ВІТАЄМО З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ – ДНЕМ ПІХОТИ

Від себе особисто та від усього особового складу Київського військового ліцею імені Івана Богуна щиро вітаю воїнів-піхотинців з професійним святом — Днем піхоти Збройних сил України.

Це свято встановлено указом президента України від 19 квітня 2019 року з «метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій».

Дату 6 травня було обрано невипадково, саме цього дня у 1648 році козаки перемогли в битві біля Жовтих Вод. Це перша переможна битва національно-визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького.

У цей день ми віддаємо належне мужності та героїзму воїнів військових частин і підрозділів Сухопутних військ ЗСУ, виявлених у боротьбі проти російських окупантів за свободу, незалежність та територіальну цілісність України.

Саме ви здійснювали потужний супротив підступним рашистським військам з перших днів збройного протистояння у 2014 році та продовжуєте  самовіддано захищати терени своєї Батьківщини зараз,  під час повномасштабної війни з російською ордою. На долю підрозділів піхоти випали найбільші випробування та навантаження.

Наразі основу бойової могутності Сухопутних військ Збройних сил України складають саме підрозділи  піхоти, демонструючи стійкість та відвагу.

Пишаємось нашими випускниками, які поповнили ряди українських піхотинців та довели, що не тільки вміють тримати удар, а й давати гідну відсіч підступному російському ворогу.

Чимало вихованців КВЛ опановують знання, здобувають вміння та навички у Національній академії Сухопутних військ імені П.Сагайдачного, щоб після завершення увійти в лави славетних підрозділів піхоти Збройних силУкраїни.

У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна навчаються сини та доньки, чиї батьки —  воїни-піхотинці.

 Гордість ліцею  та наш біль – загиблі герої – випускники КВЛ: майор Кизило Андрій Олександрович, капітан Шаповал Олександр Сергійович, майор Безручак Андрій Іванович, майор Білобров Юрій Вікторович, майор Григор Руслан Петрович. Вічна слава й світла пам’ять їх мужності й силі духу!

Вклоняємося перед пам’яттю всіх піхотинців, які віддали своє життя за краще майбутнє України, будучи до останнього подиху вірними військовій присязі та українському народові!

Бажаю всім воїнам-піхотинцям міцного козацького здоров’я, щастя та перемог!

Велика шана та низький уклін мужнім захисникам та захисницям  рідної благословенної землі!

Слава Україні!

З повагою

начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор                         Ігор ГОРДІЙЧУК