Вівторок, 3 Жовтня, 2023
Новини

ВЕЛЬМИШАНОВНІ БОЙОВІ ПОБРАТИМИ Й ПОСЕСТРИ! ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ, УСІ УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ), ЛІЦЕЇСТИ!

У 2013 році Верховна Рада України одноголосно прийняла Постанову    № 1165 «Про встановлення Дня українських миротворців» з подальшим відзначенням його на державному рівні щороку, 15 липня, з метою вшанування мужності й звитяги, зразкового виконання службових обов’язків, вірності присязі учасників миротворчих операцій та забезпечення збереження пам’яті славетних героїв-миротворців, які загинули під час виконання обов’язків у складі миротворчого контингенту.

Так, сьогодні Україна вшановує  українських миротворців та ветеранів миротворчих операцій, які несуть нелегку службу по всьому світу, виконуючи благородну місію із підтримання міжнародного миру та безпеки.

Під синьо-жовтим прапором понад 45 тис. військовослужбовців ЗСУ взяли участь у 27 міжнародних операціях і місіях у різних регіонах планети.

Супроводження гуманітарних конвоїв, охорона об’єктів, патрулювання в зоні відповідальності, участь у програмах роззброєння, відбудова мирної інфраструктури, розмінування, посередництво та робота в міжнародних штабах миротворчих місій – усе це виконували й виконують українські миротворці.

У 2014 році, на початку вторгнення рашистських військ на територію незалежної України, військові миротворці з міжнародним миротворчим досвідом відіграли надзвичайно важливу роль у захисті України від підступного агресора. Саме їхній досвід, психологічна загартованість відіграли важливу роль у стриманні нападу російської навали на нашу святу землю.

Серед постійного особового складу Київського військового ліцею імені Івана Богуна також є військовослужбовці, які виконували службовий обов’язок у міжнародних миротворчих операціях на територіях інших країн.

Найщиріші слова подяки військовим миротворцям, які продовжують боронити неньку Україну проти рашистської навали.

 Низький уклін та вічна пам’ять славетним героям-миротворцям, які загинули під час виконання службових обов’язків у складі миротворчого контингенту.

Слава воїнам-миротворцям!

Слава волелюбному, працелюбному та мужньому українському народові!

Велика шана та низький уклін мужнім захисникам рідної землі!

Слава Збройним силам України!

Слава Україні!

З повагою

начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор                                                  Ігор ГОРДІЙЧУК