ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ)! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ЛІЦЕЇСТИ-БОГУНЦІ!

П’ятий рік поспіль 14 березня Україна відзначає День українського добровольця, свято, встановлене рішенням Верховної Ради з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Ця дата вибрана невипадково, адже саме 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці відправилися на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що під Києвом.
Українські герої-добровольці за покликом серця першими стали на захист своєї Батьківщини, і завдяки їх мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію.
Історія українського добровольчого руху вимірюється століттями.  Саме добровольці були рушійною силою захисту України: воєнізована структура Запорізької Січі, легіон Українських Січових Стрільців,  Українська Повстанська Армія.
На початку воєнних дій на сході нашої держави тисячі українських громадян, кинувши власні справи, зі зброєю в руках першими протистояли озброєному та підступному російському ворогу. Завдяки їхній рішучості, мужності та стійкості Збройні сили України мали час, щоб оперативно наростити бойові спроможності.
У найважчі дні червня-серпня 2014 року мені випала честь очолювати підрозділ добровольців, який спільно з підрозділом Збройних сил України виконував складні завдання зі звільнення від російсько-бандитського угрупування міста Слов’янськ, Лиман, Краматорськ, Бахмут та Костянтинівку. Саме вони, добровольці, подавали приклад вірності українському народу. У багатьох випадках, не маючи військової підготовки та з незадовільним забезпеченням, вони виконували завдання не гірше, а іноді навіть краще, ніж у багатьох штатних підрозділах.
    Найбільш яскравий приклад – Народний Герой України Тимур Юлдашев, який вирвався з російсько-терористичного полону і до останнього подиху мужньо захищав нашу святу землю.
У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна проходять військову службу учасники АТО – герої-добровольці: прапорщики Криницький Андрій Борисович, Сільніцький Олег Іванович, сержант Касич Сергій Ярославович. Серед героїв-добровольці є батьки вихованців КВЛ: батько ліцеїста 5 навчальної роти Нікіти Гришмана – Гришман Сергій Анатолійович, який воював в одній роті з Героєм України Андрієм Кизилом, батько ліцеїста 6 навчальної роти Івахненка Сергія – Сергій Володимирович Івахненко, батько ліцеїста Степана Стародубцева – Стародубцев Микола Григорович, батько ліцеїста Максима Стартановича – Стартанович Дмитро Володимирович, батько ліцеїста  Микити Щербини – Щербина Олександр Олексійович.
Сьогодні на героїчному прикладі українських добровольців зростають і гартуються нові покоління волелюбних  українців. Для кожного з нас українські добровольці є взірцем патріотизму та героїзму, самовідданості та відваги, вірності народові України. Вони пройшли пекло перших найтяжчих бойових операцій: Широкине, Іловайськ, Мар’їнка, Донецький аеропорт, Савур-Могила.
Ми схиляємо голови перед подвигом і самопожертвою українських добровольців. Низький уклін та світла пам’ять тим з них, кому не судилося повернутися до рідних домівок.
Слава волелюбному та працелюбному українському народові!
Низький уклін українським воїнам, які захищають право кожного громадянина нашої країни жити у вільній, демократичній і суверенній державі! Велика шана, подяка та низький уклін всім мужнім захисникам рідної землі!
Шануємо мужність волонтерів-медиків, які, не шкодуючи власного життя, рятують життя воїнів!
Слава Україні! Слава українським патріотам!
З повагою
начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна
Герой України
генерал-майор Ігор ГОРДІЙЧУК