Неділя, 24 Вересня, 2023
Новини

Пам’яті жертв війни в Україні

Відповідно до Указу Президента України від 17 листопада 2000 року № 1245/2000, з метою всенародного вшанування пам’яті українців, загиблих під час війни 1941–1945 років, їх подвигу та жертовності, щороку 22 червня в нашій державі відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Сьогодні о 10 годині ранку хвилиною мовчання вшановуємо світлу пам’ять мільйонів загиблих громадян, життя яких обірвала Друга світова війна.

Це була жорстока та кривава війна, яка не оминула жодну українську родину. Велика кількість наших земляків, які прагнули захистити рідну землю від ворога, загинули в боях, таборах, від виснаження, голоду та хвороби. Україна найбільше потерпіла як від нацистської агресії, так і від комуністичного режиму.

Німецько-радянська війна показала українцям руйнівну силу обох тоталітарних режимів. Усім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України, розстріли мирного населення, створення таборів смерті, спалення сіл. Не менш жорстокими були злочини й комуністичного режиму – Голокост зокрема.

На превеликий жаль, наразі український народ знов потерпає від війни, підло розв’язаною рашистською владою. Мужні захисники та захисниці неньки України продемонстрували тоді й показують зараз силу духу, любов до рідної Батьківщини та готовність боронити свою святу землю до останнього подиху, захищаючи територіальну цілісність і незалежність України, нашу свободу, наше майбутнє.

Вічна слава героям-захисникам неньки України!

Слава волелюбному, працелюбному та мужньому українському народові!

Слава Україні!

З повагою

начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна

Герой України                                        

генерал-майор                                               Ігор ГОРДІЙЧУК