Річниця пам’яті жертв Голокосту

27 січня Україна разом зі світовою спільнотою відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, встановлений на вшанування визволення в’язнів нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в січні 1945 року.

Вшанування пам’яті жертв Голокосту, однієї з найбільших в історії трагедій,  змушує нас замислитись над цінністю життя, свободи та миру.

Голокост привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей. Його жертвами вважаються 6 мільйонів євреїв у Європі, де разом з 4,5 мільйонами дорослих було знищено 1,5 мільйона дітей. Весь світ знає про трагедію Бабиного Яру, де згідно з офіційними  даними  загинуло понад 100 тисяч  осіб  різних національностей.

Збереження пам’яті про безневинні жертви Голокосту, осудження будь-яких проявів нетерпимості за національною чи релігійною ознакою, виховання молоді на принципах людяності, гідності та свободи має на меті недопущення у майбутньому актів геноциду.

Вшановуючи цього дня пам’ять жертв людиноненависницької політики, ми засвідчуємо наше прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля.

Нехай навічно збережеться пам’ять про страждання і катування мільйонів вбитих дітей, жінок, людей похилого віку. Нехай пам’ять про жертви Голокосту буде священною для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Схиляємо голови у скорботі за навіки полеглими.