ДОРОГІ ПОБРАТИМИ Й ПОСЕСТРИ! ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ)! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ЛІЦЕЇСТИ-БОГУНЦІ!

15 лютого Україна відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, встановлений згідно з Указом Президента 11 лютого 2004 року.

Цього дня ми вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах, з глибокою шаною звертаємось до всіх синів і дочок України, яким довелося брати участь у локальних війнах та у врегулюванні воєнних конфліктів за межами нашої держави.

Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих» точках.

Війна в Афганістані, яка тривала 10 років, з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989, була найбільш масштабною та трагічною. Через її горнило пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.

У цей день ми вшановуємо тих, хто з честю виконав свій військовий обов’язок, віддаємо належне учасникам бойових дій на території інших держав, які в різні часи проходили військову службу. Деякі з них пов’язали своє життя із нашим навчальним закладом. Також це  генерал-лейтенант Стасенко І.В., полковник Харченко В.О., полковник Чекменьов В.А., полковник Яцина В.І., полковник Тихонов В.С., підполковник Бурлаченко В.Я., підполковник Веретьонкін В.В., підполковник Колінько М.В., майор Войтенко М.М., майор Мілюхін Д.Ю., майор Сокол О.П., майор Науменко В.А., майор Петенко В.О., старший прапорщик Герих В.І., старший прапорщик Дишлюк В.В., старший прапорщик Долгополов Ф.В., старший прапорщик Марченко В.Д., старший прапорщик Рубан М.Д., прапорщик Сільницький О.І. та медична сестра Панченко І.І.

З перших часів протистояння російській агресії на Сході України саме воїни-афганці, які мали достатній бойовий досвід, психологічну підготовку та загартовані витримку та стійкість характеру, склали ядро спротиву  окупантам,добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників. Загалом у зоні бойових дій територіальну цілість держави захищали і захищають понад 12 тисяч воїнів-афганців.

Велика шана, подяка та низький уклін всім мужнім захисникам рідної землі!

Слава волелюбному та непереможному українському народові!Слава Україні!

З повагою

начальник Київського військового ліцею

імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор                                        ІГОР ГОРДІЙЧУК