Неділя, 24 Вересня, 2023
Новини

ВІДКРИТТЯ ПАМ’ЯТНОЇ ДОШКИ НА ЧЕСТЬ ВИПУСКНИКА КВЛ ГЕРОЯ УКРАЇНИ МАЙОРА ОЛЕКСАНДРА КУКУРБИ

15 вересня 2023 року на території Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки, присвяченої Герою України майору Олександру Кукурбі, випускнику 4 навчальної роти 4 взводу КВЛ 2011 року.
Служив у 299-й бригаді тактичної авіації імені генерал-лейтенанта В. Нікіфорова (Миколаїв), де був начальником розвідки штабу, літав на штурмовику Су-25.
З початком повномасштабного вторгнення в Україну військ рф 24 лютого 2022 здійснив 100 бойових вильотів, під час яких знищив понад 20 танків, близько 50 одиниць бронетехніки та інших засобів, а також понад 300 осіб живої сили противника. За це пілоту присвоїли звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка».
Загинув у бою за Україну 26 липня 2022 року о 7:25 ранку в Дніпропетровській області. Олександр намагався катапультуватися, але парашут не відкрився через малу висоту.
Нагороджений орденом Богдана Хмельницького I ст. (8 серпня 2022, посмертно), орденом Богдана Хмельницького II ст. (6 липня 2022) та орденом Богдана Хмельницького III ст. (22 березня 2022) — за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.
На заході відкриття пам’ятної дошки була присутня мати Тетяна Євгенівна.
З промовою виступив начальник Центру досліджень воєнної історії Збройних сил України полковник Ігор Косяк.
Начальник ліцею генерал-майор Ігор Гордійчук звернувся до всіх присутніх із проханням вшанувати пам’ять Олександра Кукурби, незламного та непереборного героя, гідного сина свого народу та патріота України, який до останнього подиху боронив свою Батьківщину. Ігор Володимирович висловив співчуття матері Олександра.
Капелан ліцею отець Максим провів поминальну заупокійну службу за Героя України Олександра.
СВІТЛА Й ВІЧНА ПАМʼЯТЬ ГЕРОЮ УКРАЇНИ!