд пітримував цензуру, а Опозиція – була проти.

Дебати були відкриті вступним словом керівника занять, який зазначив важливість проведення таких уроків для розвитку в майбутньої військової еліти навичок інтелектуальної дискусії: уміння обирати переконливі аргументи, правильно використовуючи факти.

Згідно з правилами уроку-гри виступили по черзі “Прем’єр-міністр уряду” – ліцеїст Владислав Заворотнюк, голова “Опозиції” – молодший віце-сержант Всеволод Харчук. Їм допомагали гравці відповідних команд:  Денис Янчинський, Тарас Нікітішин, Олексій Головань, Денис Коваль.

Першим питання до представників “Уряду” поставив старший лейтенант Владсилав Кшановський, чим задав темп усім дебатам. Впродовж уроку промовцям ставили гострі запитання, що змушували задумуватися не лише тих, хто давав відповіді, а й усіх запрошених. Підполковник Дмитро Єрмоленко також долучився до гарячої дискусії. Наймайстернішою в аргументації своєї позиції за результатами оцінок запрошених та керівника занять перемогла “Опозиція”.

Підбиваючи підсумки уроку, капітан І рангу Анатолій Грищук висловив захоплення рівнем свідомості ліцеїстів та впевненість в їх великому офіцерському майбутньому в лавах ЗСУ.