НИЗЬКИЙ УКЛІН ГЕРОЯМ

25 серпня 2021 року в Міністерстві оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня в різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України.
Сьогодні Дзвін пам’яті пролунав для двох випускників 5 навчальної роти Київського військового ліцею: майора Андрія Безручака та старшого прапорщика Дмитра Арнаута, які до останнього подиху захищали свою країну від російських окупантів, а також батька ліцеїстки 8-ї навчальної роти Дар’ї Угріної старшого матроса Федора Дмитровича Угріна.
25 серпня 2014 році при виконанні бойового завдання в районі проведення антитерористичної операції під час виходу тактичної групи бригади в районі міста Іловайськ Донецької області героїчно загинув Андрій Безручак, випускник 5 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна. У 1998 році, після закінчення ліцею, він вступив до Одеського інституту Сухопутних військ, який закінчив з відзнакою у 2002 році. Майор Андрій Безручак служив у лавах Збройних сил України, а з 2014 року брав участь в проведенні антитерористичної операції на сході України.
Указом Президента України від 15 травня 2015р № 270/2015 офіцера було нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно). Наказом Міністра оборони України від 04.12.2015 року № 1014 присвоєно військове звання «майор» (посмертно).
25 серпня 2014 року під час бою з диверсійно-розвідувальною групою, яка перетнула кордон з Росії на ділянці «Красна Талівка» Луганської області, героїчно загинув старший прапорщик Арнаут Д.І. Він закінчив Київський військовий ліцей у 1993 році, після чого проходив військову службу в місті Одеса, а з 1998 року — в Луганському прикордонному загоні. З 2014 року Арнаут Д.І., інспектор прикордонної служби — технік 2-го відділення інспекторів відділу прикордонної служби «Красна Талівка», брав участь в АТО, захищаючи суверенітет нашої держави.
8 вересня 2014 року за особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни Арнаут Дмитро Ілліч був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) та відзнакою Президента України “За участь в антитерористичній операції” (посмертно).
старший матрос Угрін Федор Дмитрович «Професор», (21.09.1975 — 25.08.2015)
Угрін Федір Дмитрович «Професор» – народився у м. Джанкой, АР Крим. Здобув дві вищі освіти. Асистент кафедри землевпорядкування, викладач Херсонського аграрного університету.
Мобілізований у березні 2015 року, добровольцем пішов у зону бойових дій. Матрос, стрілець гранатометного взводу, 1 роти морської піхоти, 1 ОБМП.
25 серпня 2015-го загинув під час нічного артилерійського обстрілу поблизу сіл Комінтернове — Лебединське, Волноваського району. Похований у Херсоні — на Центральному кладовищі. Без Федора лишилися дружина і двоє дітей.
Указом Президента України від 16 січня року № 9/2016 «За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). На будівлі гідромеліоративного факультету Херсонського державного аграрного університету відкрито меморіальну дошку Федору Угріну.
У навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна справу батька продовжує донька – Угріна Дар’я Федорівна. Дівчинка згадує свого тата та присвячує йому свої вірші.
На вишиванках квітнуть маки,
Вони як символи землі,
Вони як згадка про солдатів,
Неповернувшихся з війни.
Мій тато теж, як воїн світла,
Не повернувся з тих полів,
І зла червона чорна квітка
Пробилася з його грудей.
Особовий склад ліцею вшановує пам’ять героїв. Вічна пам’ять та низький уклін перед їх жертовністю задля вільної та незалежної України!