Вівторок, 3 Жовтня, 2023
Новини

IV МІЖНАРОДНИЙ ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ТА ВЕТЕРАНСЬКИЙ ФОРУМ «ТАМ ДЕ МИ – ТАМ УКРАЇНА»

22 серпня начальник Київського військового  ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Ігор ГОРДІЙЧУК взяв участь у IV Міжнародному волонтерському та ветеранському форумі «Там де ми – там Україна», який відбувається під головуванням Президента України в рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30. Захисники», створеного задля актуалізації критично важливих для українського суспільства питань.

Начальник Київського військового  ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Ігор Гордійчук у своєму виступі на тему «Формування еліти українського суспільства» зосередив увагу присутніх на формуванні в молоді національної свідомості, патріотизму та їхній ролі в захисті країни.

У форумі взяли участь Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, Головнокомандувач Збройних сил України генерал-майор Валерій Залужний, начальник Генерального штабу Збройних сил України Герой України генерал-майор Сергій Шаптала, командувач Оперативного командування «Південь» Герой України генерал-майор Андрій Ковальчук, Герой України полковник Сергій Собко, відомі волонтери та капелани, ветерани російсько-української війни.

Ветерани повинні брати участь у формуванні громадянського суспільства. На цьому наголосив начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук.

«Ветерани – одні з тих, хто постраждав внаслідок російської агресії. Переважна більшість з них продовжують активне життя і вони можуть бути основою для подальшого втілення того, чого ми не змогли зробити протягом 30 років незалежності – сформувати потужне громадянське суспільство, громадянську спільноту, яка не дозволить відкотитися назад. Все, що було здобуто  кров’ю і потом, починаючи з Євромайдану, з Революції гідності – їх найбільша заслуга, вони прорвали московську блокаду», – підкреслив Ігор Гордійчук на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Захисники».

Він також згадав про волонтерів і добровольців, які допомагали ЗСУ.

«У Криму надто складно було розмовляти з військовими угрупуваннями, з великими начальниками, і не тільки з вищими, а й з молодшими офіцерами, вони вже народилися в Україні, вони патріоти. Але цього не було зроблено. Це те, що треба зараз швидко відновити, але мотиваційними, реальними історіями, реальними прикладами, щоб у них і сумніву не було, що Україна – це не частина Радянської імперії, що це вільна, цивілізована країна, яка має все для того, щоб побудувати, як побудували наші сусіди. Я не думаю, що ми маємо гірші можливості, ніж Польща, Угорщина чи Словаччина», – наголосив генерал-майор Гордійчук.