СЛАВА УКРАЇНІ! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ПОБРАТИМИ Й ПОСЕСТРИ! ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ, УСІ УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ), ЛІЦЕЇСТИ!

Сьогодні увесь український народ відзначає 78-у річницю визволення України від фашистських загарбників. Саме цього дня 1944 року з території України було вигнано останнього солдата нацистського рейху.

У ході Другої світової війни 1939–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацистських окупантів. І колосальним та неоціненним є внесок в перемогу над нацизмом саме українського народу як у лавах армії, так і в партизанських загонах і структурах українського визвольного руху (ОУН та УПА).

Ціною надзвичайних, неймовірних  зусиль були звільнені українські землі. Ця перемога здобувалася ціною мільйонів життів і покалічених доль, як серед військових, так і цивільних українців. Після війни в Україні не залишилося практично жодної родини, яка б не зазнала втрат.

Але в 1944 році Україна не стала вільною, усе обернулося поверненням комуністичного терору, метою якого було не визволення українського народу, а повернення його до складу радянської імперії.  Його наслідками стали переслідування інакодумців, масові репресії та депортації сотень тисяч українців  і цілого кримськотатарського народу.

На жаль, історія повторюється, у ХХІ столітті Україна знов зіштовхнулася з нацизмом та геноцидом проти українського народу. На нашій святій землі відбувається запекла війна з російськими орками. Мужні та героїчні війська Збройних сил України самовіддано захищають територіальну цілісність своєї Батьківщини, а також безпеку й стабільність Європи загалом.

Рашистська терористична недодержава у війні проти України зокрема використовує сценарій фашистських окупантів часів  Другої світової війни, а також постійно погрожує використанням ядерної зброї проти неядерної держави – України.

Ми пам’ятатимемо все життя подвиг та жертовність українських воїнів у часи Другої світової війни в боротьбі проти нацистських окупантів. Та пишаємось мужністю й героїзмом сучасних воїнів незламних Збройних сил України, які боронять неньку Україну задля перемоги, мирного життя та світлого демократичного майбутнього вільної Батьківщини.

Перемогли фашизм – переможемо  і рашизм!

Низький уклін та вічна пам’ять усім мужнім оборонцям неньки України різних часів!

Слава волелюбному, працелюбному та мужньому українському народові!

Слава Збройним силам України!

Слава Україні!

З повагою

начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна

Герой Українигенерал-майор                                                                       Ігор ГОРДІЙЧУК