СЛАВА УКРАЇНІ! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ПОБРАТИМИ Й ПОСЕСТРИ! ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ, УСІ УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ), ЛІЦЕЇСТИ!

24 жовтня увесь цивілізований світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй. У 2022 році цей день є 77-ю річницею з моменту ухвалення Статуту ООН — документа, який описує всі цілі та напрями в роботі Організації.

Нині ця міжнародна організація об’єднує держави, що прагнуть підтримання та зміцнення миру й міжнародної безпеки, розвитку співробітництва між державами.

Як одна з держав-засновниць ООН, Україна неухильно дотримується цілей та принципів Статуту Організації, робить суттєвий внесок у її діяльність у сферах підтримання міжнародного миру та безпеки, роззброєння, економічного та соціального розвитку, захисту прав людини, зміцнення міжнародного права тощо.

Діяльність України у Організації Об’єднаних Націй було визначено одним із пріоритетних напрямів зовнішньої політики нашої держави. Серед них: розробка ефективних підходів до зміцнення міжнародної та регіональної безпеки, більш повне залучення ООН до процесу роззброєння, зниження   військового протистояння в різних регіонах світу, проведення  конструктивного діалогу з проблем конверсії, розв’язання соціально-економічних проблем, експертної допомоги в інтересах державного будівництва України,  використання унікальних можливостей ООН для ведення діалогу з представниками інших держав.

Особливий етап співробітництва нашої держави й Організації Об’єднаних Націй настав після початку війни на Сході та окупації Криму у 2014 році. Тоді, у березні того ж року, на запрошення уряду в Україну прибула Моніторингова місія ООН з прав людини.

Українська спільнота та діаспора по усьому світу закликає країни ООН забрати право вето у росії – країни-агресора.

Слава волелюбному, працелюбному та мужньому українському народові!

Слава Збройним силам України!

Слава Україні!

З повагою

начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор                                                                       Ігор ГОРДІЙЧУК