ДОРОГІ БОЙОВІ ПОБРАТИМИ ТА ПОСЕСТРИ! ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ, УСІ УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ЛІЦЕЇСТИ-БОГУНЦІ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ)!

На жаль, сьогодні через підступного та жорстокого російського ворога, який віроломно увірвався на нашу святу землю та порушив спокій нашої Батьківщини, довгоочікуване свято, День останнього дзвоника, відбувається для нас нетрадиційно. Ми всі з нетерпінням очікували цю знаменну подію, яка мала вкарбуватися в пам’ять на все життя, але вимушені задля вашої безпеки спростити цей традиційний святковий ритуал.

Незважаючи на труднощі та перепони, усі ви успішно змогли гідно завершити навчання в нашому славетному навчальному закладі – Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна.

Сьогодні зворушлива мить: ми випускаємо в доросле життя 299 своїх вихованців, серед яких вдруге в історії нашого навчального закладу 22 ліцеїстки. Але для нас важлива не тільки кількість наших випускників, а й рівень їхньої підготовки до дорослого життя.

      

         Вже зовсім скоро всі ви вступите в дружні колективи курсантів вищих військових навчальних закладів Міністерства оборони України, що і є головним завданням нашого навчального закладу. Так, за підсумками минулого року до ВВНЗ МО України вступило 85% з числа випускників, які наразі успішно навчаються у Львові, Одесі, Житомирі, Києві, Харкові.

         За час навчання ви здобули відмінні та добрі знання з усіх предметів, отримали чудову фізичну підготовку, підтвердженням цього є той факт, що виборола право на нагородження золотою медаллю ліцеїстка Карина Каракай, а 33 передовиків навчання, які сумлінно та старанно опановували знання, отримали заохочувальний нагрудний знак КВЛ « За успіх у навчанні».

         Ліцеїсти випускного класу показали відмінні результати в захисті науково-дослідних робіт учнів-членів МАН України, 12 ліцеїстів – переможці  першого етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, 15 переможців першого етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Серед випускників 28 ліцеїстів, які отримали сертифікат, що засвідчує проходження тестування на визначення рівня володіння англійською мовою СМР-1/2.

         Також ми пишаємося тим, що наші випускники своєю  наполегливою працею заслужили право на отримання заохочувальних нагрудних знаків КВЛ: нагрудні знаки «Кращий знавець англійської мови» — понад  32 ліцеїсти, «Воїн-спортсмен» — 35 ліцеїстів, « За успіхи у вивченні  Захисту України» — 16 ліцеїстів та «Кращій стрілець» — 17 ліцеїстів.

         Але головне, що навчання в ліцеї стало для вас одним з етапів становлення як гідних захисників своєї Батьківщини: ви стали витривалими, дисциплінованими, здатними долати життєві перешкоди. Переконаний, що та підготовка, яку ви отримали в ліцеї, в подальшому стане для вас надійним підґрунтям, а настанови командирів – життєвим  орієнтиром.

         Серед випускників 34 ліцеїстів – діти учасників АТО(ООС). 8 ліцеїсти, чиї батьки загинули під час виконання службових обов’язків. 16 ліцеїстів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

         На теренах нашої країни триває війна, тож ми з вами повинні виконати свій конституційний обов’язок. У мене немає жодного сумніву, що ви з честю будете долати труднощі, досягнете значних висот у військовій кар’єрі й будете гідно служити своїй Батьківщині.

         Шановні випускники, на жаль, багато з ваших командирів не зможуть привітати вас особистим рукостисканням, так як перебувають у зоні бойових дій, захищають нашу неньку Україну від рашистської орди. Я впевнений, що ваші командири назавжди залишаться для вас прикладом любові, відданості Батьківщині та військовій присязі.

         На жаль,  серед наших випускників маємо втрати. 21 вихованець загинув, захищаючи територіальну цілісність України: Герой України Андрій Кизило, Герой України Богдан Корнійчук, Артем Климов, Пархоменко Сергій, нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня,  нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, Ян Шевченко, Андрій Чорний, Євген Лисенко, Володимир Неженець, Максим Алексєєв, Руслан Анін, Олексій Казимир, Євген Старинець, Орест Квач, Олександр Шаповал, Юрій Білобров, Андрій Безручак, Руслан Григор, Андрій Галущенко, Дмитро Арнаут, Олексій Ощепков, Віталій Гончарук, — усі вони віддали своє життя за свободу України.

         Крім цього маємо втрати і серед військовослужбовців, які в різні роки проходили військову службу в ліцеї: Ігор Дробот, Микола Черниш, Юрій Канюк загинули під час виконання службових обов’язків у зоні проведення бойових дій. Низький уклін та безмежна шана всім героям, які самовіддано захищають неньку Україну від російського агресора. Будьте гідними їх пам’яті, їх жертовного подвигу, заради незалежності нашої країни!

         Вічна та світла пам’ять загиблим героям. Саме заради їхньої пам’яті клянемося довести їх справи та мрії до переможного завершення.

         Дорогі випускники! Останній дзвоник – це дуже важлива подія не тільки для вас, для ваших рідних та близьких, та й для усього особового складу ліцею, вона залишиться в пам’яті на усе життя. Ви зробили свій перший доленосний вибір, вибір майбутньої військової професії, військового вишу. Я впевнений, що ви, наші випускники, —  майбутнє Збройних сил України, їхня еліта, надія нашої держави.

         Бажаю всім вам завзяття та терпіння, наполегливості та наснаги! Пам’ятайте: саме від вас залежить майбутнє нашої країни, майбутнє українського народу! Саме з вашою допомоги, за вашої участі українська армія стане сильнішою!

         Велика шана, подяка та низький уклін всім мужнім захисникам рідної землі! Слава волелюбному, працелюбному та мужньому українському народові! Слава Україні.

З повагою

начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор Ігор Гордійчук