ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТРАГЕДІЇ БАБИНОГО ЯРУ

29 вересня Україна та увесь цивілізований світ вшановують пам’ять трагедії Бабиного Яру – 81-у роковину одного з найжахливіших символів Голокосту.

Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї та роми,  підпільники Організації українських націоналістів та беззбройного українського мирного цивільного населення.

Нацистська операція в Бабиному Яру 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни, коли було вбито майже 34 тисячі євреїв – мешканців Києва. Більшість населених пунктів України мають свої більші чи менші “бабині яри” – місця нацистських та расшистських розстрілів євреїв, українців та інших жертв.

Після війни радянський злочинний режим замовчував або спотворював пам’ять про жертв, намагався зруйнувати сам яр та навколишні кладовища.

Наразі геноцид українського народу, який намагається створити рашистський терористичний режим на території нашої держави, побачив весь цивілізований світ та здригнувся від нелюдської жорстокості орків. Бомбардуючи пологові будинки, домівки людей, руйнуючи міста та інфраструктуру, вбиваючи миролюбний та працелюбний український народ, маленьких діточок, вони коять воєнні злочини, що прирівнюються до геноциду.

1 березня 2022 року  рашистські окупанти здійснили ракетну отаку  меморіального комплексу «Бабин Яр». Ці нелюди вбивають жертв Голокосту вдруге.  Пам’ять про трагедію як Бабиного Яру так і сьогоднішніх кривавих подій на території України попри всі обставини завжди будуть відкритою раною в наших серцях та чорною сторінкою в історії нашої Батьківщини.

Вдячні незламним захисникам і захисницям Збройних сил України, які попри всі труднощі боронять нашу святу землю.  

Слава волелюбному, працелюбному та мужньому українському народові!

Слава Збройним силам України! Слава Україні!

З повагою

начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор                                                                       Ігор ГОРДІЙЧУК