Начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук зустрівся з представниками Центру досліджень воєнної історії Збройних сил України

На зустрічі було презентовано книгу «Скарби шведських архівів. Документи з історії України», яка вийшла за сприяння Музею української книги. У виданні вперше до наукового обігу залучається низка джерел, що стосуються історії України XVI–XVIII століть. Особливе місце з-посеред документів належить історії шведсько-українських відносин періоду гетьманства Івана Мазепи та Пилипа Орлика. Видання містить передруки малознаних документів та аналіз картографічних джерел.

Серед авторського колективу два офіцери Центру досліджень воєнної історії Збройних сил України. Лейтенант Олександр Малишев став співавтором одного з розділів книги, а також переклав з латини та інших мов більшість представлених у виданні архівних документів. Авторству лейтенанта Ігоря Полуектова належать розділи: «Кілька сторінок історії України за картами з європейських архівів», у якому можна простежити історію українських земель з давніх часів за описами документів та історичних мап, знайдених у французьких і шведських архівах, та про героїв української історії, зокрема переможця московитів Костянтина Івановича Острозького.

Генерал-майор І.Гордійчук акцентував  на тому, що він свого часу під час навчання в Канаді цікавився іноземними мапами й звертав увагу на те, що на них частіше за все позначали наші землі як «Україна», а раніше «Русь», тоді як землі сучасної російської федерації раніше традиційно позначали «Московією».

Матеріали книги «Скарби шведських архівів» є підтвердженням цієї історичної правди та дають можливість прослідкувати тенденції європейської картографії того часу. 

Для особового складу Київського військового ліцею імена Івана Богуна дуже цікавим буде розділ книги, написаний відомим істориком, а нині військовослужбовцем Збройних сил України Олександром Алфьоровим, адже матеріал безпосередньо стосується цікавого наукового дослідження, пов’язаного з іменем Івана Богуна. Зокрема в книзі подано наукові описи печаток, проставлених біля підписів Юрія Немирича, Івана Ковалевського та Івана Федоровича під відомим «Українсько-шведським договором 1657 р.». Порівняння підписів і печаток в книзі дає відповідь дослідниками періоду української козацької революції, серед яких понад сто років точиться дискусія: чи полковник Іван Федорович та Іван Богун – одна постать, чи ні. Ретельний аналіз підписів засвідчує, що Іван Богун та Іван Федорович – дві різні історичні постаті.

На завершення зустрічі генерал-майору Ігорю Гордійчуку було передано вітальний лист від упорядниці книги Марини Траттнер, у якому вона висловила захоплення героїчним шляхом Ігоря Володимировича.