СЛАВА УКРАЇНІ! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ПОБРАТИМИ Й ПОСЕСТРИ! ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, УЧИТЕЛІ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ, УСІ УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ), ЛІЦЕЇСТИ!

Щиро вітаю  всіх із різдвяними та новорічними святами!

Ці свята чудесним чином поєднують сьогодення й майбутнє, світлі мрії та нові цілі. Для багатьох із нас вони традиційно означають підбиття підсумків, як особистих, так і робочих. Що із запланованого на початку року вдалося здійснити? Це робиться для того, щоб об’єктивно оцінити результати досягнутого й зробити висновки на майбутнє.

У цьому році ненька Україна відчула на собі злочини, які вчиняє рашистська орда, що віроломно вторглася на нашу святу землю. У цей важкий період перед особовим та педагогічним складом ліцею постало завдання: збереження життя та здоров’я наших вихованців та  якісне навчання майбутньої генерації Збройних сил України.

Ми доклали максимум зусиль і готові підбивати підсумки 2022 року, що минає.

У цьому році на початку повномасштабної війни , з метою комплектування бойових підрозділів Збройних сил України переведено з Київського військового ліцею імені Івана Богуна 17 осіб офіцерського складу , які й наразі продовжують виконувати бойові завдання на передовій . Та 2 офіцери відряджені для виконання завдання у складі сил і засобів сектору відповідальності.  

Нам є чим звітувати перед державою, батьками й опікунами наших вихованців, перед своїм сумлінням.

Так, у 2022 році з 299 ліцеїстів-випускників Київського військового ліцею імені Івана Богуна до закладів вищої освіти Міністерства оборони України, кафедр та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти України та закладів вищої освіти інших силових структур вступили  239 ліцеїстів, що становить 80 % від загальної кількості. 

Ліцеїстка Карина Каракай за підсумками навчального 2021-2022 року здобула золоту медаль, а 33 ліцеїсти закінчили навчання як передовики, які сумлінно та старанно опановували знання та отримали заохочувальний нагрудний знак КВЛ «За успіх у навчанні».

Пишаємося тим, що в грудні цього року Міністр оборони України Олексій Резніков нагородив цінними подарунками 2 наших ліцеїстів – відмінників  навчання: Марту Тихонову та Дмитра Зінченка.  

 Цього року 34 ліцеїсти та 2 офіцери отримали свідоцтво про визначення рівня володіння англійською мовою СМР1/2.

Серед вихованців КВЛ є 2 переможці ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. 

Ми пишаємося нашими ліцеїстами — переможцями ІІІ рівня з переходом на ІІ рівень Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН з історії.

Упродовж 2022 навчального року нагрудними знаками Київського військового ліцею було нагороджено:

“За успіхи у навчанні” І ступеню – 41 ліцеїст, 

“За успіхи у навчанні” ІІ ступеню – 52 ліцеїсти;

“За успіхи у вивченні англійської мови” І ступеню – 9 ліцеїстів.

 “За успіхи у вивченні англійської мови” ІІ ступеню – 27 ліцеїстів. 

 “За успіхи у вивченні предмету Захист України” – 14 ліцеїстів. 

Звання “Кращий стрілець” вибороли 7 ліцеїстів-богунців.

Ліцеїсти випускного курсу змогли відвідати ВВНЗ МО України (ХНУПС, ХІТВ, НАСВ) для кращої мотивації до вступу у військові заклади, а з ліцеїстами молодшого курсу, незважаючи на скрутну ситуацію, було проведено польові збори задля надання їм первинних військових знань та проведення злагодження.

Ми пишаємось тим, що наші ліцеїсти в липні цього року мали змогу стати учасниками Міжнародного літнього табору ‘Zalgiris 2022’, для військової молоді.

Збірна команда ліцею посіла:

ІІ місце у Всеукраїнському турнірі з футзалу імені Героїв Небесної сотні серед студентів військових ліцеїв та коледжів з посиленою військово-фізичною підготовкою (м. Луцьк);

ІV місце у Всеукраїнському турнірі-меморіалі з волейболу серед ліцеїстів військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою  військово-фізичною підготовкою пам’яті Героя України Устима Голоднюка (м. Львів).

Розпочав роботу гурток з плавання, до якого залучено 100% особового складу.

Проведено: 

ТОВАРИСЬКУ ЗУСТРІЧ З ФУТБОЛУ між командою зірок збірної України з футболу та збірною командою Київського військового ліцею імені Івана Богуна, присвячену  завершенню ІІ черги реконструкції спортивного комплексу імені Героя України Андрія Кизила, та зустріч ліцеїстів з легендою українського футболу Сергієм Ребровим.

Внутрішньоліцейні змагання:

«КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ» (серед ліцеїстів 10 класу):

«БОГУНСЬКИЙ ГАРТ» (серед ліцеїстів 11 класу).

Учителі методичної підкомісії з фізичної підготовки підготували 19 ліцеїстів за програмою відзнаки «ВОЇН-СПОРТСМЕН».

Наші вчителі систематично підвищують професійний рівень та вдосконалюють викладання профільних предметів. Так, у цьому році було атестовано 20 педагогічних працівників КВЛ та НОК КВЛ. Також у 2023 році плануємо атестувати 18 учителів.

Щиро вдячний усьому педагогічному колективу нашого славетного закладу за сумлінне та відповідальне ставлення до виконання визначених завдань, чуйне ставлення до кожної дитини, щире бажання допомогти, підтримати, наставити на правильний життєвий шлях.

Дуже приємно відзначити й те, що цього року чергові військові звання отримали 23 військовослужбовці ліцею.

Протягом року за сумлінну військову службу та самовіддану роботу були відзначені заохочувальною відзнакою Головнокомандувача:  нагрудним знаком «Сталевий хрест» –  2 військовослужбовці та цінним подарунком 1 військовослужбовець.

Також відзначені заохочувальними відзнаками Міністерства оборони України: медаллю «За розвиток військового співробітництва» –  1  військовослужбовець; медаллю «За сприяння Збройним силам України» – 1 військовослужбовець; нагрудним знаком «За зразкову службу» – 3 військовослужбовці. Грамотами від Міністерства оборони України за зразкову службу були нагороджені 6 осіб.

Відповідно до наказу Командувача Сухопутних військ нагрудним знаком «Сухопутних військ України» було нагороджено 5 військовослужбовців та 8 військовослужбовців були нагороджені нагрудним знаком «За службу».

Є чим звітувати нашим тиловим службам. Так, у 2022 році було проведено на 30 % капітальний ремонт даху головного навчального корпусу,  частковий ремонт Спортивного комплексу імені Андрія Кизила зі встановленням глядацьких трибун та оновленням сидінь. Автомобільний парк ліцею поповнився, зокрема легковим автомобілем «Лексус 460». Отримано та передано в підрозділи волонтерську допомогу: побутову хімію, 200 армійських ковдр. Частково проведено ремонтні роботи душової в класі початкових вправ плавання. Змонтовано бетонну основу для облаштування переходу зі спортзалу в манеж ігрових видів спорту. На центральній базі забезпечення отримано 6 кухонь КП-130 як позаштатну техніку та облаштовано ПХД. З початку збройної агресії отримано стрілецьку зброю для військовослужбовців ліцею та індивідуальні засоби захисту. 

Новий рік — це не тільки підбиття підсумків минулого року, а й, звичайно ж, планування наступного. З оптимізмом та вірою в нашу перемогу ми зустрічаємо Новий, 2023 рік. Кожний складає свої далекосяжні плани, але для всіх нас головним завданням на  майбутнє, безумовно, є виховання та формування майбутньої еліти Збройних сил України, гідних та порядних представників нової генерації демократичного українського суспільства.  Дуже важливим є чітке розуміння важливості самовіддачі та сумління на своєму робочому місті. І тоді нам вдасться здійснити наші найсміливіші задуми, реалізувати свій творчий потенціал і потенціал наших вихованців.

Наші щирі вітання всім мужнім захисникам неньки України, які наразі на передовій, у виснажливих боях захищають Батьківщину від російської агресії й забезпечують мирне життя для всіх нас, можливість зібратися родинним колом для святкування новорічних свят. Ми низько вклоняємося незламним представникам Збройних сил України, які у найвідповідальніший для нашої України час виявили відвагу та вірність військовій присязі.

Зичу всім вдалого року та здійснення всіх благородних намірів, оптимізму, віри у власні сили й у наше майбутнє, а також міцного здоров’я, благополуччя та мирного неба над усією Україною! Вірю, що у Новому році на нас чекають нові відкриття, знання, приємні миті спілкування та мирне небо.

З Різдвом Христовим та новорічними святами!

Велика шана, подяка та низький уклін усім мужнім захисникам рідної землі!

Слава волелюбному, працелюбному та мужньому українському народові!

Слава Україні!

Слава незламним та непереможнім Збройним силам!

З повагою

начальник Київського військового ліцею

імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор ІГОР ГОРДІЙЧУК