СЛАВА УКРАЇНІ! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ПОБРАТИМИ Й ПОСЕСТРИ! ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ, УСІ УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ), ЛІЦЕЇСТИ!

Сьогодні Україна та вся світова спільнота вшановують безневинних жертв злочинів, спричинених етнічною, расовою та релігійною ненавистю.

Саме 9 грудня 1948 року була ухвалена Конвенція про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. Тому цей день визнаний у світі як Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду.

Світовою громадськістю геноцид (репресії, етнічні чистки, примусові переселення народів) визнано найнебезпечнішою формою порушення прав і свобод людини та найтяжчим злочином проти людства.

У ХХ-му столітті український народ відчув усі жахи геноциду – у 1932–1933 роках комуністичним тоталітарним режимом було вчинено Голодомор на етнічних землях українців.

Системна дискримінація й акти різного роду насильства ведуть до найвищої міри жорстокості людства, якому немає місця в сучасному суспільстві. Геноцид, незалежно від того, відбувається він у мирний або воєнний час, є злочином, який порушує норми міжнародного права.

Сьогодні, у ХХІ-му столітті, український народ знову виборює свободу, незалежність та національну ідентичність у боротьбі з країною-агресором. Рашистська орда марно старається ідеологічно та фізично знищити Україну – незалежну європейську державу. Вони намагаються створити передумови гострої продовольчої кризи не тільки в Україні, а й у світі.

Україна сподівається на справедливість, щоб притягнути до відповідальності найвище політичне та військове керівництво росії за злочин агресії проти нашої держави.

Тільки дотримання європейських цінностей, сприяння миру та поваги між країнами  унеможливить у майбутньому повторення жахливих передумов, які можуть призвести до геноциду в демократичних цивілізованих державах.

 Слава волелюбному, працелюбному та мужньому українському народові!

Слава незламним Збройним силам України!

Слава Україні!

З повагою

начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор                                                                       Ігор ГОРДІЙЧУК