ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ)! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ЛІЦЕЇСТИ-БОГУНЦІ!

Цієї суботи, 27 листопада, Україна вшанує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. Разом з нашою країною ввесь демократичний світ вшановує пам’ять мільйонів невинних жертв Голодомору – геноциду української нації.

Наймасштабнішим із них був Голодомор 1932-1933 років, коли на українській землі радянська влада організувала голод, вилучивши, експортувавши або просто знищивши продукти харчування. Насильницьке вилучення продовольства, блокада сіл та цілих районів, заборона виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних – таким чином тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення.

Від Голодомору в Україні померло щонайменше 3,9 мільйона людей. Кількість жертв у всьому СРСР оцінюють у близько сім мільйонів. В Україну повернули рабство — селянам обмежили пересування й відібрали паспорти, колгоспи застосовували примусову працю, люди не могли сподіватися на недоторканість житла, не мали свободи релігії.

Голодомор — це  національна трагедія українського народу й скільки б років не відділяло нас від тих трагічних подій, ми не маємо права забувати про них. Голодомор визнали геноцидом українців 16 держав: Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина, Португалія, а також Ватикан як окрема держава. Ще вісім країн засудили Голодомор як акт винищення людства або вшанували пам’ять мільйонів знищених голодом українців. Але Росії серед них немає. У цій країні теми Голодомору взагалі намагаються уникати, прагнучи викривити історичні факти, адже політика сучасної Росії базується на замовчуванні злочинів комуністичного режиму. 

Пам’ять про Голодомор єднає українців і кожного  року Україна віддає данину пам’яті тим, хто загинув у цей період історії, кожного року мільйони українців  запалюють Свічки пам’яті на підвіконнях  своїх осель.

Запали Свічку пам’яті — вшануй пам’ять жертв, загиблих під час Голодомору! Не забудемо! Не пробачимо!

Слава волелюбному та непереможному українському народові!

Слава Україні!     

З повагою

начальник Київського військового ліцею

імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор                                                                        Ігор ГОРДІЙЧУК

Поділитись: