МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».

Україна приєдналася до цього документа у 2012 році у відповідності до постанови Верховної Ради України й разом зі всім світомвідзначає 27 січня Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Саме в цей день у 1945 році війська 1-го Українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау на території Польщі. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

Чимало жертв Голокосту налічується на території України. Найбільшим місце страти і масовою братською могилою євреїв у нашій країні є Бабин Яр у Києві.

Сьогодні світ усвідомлює всі ті страшні тортури, що стали проявом трагедії. Але ми маємо продовжувати робити все залежне від нас, щоб зберегти пам’ять та не допустити повтору цих подій.