ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ)! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ЛІЦЕЇСТИ-БОГУНЦІ!

 8 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни та 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років.

Для кожного з нас ці дні – символ героїчного минулого, вшанування ратного подвигу українського народу в боротьбі за свободу. Разом з іншими демократичними державами ми вшановуємо пам’ять усіх жертв тієї страшної війни, низько схиляючи голови перед світлою пам’яттю мільйонів воїнів, які поклали своє життя заради миру для майбутніх поколінь.

Друга світова війна була страшним лихом для України, яка понесла внаслідок цього надзвичайні людські втрати, зазнала руйнування тисяч міст і сіл. І сьогодні на сході України триває безкомпромісна нещадна боротьба з підступним російським ворогом, у якій світове співтовариство висловлює підтримку Україні в справедливій боротьбі за незалежність та територіальну цілісність, за цінності демократії і верховенства права. Свободу рідної землі виборюють найкращі сини й дочки українського народу, які дають гідну відсіч підступному ворогу.

Виховання юних ліцеїстів-богунців у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна – яскравий приклад спадкоємності поколінь захисників Батьківщини. Наші вихованці обирають найповажнішу в Україні професію – професію її захисників. Через певний час навчання та змужніння вони гідно увіллються в лави Збройних сил України, становлячи еліту її офіцерського складу. До останнього подиху захищали неньку Україну Герой України Кизило Андрій Олександрович, Квач Орест Арсенович, Шаповал Олександр Сергійович, Білобров Юрій Вікторович, Безручак Андрій Іванович, Григор Руслан Петрович, Галущенко Андрій Вікторович, Гончарук Віталій Миколайович, Арнаут Дмитро Ілліч, Ощепков Олексій Вікторович, прапорщик Дробот Ігор Іванович. Їх імена навічно збережуться в народній пам’яті так само, як і імена героїв, які  протистояли нацизму в Другій світовій війні.

Ми пишаємося тими, хто 76 років тому приніс такий омріяний та жаданий мир світу та Україні, і низько схиляємо голови перед героями-визволителями, які не дожили до переможної весни. Ми у вічному боргу перед тими, хто здобув велику перемогу над нацизмом, хто поклав своє життя за наше майбутнє.

Ми маємо пам’ятати уроки минулого, маємо пам’ятати героїв, які здобували мир у світі. Ця пам’ять робить нас сильнішими і впевненішими, виховує гідне молоде покоління, яке сьогодні без вагань стає на захист України.

Слава волелюбному та працелюбному українському народові! Велика шана та низький уклін мужнім захисникам рідної землі!

Слава Україні!

 

З повагою

 

начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор Ігор ГОРДІЙЧУК