ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ)! ШАНОВНІ ПОБРАТИМИ Й ПОСЕСТРИ! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ЛІЦЕЇСТИ-БОГУНЦІ!

20 лютого Україна щорічно відзначає День Героїв Небесної сотні, пам’ятний день вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні.

Вісім років тому, під час Революції гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної сотні у центрі Києва. Для кожного українця Герої Небесної Сотні є уособленням людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.

Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він вкотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави.

Україна заплатила високу ціну за звільнення від диктатури. Усього в списках Героїв Небесної сотні 107 осіб і 48 з них загинули 20 лютого.  105 Героям Небесної сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців: громадянин Білорусі Михайло Жизневський, громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної сотні.

Революція гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, здатну захистити суверенітет.

Сьогодні в умовах війни на сході України маємо частіше згадувати доленосні події, які стали символом боротьби за свободу та гідність.

Вічна шана героям, загиблим за незалежність України! Пам’ять про них завжди житиме у наших серцях! Велика шана, подяка та низький уклін всім мужнім захисникам рідної землі!

Слава волелюбному та непереможному українському народові!

Слава Україні!

З повагою

начальник Київського військового ліцею

імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор                                               ІГОР ГОРДІЙЧУК