СУЧАСНЕ ВІЙСЬКО КРІЗЬ ПРИЗМУ МИНУЛОГО

17 грудня 2022 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна в рамках проєкту «Сучасне військо крізь призму минулого» Центр дослідження воєнної історії Збройних сил України провів  мобільну виставку.

Вона є висвітленням славетних сторінок сучасної історії бойових з’єднань і частин Збройних сил України, що носять почесні найменування, їхніх минулих подвигів в ім’я української незалежності, територіальної цілісності та  зв’язку через почесні найменування військових частин із українською історією.

Для військової молоді ліцею ця тематика дуже цікава та споріднена. Адже героїчні захисники Батьківщини як минулих років, так і сьогодення є безумовним прикладом для майбутньої генерації офіцерського корпусу Збройних сил України.

Виставка вразила юнаків не тільки наочною презентацією, а й безпосереднім спікером, роль котрого виконував  доктор історичних наук, професор, декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Патриляк Іван Казимирович.

Головна мета проєкту — показати військовій молоді зв’язок поколінь борців за незалежність України, що об’єднує сучасне українське військо з героями, які боролися за ці самі ідеали в минулому. Виставка розкриває бойовий шлях з’єднань Збройних сил України із історичними найменуваннями упродовж 2014–2022 років, а також розповідає про історичних патронів, іменами яких названо ці з’єднання.