ДЕНЬ ФАХІВЦІВ ВІЙСЬК РАДІАЦІЙНОГО, ХІМІЧНОГО, БІОЛОГІЧНОГО ЗАХИСТУ ЗСУ

Відповідно до наказу Головнокомандувача Збройних сил України віднині щороку, 15 вересня, в українському війську відзначатимуть
День фахівців військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту ЗС України.
Варто зазначити, що фахівці РХБ захисту в українській армії є в різних видах Збройних сил. Так, у Сухопутних військах існують і окремі частини військ РХБ захисту, а ось у Повітряних обов’язково є відповідна служба, а з введенням воєнного стану — і підрозділи радіаційного, хімічного та біологічного захисту.

Хімічні війська — спеціальні війська, призначені для хімічного забезпечення бойових дій Збройних сил. Сучасні війська РХБЗ складаються з підрозділів і частин, що виконують завдання радіаційної, хімічної та неспецифічної біологічної розвідки, дезактивації, дегазації та дезінфекції озброєння, обмундирування, інших матеріальних засобів і місцевості. У них також входять підрозділи, призначені для застосування вогнеметно-запальних засобів і маскувальних димів.

Війська РХБЗ вирішують завдання, пов’язані із захистом особового складу Збройних сил і населення від вражаючих факторів ядерної, хімічної і біологічної зброї, від різних факторів, екологічно не сумісних з людським організмом. Друге їх завдання — максимально знизити ефект впливу несприятливих факторів на довкілля.

У день професійного свята бажаємо всім фахівцям військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту ЗС України міцного здоров’я, вагомих професійних звершень, успішного виконання покладених обов’язків та мирного неба над головою!
Вічна пам’ять і слава героям, які віддали своє життя, боронячи рідну землю від підступного ворога.

Слава Збройним силам України! Слава фахівцям військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту Збройних сил України.
Слава Україні!

Колектив Київського військового ліцею імені Івана Богуна

Поділитись: