ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ, БОЙОВІ ПОБРАТИМИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ)! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ЛІЦЕЇСТИ-БОГУНЦІ!

Від щирого серця вітаю всіх вас з Новим роком та Різдвяними святами, які зазвичай збирають за святковим столом всю родину та найближчих друзів! Новорічної ночі ми всі плекаємо в серці надію, що прийдешній рік принесе нам щастя, благополуччя та вдачу!

Цьогоріч через світову пандемію, спричинену коронавірусом COVID-19, для особового складу Київського військового ліцею імені Івана Богуна 2020 рік видався роком напруженої праці, оволодіння новими формами навчального та виховного процесу. Попри все в нашій роботі були і творчі досягнення, відкриття, набуття безцінного життєвого та професійного досвіду.

І вже сьогодні, підбиваючи підсумки року, що минає, ми будуємо плани на новий, 2021 рік. Нам є чим звітувати перед державою, батьками наших вихованців, перед своїм сумлінням.

Так, у 2020 році з 300 ліцеїстів-випускників Київського військового ліцею імені Івана Богуна 297 ліцеїстів вступили до закладів вищої освіти,  що складає 99% від загальної кількості.

Вражаюча кількість наших вихованців вступили до ВВНЗ Міністерства оборони України, кафедр та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти України Міністерства оборони України – 85%:  до Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного вступило 16 ліцеїстів; до Військової академії (м. Одеса) – 45 ліцеїстів; до Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба – 24 ліцеїсти; до Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут – 44 ліцеїсти; Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка – 44 ліцеїсти; ХНЮУ ВУЮФ – 9 ліцеїстів,  до Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова – 18 ліцеїстів; у Харківський інститут танкових військ — 9 ліцеїстів, на кафедру військової підготовки Національного авіаційного університету – 20 ліцеїстів, на факультет підготовки лікарів для Збройних сил України – 8 ліцеїстів тощо.

У 2020 році  представники Київського військового ліцею імені Івана Богуна за сумлінну військову службу та самовіддану роботу були відзначені: заохочувальною відзнакою Міністерства оборони України медаллю «Знак пошани» — заступник начальника ліцею з морально-психологічного забезпечення полковник Пікуль Є.В.; медаллю «Захиснику України» — командир взводу охорони ст. сержант Чернишенко М.О.; за зразкову службу були нагороджені Грамотою Міністра оборони України – офіцер-психолог 5 навчальної роти лейтенант Нужденко К.С. та командир взводу – офіцер-вихователь 6 навчальної роти Мєдвєдєв М.В.

Подякою Міністра оборони України були нагороджені: старший солдат Василенко О.С., старший солдат Задорожній В.В., ст. сержант Коновалов О.Д. та працівник ЗСУ Сахно А.В.

Почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних сил України «За доблесну військову службу Батьківщині» нагородили командира 5 навчальної роти ліцеїстів підполковника Гоцака Ю.А. Нагрудним знаком «За заслуги перед Збройними силами України» були нагороджені майор Корчаков І.В. та майор Сокол О.П.

Також чергове військове звання (достроково) було присвоєно підполковнику Пікулю Є.В. (полковник), капітанам Андрусенко Я.В. та Тайгієву Ф.Г. (майор), старшому лейтенанту Попову І.Є. (капітан).

Ми пишаємося нашими вихованцями, які сумлінно вивчають англійську мову та за свої досягнення були нагороджені нагрудним знаком КВЛ «За успіхи у вивченні англійської мови I ступеня»: РАСНІЦЬКА Олена, БРАТИЦЯ Кирило, ВОЛОЩУК Антон, ПОКРОВА Михайло, СКАКУН Микола, ЯНІН Дмитро, КАРАКАЙ Карина, СЕЛЯМІЄВ Різа Нарвін огли, КОЗАКОВ Іван, ГАПОТЧЕНКО Іван, ДАНІЛОВ Михайло, СТУПКА Віктор,  ФЕРЕНЦЬ Іван.

У жовтні 2020 року Київський військовий ліцей імені Івана Богуна перейшов у підпорядкування Сухопутних військ Збройних сил України. Упродовж року ліцей відвідували Міністр оборони України Таран Андрій Васильович та командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський.

14 жовтня 2020 року за сталою традицією відбулася церемонія складання урочистої «Клятви» ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна, яка відбулася за участю Президента України — Верховного Головнокомандувача Збройних сил України Володимира Зеленського. Церемонія відбулася на площі перед Маріїнським палацом у Києві. Цього року 329 юнаків і дівчат урочисто склали клятву. Серед них діти, чиї батьки віддали життя за незалежність України у збройному протистоянні з російським агресором, та діти, батьки яких наразі мужньо захищають кордони на сході України. Текст «Клятви» зачитав ліцеїст Богдан Новіцький, батько якого загинув під час виконання військового обов’язку із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.

19 грудня 2020 року Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Р.Б. Хомчак вручив цінні подарунки ліцеїстам, які за результатами І семестру показали високі результати у навчанні: Карині Каракай, Михайлу Іванченку, Олені Расніцькій,  Артему  Кудленку, Павлу Лясоті, Максиму Письменному, Артему Деренку, Анастасії Воловик та Глібу Кулінічу. Також для розширення  навчально-матеріальної бази ліцею були передані ноутбуки, проєктори та телевізор.

Є чим звітувати нашим тиловим службам. Так, ми отримали 210 ліжок покращеного типу,  перші  ліжка передали для  облаштування побуту кращої роти нашого ліцею, яка гордо носить почесне звання нашого випускника Героя України Андрія Кизила. Проведено капітальний ремонт котельні ліцею,  ванних кімнат 2 навчальної роти, для облаштування побутових умов проживання ліцеїсток проведені роботи зі встановлення перегородки в приміщені для проживання, проведено монтажні роботи зі встановлення металоконструкції майданчика ігрових видів спорту. На даний момент тривають роботи зі склеювання PVC тканини і в подальшому буде проведено накриття даної металоконструкції.

Для наших ліцеїстів завершилась робота на великому футбольному полі, зроблено покриття та бігові доріжки. Завдяки плідній роботі начальника автомобільної служби наш автопарк поповнився автомобілем.

Але представлені здобутки — це лише частина із запланованого, чимало у перспективі, а саме: покращення якості навчальної та фізичної підготовки ліцеїстів; підняття рівня конкурсного відбору абітурієнтів;
удосконалення освітньої програми з підготовки випускників КВЛ;
поліпшення психологічного супроводу, спрямованого на соціальну адаптацію та підготовку до вступу у ВВНЗ; поліпшення матеріально-технічної бази.

Наразі обмежено, але функціонують гуртки: рукопашного бою та боксу, футбольний, гурток англійської мови, парашутний та гурток ДШВ, хореографічний, вокальний, драматичний. Проте ми всі розуміємо, що це обмеження спрямоване на безпеку здоров’я наших вихованців під час пандемії. І за таких складних умов сьогодення Київський військовий ліцей живе повноцінним, насиченим життям!

З оптимізмом та вірою у найкраще ми зустрічаємо Новий, 2021 рік. Кожний складає свої далекосяжні плани, але для всіх нас головним завданням на  майбутнє, безумовно, є виховання та формування майбутньої військової спільноти Збройних сил України, гідних та порядних представників нової генерації українського суспільства. Дуже важливим є чітке розуміння кожним важливості самовіддачі та сумління на своєму робочому місті. І тоді нам вдасться здійснити наші найсміливіші задуми, реалізувати свій творчий потенціал і потенціал наших вихованців.

Можливо, нам доведеться дещо змінити формат святкування Нового року та Різдва Христового, щоб захистити  себе і своїх близьких від небезпечної хвороби. Цей рік був дуже важким для всіх нас, тож в більшості своїй наші новорічні сподівання пов’язані з побажаннями міцного здоров’я та скорішого здобуття перемоги над небезпечним та підступним московським ворогом. Наші щирі вітання всім бійцям, які наразі на передовій, у виснажливих боях захищають Батьківщину від російської агресії і забезпечують мирне життя для всіх нас, можливість зібратися родинним колом для святкування новорічних свят. Ми низько вклоняємося незламним представникам Збройних сил України, які у найвідповідальніший для нашої України час виявили відвагу та вірність військовій присязі.

Бажаю всім нашим вихованцям, їх батькам і опікунам, усьому особовому складу Київського військового ліцею імені Івана Богуна насамперед могутнього козацького здоров’я, сил та витримки у здоланні будь-яких життєвих негараздів, віри в свої сили, віри в нашу непереможну неньку Україну! Богунівська родина, як ніколи, міцна духом, непохитною вірою в краще майбутнє нашої держави, відчуттям любові до Батьківщини!

Щирі вітання мужнім медичним працівникам! Низький їм уклін за щоденну самовіддану працю та здатність до самопожертви.

Велика шана, подяка та низький уклін усім мужнім захисникам рідної землі!

Слава волелюбному та працелюбному українському народові!

Слава Україні!

З повагою

 

начальник Київського військового ліцею

імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор ІГОР ГОРДІЙЧУК

s://youtu.be/5lx6BAlPVXA