ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

8 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни, 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років.

Для кожного з нас ці дні – символ героїчного минулого, вшанування ратного подвигу українського народу в боротьбі за свободу. Разом із іншими демократичними державами ми вшановуємо пам’ять усіх жертв тієї страшної війни, низько схиляючи голови перед світлою пам’яттю мільйонів воїнів, які поклали своє життя заради миру для майбутніх поколінь.

Друга світова війна була страшним лихом для України, яка понесла внаслідок цього надзвичайні людські втрати, зазнала руйнування тисяч міст і сіл.

Нажаль, і сьогодні  мирне населення по всій території України зіткнулося з новою повномасштабною навалою жорстоких вбивць свободи та незалежності. Росія без оголошення війни напала на Україну і здійснює огидну, безчесну, засуджену всім світом незаконну агресію, ми маємо не просто право на загальнонаціональний збройний спротив, але й на підтримку всього світу. Українці із зброєю в руках захищають свою святу землю, Європу і дають шанс на створення нової, більш справедливої світової системи безпеки.  Але умовою для цього є перемога над росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії росіян проти будь-кого на планеті.

Свободу рідної землі виборюють найкращі сини й дочки українського народу, які дають гідну відсіч підступному ворогу.

Перемогли нацистів – переможемо йрашистів. Ми не програємо, бо для нас ценасамперед  війна за свободу, демократичні цінності та збереження територіальної цілісності України!

Виховання юних ліцеїстів-богунців у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна – яскравий приклад спадкоємності поколінь захисників Батьківщини. Наші вихованці обирають найповажнішу в Україні професію – професію її захисників. Через певний час навчання та змужніння вони гідно увіллються в лави Збройних сил України, становлячи еліту її офіцерського складу.

Ми пишаємося тими, хто 76 років тому приніс такий омріяний та жаданий мир світу й Україні, і низькосхиляємо голови перед героями-визволителями, які не дожили до переможної весни. Ми у вічному боргу перед тими, хто здобув велику перемогу над нацизмом, хто поклав своє життя за наше майбутнє.

Ми пам’ятаємо уроки минулого, і саме це дає нам наснаги сьогодні захищати неньку Україну від  рашистського окупанта.

Слава волелюбному та працелюбному українському народові! Велика шана та низький уклін мужнім захисникам рідної землі!

Слава Україні!

З повагою

начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор                                Ігор ГОРДІЙЧУК