СЛАВА УКРАЇНІ! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ПОБРАТИМИ Й ПОСЕСТРИ! ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ, УСІ УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ), ЛІЦЕЇСТИ!

Щороку, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. У цей день ми вшановуємо пам’ять преподобного Нестора Літописця, з чиїм іменем пов’язують започаткування писемної української мови.

На жаль, за свою багатовікову історію українська мова неодноразово зазнавала утисків та заборон з боку імперських держав, особливо від  сьогоднішнього ворога – країни-агресора. Але завдяки незламній волі українського народу мові предків вдалося вистояти й утвердитися.

Правовий статус української мови як державної  визначає Конституція, прийнята Верховною Радою України.

 Мова – не лише засіб нашого спілкування, а й визначальний чинник незалежності країни, ідентичності її нації.

Незважаючи на те, що  українська мова має глибоку історію та правовий статус, зазіхання на неї та спотворення фактів з  боку кремлівської імперії  не припиняються. Окрім цього рашисти фізично знищують українські школи, університети, пам’ятники архітектури, музеї та інші історичні надбання нації.  

Щороку саме в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, а також проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого традиційно долучаються мільйони людей. Серед яких не тільки мешканці України, але й тисячі людей з усього світу, представники діаспор, іноземні шанувальники  солов’їної.

З кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує та спонукає до її вжитку в мовленні. Підтримуючи цей наш скарб, ми об’єднуємо й зміцнюємо Україну.

Слава волелюбному, працелюбному та мужньому українському народові!

Слава Збройним силам України!

Слава Україні!

З повагою

начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна

Герой Українигенерал-майор                                                                       Ігор ГОРДІЙЧУК

Поділитись: