День шанування Героя України майора Кизила!

Андрій Олександрович Кизило народився 2 травня 1993 в Умані Черкаської області. Андрій родом із династії військовослужбовців. Змалку хотів стати військовим, як його дід і батько, тож після закінчення 9 класів Уманської міської гімназії № 2 у 2008 році вступив до Київського військового ліцею імені Івана Богуна, який закінчив 2010 року. Під час навчання в ліцеї брав участь у військовому параді на честь 18-ї річниці незалежності України, що проходив 24 серпня 2009 року в Києві. Навчання продовжив у Національній академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, випускник факультету бойового застосування військ 2014 року. Служив у складі 72-ї окремої механізованої бригади (в/ч А2167, м. Біла Церква). З липня 2014 року брав участь у бойових діях в Донецькій області. Став командиром роти у 21 рік. Учасник боїв за село Петрівське Волноваського району (14 лютого 2015 року) та село Новоласпа Бойківського району (10 серпня 2015 року). Понад півтора року особовий склад роти під командуванням старшого лейтенанта Кизила тримав оборону в полях у районі міста Волноваха.

У 2015 році Андрій був визнаний найкращим командиром роти в секторі «М». Згодом призначений заступником командира 1-го механізованого батальйону 72 ОМБр.

Загинув 29 січня 2017 року від уламкового поранення під час бою з угрупуваннями російських окупаційних військ в промисловій зоні міста Авдіївка.

Український військовослужбовець, майор (посмертно) Збройних сил України. Позивний «Орел». Герой України (посмертно).

У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна на честь Героя України майора Кизила названа 1 навчальна рота, у розташуванні якої стоїть ліжко там, де в період навчання  в ліцеї Андрій спав.  Під час вечірньої перевірки ліцеїсти вшановують Героя України майора Кизила: заступник командира взводу Олександр Чиж говорить таку промову: ” Андрій Кизило –  Герой України, який загинув за незалежність та свободу України! ” Також ліцеїсти 1 роти проводять заходи із вшанування пам’яті загиблого майора Кизила. На території  ліцею побудований стадіон на честь Андрія Кизила!

Вічна слава й пам’ять Герою!

Поділитись: