Неділя, 24 Вересня, 2023
Новини

СЛАВА УКРАЇНІ! ВСЕЧЕСНІ ОТЦІ, ДОРОГІ ПОБРАТИМИ Й ПОСЕСТРИ! НАЙДОРОЩІ НАШИ ВИПУСКНИКИ – БОГУНЦІ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ), РОДИЧІ, ДРУЗІ! УСІ УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ!

Педагогічна рада ліцею на чолі зі мною вітає всіх вас з Днем останнього дзвоника. Цей навчальний рік був надскладним,  адже проходив під час повномасштабного вторгнення, війни, розв’язаної рашистською армією країни-терориста на території нашої неньки України. Кожен українець відчув на собі злочини, які вчиняє рашистська орда, яка віроломно вторглася на нашу святу землю.

На превеликий жаль, наша молодь вимушена зростати та здобувати освіту в умовах війни ось вже дев’ятий рік поспіль та 455 день повномасштабного вторгнення.

У цей важкий період перед особовим та педагогічним складом ліцею постало завдання збереження життя та здоров’я наших вихованців та  якісне навчання майбутньої генерації офіцерського корпусу Збройних сил України.

Для багатьох із нас вони традиційно означають підбиття підсумків, як особистих, так і робочих. Що із запланованого за навчальний рік вдалося здійснити? Це робиться для того, щоб об’єктивно оцінити результати досягнутого й зробити висновки на майбутнє.

У 2022 році на початку повномасштабної війни з метою комплектування бойових підрозділів Збройних сил України відбулися значні зміни в підрозділах навчальних рот ліцеїстів.  17 осіб офіцерського складу переведені з Київського військового ліцею імені Івана Богуна й зараз продовжують виконувати бойові завдання на передовій. А також офіцери, які сьогодні перебувають у відрядженні для виконання завдання в складі сил і засобів сектору відповідальності.  

Нам є чим звітувати перед державою, батьками й опікунами наших вихованців, перед своїм сумлінням.

Так, у цьому році в доросле життя з КВЛ випускається  299 вихованців, 83 з яких проходили навчання у Навчально-оздоровчому комплексі міста Боярки. Серед сьогоднішніх випускників 24 дівчини. 

У ліцеї навчається понад 70% дітей пільгової категорії. Так, сьогодні серед випускників 6 ліцеїстів, чиї батьки загинули при виконанні службових обов’язків, 12 дітей-сиріт, 11 дітей, чиї батьки позбавлені батьківської опіки, 58 ліцеїстів, чиї батьки є учасниками АТО (ООС), 12 дітей, які мають статус внутрішньо переміщеної особи.

За підсумками навчального 2022-2023 року ліцеїстка Анна Цигикал здобула золоту медаль, а 40 ліцеїстів закінчили навчання як передовики, які сумлінно та старанно опановували знання та отримали заохочувальний нагрудний знак КВЛ «За успіх у навчанні».

На урочистостях до Дня Збройних сил України Міністр оборони Олексій Резніков нагородив найкращих авторів творів літератури на військову тематику, відмінників навчання: Марту Тихонову та Дмитра Зінченка.

 У цьому навчальному році 268 ліцеїстів пройшли мовне тестування на визначення рівня володіння англійською мовою СМР1/2.

Упродовж цього навчального року нагрудними знаками Київського військового ліцею було нагороджено:

“За успіхи у навчанні” І ступеня – 9 ліцеїстів,

“За успіхи у навчанні” ІІ ступеня – 40 ліцеїстів;

“За успіхи у вивченні англійської мови” І ступеня – 20 ліцеїстів;

“За успіхи у вивченні англійської мови” ІІ ступеня – 35 ліцеїстів;

“За успіхи у вивченні предмету Захист України” – 13 ліцеїстів.

Вихованці КВЛ взяли  участь у ІІІ (міському) етапі Всеукраїнської олімпіади з історії, посівши призові місця: Євгенія Вишнева посіла ІІ місце та Анастасія Вишнівська – здобула ІІІ призове місце. Ліцеїстка Анастасія Білецька виборола 1 переможне місце в Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика.

У рамках профорієнтації ліцеїсти випускного курсу мали змогу ознайомитись та безпосередньо відвідати ВВНЗ МО України (Військова академія міста Одеса, ВМС, ХНУПС, ХІТВ, НАСВ) для кращої мотивації до вступу у військові заклади.

Збірні команди ліцею упродовж навчального року мали змогу взяти участь у:

І-му Всеукраїнському змаганні з перетягування канату серед молоді, виборовши  І-ІІІ місця;

у Всеукраїнському турнірі з футболу «КУБОК ПАМ’ЯТІ ГЕРОЯ УКРАЇНИ АНДРІЯ КИЗИЛА», де здобули теж І переможне місце;

у змаганні з волейболу серед ліцеїстів військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою  військово-фізичною підготовкою пам’яті Героя України Устима Голоднюка (м. Львів), посіли І місце;

у змаганні «Кубок Києва з перетягування канату» серед військової молоді.

Також проводилися внутрішні турніри з: рукопашного бою, футболу,волейболу, армреслінгу, змагання з підйому штанги лежачи, шаховий турнір імені Фролова. А ще наші вихованці встановили  рекорд України в кількості 1905 підйомів переворотом в упорі. Цей результат було внесено до Книги  національного реєстру рекордів України 2023 року.

Щиро вдячний усьому педагогічному колективу нашого славетного закладу за сумлінне та відповідальне ставлення до виконання визначених завдань, чуйне ставлення до кожної дитини, щире бажання допомогти, підтримати, наставити на правильний життєвий шлях. Приємно зазначити, що впродовж цього навчального року були заохочені державними нагородами педагогічний та особовий склад ліцею.

Протягом цього навчального року за сумлінну військову службу та самовіддану роботу були відзначені заохочувальною відзнакою Головнокомандувача:  нагрудним знаком «Хрест військова честь» –  2 особи,  нагрудним знаком «Сталевий хрест» –  1 військовослужбовець, нагрудним знаком «За сприяння війську» – 4 особи, цінним подарунком –  1 військовослужбовець.

Також відзначені заохочувальними відзнаками Міністерства оборони України:  медаллю «За поранення » –  2 військовослужбовці, медаллю «За розвиток військового співробітництва» – 1 військовослужбовець, медаллю «За сприяння Збройним силам України» –1 особа; нагрудним знаком «За зразкову службу» –  1 військовослужбовець, нагрудним знаком «Знак пошани» – 3 особи. Грамотами Міністерства оборони України за зразкову службу були нагороджені   5  осіб.

Відповідно до наказу Командувача Сухопутних військ нагрудним знаком «Сухопутних військ України» було нагороджено 5 військовослужбовців та 18 – нагрудним знаком «За службу».

Дуже приємно відзначити й те, що цього року чергові військові звання отримали 26 військовослужбовців ліцею.

У ці складні для країни часи постійний особовий склад ліцею та богунці не залишаються осторонь волонтерської діяльності, гуманітарної допомоги, соціальної підтримки та донорської допомоги, адже  великі справи завжди складаються з маленьких вчинків.

Таким чином ми проявляємо свою підтримку та подяку за відстоювання цілісності й незалежності нашої держави. Так ми підкреслюємо нашу віру в ПЕРЕМОГУ.

Є чим звітувати нашим тиловим службам: завершено ІІ чергу реконструкції спортивного комплексу імені Героя України Андрія Кизила.

Наші щирі вітання всім мужнім захисникам неньки України, які наразі на передовій у виснажливих боях захищають Батьківщину від російської агресії й забезпечують мирне життя для всіх нас.

Низький уклін та вічна пам’ять загиблим захисникам неньки України. Вічна та світла пам’ять 43 загиблим випускникам ліцею, які до останнього подиху відважно боронили Батьківщину задля світлого майбутнього своєї країни, збереження демократичних цінностей.

Велика шана, подяка та низький уклін усім мужнім захисникам рідної землі!

Слава волелюбному, працелюбному та мужньому українському народові!

Слава Україні!

Слава незламним та непереможнім Збройним силам!

З повагою

начальник Київського військового ліцею

імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор ІГОР ГОРДІЙЧУК