Неділя, 24 Вересня, 2023

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ

У РАМКАХ ВИВЧЕННЯ КУРСУ «ЗАХИСТ УКРАЇНИ»

ПРИВІТАННЯ БОГУНЦІВ – УЧАСНИКІВ ЗМАГАНЬ «СОКІЛ»  («ДЖУРА»)

ПРАКТИЧНИЙ ВИШКІЛ МОЛОДШОГО КУРСУ КВЛ НА ПОЛІГОНІ

ПРАКТИЧНІ НАВЧАННЯ ПІД ЧАС УРОКУ З ПРЕДМЕТУ «ЗАХИСТ УКРАЇНИ»

ЗВІТ ПРО РОБОТУ ПІДКОМІСІЇ З ВІЙСЬКОВИХ ДИСЦИПЛІН МЕТОДИЧНОЇ КОМІСІЇ ЛІЦЕЮ ЗА 1 СЕМЕСТР 2019-2020 Н.Р.


У КВЛ ПРОЙШОВ КОНКУРС ІЗ ПРЕДМЕТУ «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ»

9 та 11 грудня 2019 року підкомісією з військових дисциплін був організований та проведений конкурс на кращі знання із предмету «Захист Вітчизни».

На конкурс були винесені теоретичні питання у вигляді тестів (80 питань) із тактичної  та вогневої  підготовки, військової топографії, домедичної та інженерної підготовки, статутів Збройних сил України. Також  відпрацьовувались практичні завдання: неповне розбирання та збирання АК-74 і ПКМ, знаходження на топографічній карті координат різних цілей, визначення номенклатури карт, зупинка критичних кровотеч за допомогою турнікетів, визначення дальності до цілей різними способами, визначення азимутів за допомогою компасу.

У конкурсі взяли участь 53 ліцеїсти 11-х класів. У результаті запеклої боротьби переможцями стали ліцеїсти 1 навчальної роти:  Полянчиков Є.І., Шворніков К.Р.; ліцеїсти 3 навчальної роти: Варава О.О., Янович В.К., Галенко Е.С., Криволапов В.О. та Штогрин Н.Р.

Вітаємо переможців!


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ У МІСЬКИХ ЗМАГАННЯХ «МИ –  ДІТИ ТВОЇ, УКРАЇНО»

07 грудня 2019 року на базі Київського національного університету будівництва та архітектури  відбулися  міські змагання «Ми – діти твої, Україно» (старша вікова група) серед збірних команд закладів освіти             Києва. До збірної команди ліцею увійшли богунці 4, 5 та 6 навчальних рот:  Сергієнкова Ангеліна,  Тесленко Анна, Кияниця Денис, Іванова Аполлінарія, Іордан Катерина, Махов Прокопій, Романенко Іван, Тюрін Андрій, Куран Дмитро, які вкотре продемонстрували відмінні результати.

За результатами змагань Іванова Аполлінарія здобула І місце на  етапі «Збір та розбір АКМ», а Романенко Іван посів ІІ місце. Кияниця Денис здобув 1 місце у  «Спорядженні магазину».

Іванова Аполлінарія та Романенко Іван  з  «Фехтування» вибороли ІІІ місце.  Під час виконання «Метання умовної гранати» Іордан Катерина здобула ІІІ місце.

Збірна команда ліцею у кількості 8 ліцеїстів посіла 2 місце в конкурсі «Строю та пісні».

Вітаємо переможців та тренерів команди –  викладачів підкомісії з військових дисциплін.


ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ЗДОБУЛИ ПЕРЕМОГУ В МІСЬКИХ ЗМАГАННЯХ З ВОГНЕВОЇ ПІДГОТОВКИ У М. КИЄВІ

2 грудня 2019 року відбулися міські змагання з вогневої підготовки (старша вікова група) серед збірних команд закладів освіти м. Києва, присвячені Дню Збройних сил України.
Серед учасників змагань була і команда Київського військового ліцею імені Івана Богуна до складу якої увійшли: Сергієнкова Ангеліна, Тесленко Анна, Кияниця Денис та Іванова Аполлінарія.
Команда ліцею здобула почесне І загальнокомандне місце серед закладів ЗСО та позашкільних закладів міста Київ.
В індивідуальних змаганнях з великим відривом від інших учасників змагань у сумі двох змагальних конкурсів І місце посіла Сергієнкова Ангеліна, ІІ місце виборола Тесленко Анна і ІІІ місце – Кияниця Денис.
Іванова Аполлінарія показала високі результати під час змагань зі стрільб.
Особовий склад ліцею вітає богунців з перемогою. Викладачам підкомісії з військових дисциплін Мельнику О.І та Лисаченко В.В., які підготували вихованців до змагань, висловлюємо вдячність за професійну підготовку.


ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ З ПРЕДМЕТУ «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ» ЗГІДНО З ПРОТОКОЛОМ ТССС-АС « TACTICAL COMBAT CASUALTY CARE»

29 листопада 2019 року на запрошення викладачів кафедри підкомісії з «Захисту Вітчизни» на урок завітав начальник центру військово-патріотичного виховання міста Обухів Руслан Трегуб.

Під час уроку він презентував богунцям протокол ТССС-АС (англ. Tactical Combat Casualty Care) – дошпитальна допомога «Тактична допомога пораненим в умовах бойових дій».

На даний час Збройні сили, де впроваджено систему навчання відповідно до рекомендацій CoTCCC (країни НАТО, їх союзники, інші), згідно з останніми аналітичними даними мають найкращу систему надання медичної допомоги та евакуації під час бойових дій. Дотримання рекомендацій дає можливість залишитись живими  максимально можливій кількості поранених військових.

Висловлюємо велику вдячність Руслану Трегубу за надання практичних навичок ліцеїстам з тактичної допомоги.


ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ З ТАКТИЧНОЇ ДОПОМОГИ

 Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна згідно з навчальним планом вивчення предмету «Захист Вітчизни» проводяться теоретичні та практичні заняття з тактичної медицини.

Юнаки мають змогу оволодіти навичками надання першої домедичної допомоги. Після детального роз’яснення вчителя «Захист Вітчизни» практичні навички виконує кожний ліцеїст, адже знання та вправні дії надання першої невідкладної допомоги часто рятують життя не тільки під час бойових дій, але і у звичайному цивільному життя.

Особовий склад ліцею висловлює вдячність голові Подільської районної організації Червоного Хреста міста Києва Олені Гребенчуковій за неодноразове надання спеціальних манекенів-тренажерів для практичних відпрацювань ліцеїстами навичок першої медичної допомоги.


ЗАНЯТТЯ З ТАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ З ЛІЦЕЇСТАМИ КВЛ 

Згідно з наказом начальника Київського військового ліцею ім. І.Богуна №187 від 01.11.19 року  04 листопада було проведено заняття з тактичної підготовки з ліцеїстами  3 навчальної роти на базі підготовки розвідників  ГО « Товариства сприяння оборони Батьківщини».

Заняття проводили вчителі підкомісії з військових дисциплін та старші викладачі Житомирського військового інституту ім. С.П. Корольова.

Заняття проводились із тактичної медицини, мінно-вибухової справи, способів дії малих підрозділів в умовах лісу. Усі ліцеїсти подолали психологічну смугу перешкод, відпрацювали питання організації зв’язку під час ведення бойової роботи.

Після занять був організований обід,  власноруч приготовлений ліцеїстами, під час якого інструктори поділились багатим досвідом участі в бойових діях як на сході України так і в інших» гарячих точках».

За час проведення занять ліцеїсти оволоділи новими навиками та вміннями бойової роботи та отримали багато позитивних вражень.


ВИШКІЛ ЛІЦЕЇСТІВ З ТАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ

Згідно з наказом начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майора Гордійчука І.В. 23 жовтня 2019 року було проведено заняття з тактичної підготовки з ліцеїстами 2 навчальної роти на базі підготовки розвідників  ГО «Товариства сприяння оборони Батьківщини».

Заняття проводили вчителі підкомісії з військових дисциплін та старші викладачі Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова.

Юнаки відпрацьовували навички тактичної медицини, мінно-вибухової справи, способів дії малих підрозділів в умовах лісу. Всі ліцеїсти подолали психологічну смугу перешкод та відпрацювали питання організації зв’язку під час ведення бойової роботи.

Після занять був організований обід, власноруч приготовлений ліцеїстами, під час якого інструктори поділились своїм досвідом участі в бойових діях як на сході України, так і в інших гарячих точках.

За час проведення занять богунці оволоділи навичками та вміннями бойової роботи та отримали  чимало позитивних вражень.


НАГОРОДЖЕННЯ УЧАСНИКІВ ВІЙСЬКОВО-СПОРТИВНОГО СВЯТА ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

7 жовтня 2019 року у приміщенні Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася церемонія нагородження учасників військово-спортивного свята до Дня захисника України, яке проходило у ліцеї 5 жовтня.

Начальник КВЛ генерал-майор Гордійчук І.В. привітав всі 6 команд за активну участь у змаганнях та нагородив переможців. Так, за результатами командних змагань перемогу в марш-кидку на 1500 метрів здобула команда 3 взводу 3 навчальної роти, II місце посіла команда 4 взводу 2 навчальної роти,  III місце – команда 1 взводу 6 навчальної роти.

За результатами воєнізованої естафети перемогла збірна команда 3 навчальної роти, II місце посіла команда 4 навчальної роти та III місце виборола збірна 5 навчальної роти.

Також є переможці в індивідуальному заліку марш-кидка на 1500 метрів: I місце – Дмитро Панков (ліцеїст 5 навчальної роти),  II місце – ліцеїст Ярослав Мороз та III місце – ліцеїст 2 навчальної роти Сергій Радченко.

Загальні місця розподілилися наступним чином: I – місце посіла 3 навчальна рота ліцеїстів, II місце – 2 навчальна рота ліцеїстів та III місце – 4 навчальна рота ліцеїстів.


ЗВІТ ПІДКОМІСІЇ З ВІЙСЬКОВИХ ДИСЦИПЛІН КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА ПРО ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАЛЬНО-ПОЛЬОВОГО ЗБОРУ З ЛІЦЕЇСТАМИ 10 КЛАСІВ НА БАЗІ НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ВЧ А2167 (С. ВЕЛИКОПОЛОВЕЦЬКЕ) З 03.09 ПО 09.09 2019 РОКУ

Відповідно до навчальної програми та за рішенням начальника Київського військового ліцею ім. І. Богуна генерал-майора Гордійчука І. В з ліцеїстами 10 класів були проведенні збори на базі навчального центру вч А2167 (с. Великополовецьке Київської області).

3 вересня 2019 р. о 8:00 після отримання відповідного наказу особовий склад навчальних рот з офіцерами та вчителями предмету “ Захист Вітчизни” здійснив марш за маршрутом Київ –Калинівка-Терезіно –Великополовецьке і о 11:00  прибув в район дислокації навчального центру та під керівництвом  заступника начальника  ліцею полковника Акутіна Д.О і командирів навчальних рот до 14:00 проводив роботи  щодо облаштування табору і їдальні для проведення зборів.

Після обіду командири підрозділів разом  з вчителями Лисаченко В.В., Мельником О.І., Балашовим О.О. провели облаштування навчальних місць для проведення занять згідно з  планом проведення зборів. За рішенням заступника начальника ліцею полковника Акутіна Д.О.  вчителі предмету були розподілені для проведення занять за навчальними ротами, а саме: Мельник О.І. – 4 навчальна рота, Лисаченко В.В. – 5 навчальна рота, Балашов О.О. – 6 навчальна рота.

Заняття з ліцеїстами проводились таким чином:

 • Тактична підготовка – 8 годин.
 • Вогнева підготовка – 9 годин.
 • Військова топографія – 8 години.
 • Домедична підготовка – 2 година.
 • Військово-інженерна та зв’язок – 4 години.
 • Основи національної безпеки та оборони України – 1 година.
 • Статути ЗСУ – 2 години.

На заняттях з основ національної безпеки та оборони ліцеїстам було доведено основні принципи національної безпеки, розглянуті питання воєнної організації держави, організаційна структура Збройних сил України, військового ліцею та їх керівництво.

На заняттях з тактичної та інженерної підготовки були розглянуті та відпрацьовані наступні питання: основи загальновійськового бою, складові частини бою, порядок пересування військовослужбовців на полі бою в різних тактичних умовах, дії солдата при вибухах гранат та зброї масового ураження, структура та озброєння механізованого відділення. Також відпрацьовані питання інженерного обладнання позиції відділення, облаштування окопів для стрільби лежачи та з коліна і способи їх маскування. Перед бойовими стрільбами були проведені заняття із бойового  злагодження підрозділів у складі навчальних рот.

На заняттях з домедичної підготовки проведено практичні заняття із порядку надання першої медичної допомоги при зупинці дихання та серцебиття, зупинка кровотечі з кінцівок на полі бою в зоні «Під вогнем», накладання турнікетів та винесення пораненого з поля бою.

Із військової топографії були відпрацьовані питання орієнтування на місцевості за допомогою місцевих предметів та компаса, ходіння за азимутом. В останні день зборів було проведено квест з військової топографії, на якому відпрацювали завдання зі знаходження закладених тайників на місцевості, ходіння по азимуту та знаходження координат на карті, кінцевою метою було знаходження прапора своєї навчальної роти, переможцем виявився особовий склад 4 роти.

Із вогневої підготовки було відпрацьовано наступні питання: призначення вогневої підготовки в ЗСУ, призначення, будова, принцип дії та основні технічні характеристики АК-74. Вивчені та практично розучені порядок виконання нормативів із розбирання та збирання зброї, зайняття положення для стрільби з АК-74 лежачи, заходи техніки безпеки при проведенні стрільб та поводженню зі зброєю та боєприпасами. Були проведені практичні стрільби з автомату АК-74 по нерухомих цілях, до яких залучили весь особовий склад ліцеїстів. Ліцеїсти , які показали кращі результати були заохочені.

Також було організовано та проведено спортивне свято, до проведення якого було залучено близько 80 відсотків особового складу ліцеїстів. Змагання складались із наступних етапів:

 • футбол;
 • волейбол;
 • перетягування канату;
 • поштовхи гирь;
 • підтягування;
 • розбирання та збирання автомату;
 • розгинання та згинання рук;
 • встановлення намету;
 • метання гранати;
 • біг з перенесенням мін;

Ліцеїсти, які продемонстрували кращі результати, були заохочені грамотами та кубками. В загальному заліку перемогу отримали ліцеїсти 6 навчальної роти.

Після проведення робіт під керівництвом командирів підрозділів про згортання таборового містечка,  особовий склад підготувався та здійснив марш на автобусах з полігону до місця постійної дислокації.

За результатами навчально-польових зборів кращими у навчанні та військовій дисципліні можна відзначити наступних ліцеїстів:

4 навчальна рота:

 • Назіпова Л.П.
 • Воловик Н.І.
 • Копачевська К.В.
 • Євдокименко І.В.
 • Кияниця Д.О.
 • Кудінов Д.О.
 • Сотніков І.М.
 • Ущапівський А.М.
 • Комендант Б.О.
 • Романов-Сорока І.Я.
 • Чепіль В.В.
 • Горовий О.О.

5 навчальна рота:

 • Ільченко Н.О.
 • Трубач Е.Р.
 • Трубач Е.Р
 • Махов Г.Л.
 • Маслов Є.О.

6 навчальна рота:

 • Дейнека В.І.
 • Романенко І.Д.
 • Скакун М.В.
 • Харчук В.В.
 • Колос Б.Є.
 • Яковченко І.А.
 • Сіренко О.В.
 • Котельницький В.О.

Ліцеїсти, які показали низький рівень наполегливості щодо вивчення військової справи:

4 навчальна рота

 • Кульбіда М.О.
 • Довгополов Я.О.
 • Іордан К.С.
 • Волков В.О.
 • Білецька Д.О.

5 навчальна рота:

 • Аза Р.В.
 • Гандзюк Б.О.

6 навчальна рота:

 • Шептицький Б.І.
 • Куйбеда М.С.
 • Долгодуш А.А.
 • Манько Д.К.
 • Яковенко Я.В.

Висновки та пропозиції

 

Вважаємо, що мета перевірити вмотивованість ліцеїстів, які вступили до ліцею, їхню фізичну підготовленість, морально-психологічну витривалість досягнута.

За час проведення зборів ліцеїсти ознайомились із структурою воєнної організації держави, керівним складом Збройних сил України та ліцею, складовими бойової підготовки військ. Ліцеїсти отримали первинні знання з тактичної, вогневої, інженерної підготовки, військової топографії та засвоїли навики надання первинної домедичної допомоги.

Вважаємо, що проведення навчально-польових зборів необхідно включити до тематичних планів, як елемент додаткової вмотивованості при виборі професії військового.

Для більш якісного проведення занять необхідно:

 • за кілька днів до початку зборів відправити організаційну групу з метою підготовки навчальних місць до проведення занять;
 • покращити питання екіпіровки ( підмінний одяг, наколінники, налокітники, розгрузки, засоби РХБЗ, навчальна зброя із розрахунком на один навчальний взвод роти;
 • забезпечити проведення занять засобами імітації, сигнальними ракетами та ін.;
 • більш якісно забезпечити бойовими набоями стрільби з автомата АК-74 як по нерухомих, так і по цілях, які з’являються;
 • спланувати зустріч ліцеїстів з особовим складом військових частин  ( учасниками бойових дій), ознайомити з їх бойовим шляхом, по можливості організувати показ бойової техніки та зброї;
 • покращити рівень підготовки командирів взводів для проведення занять з ліцеїстами.

Старший підкомісії з військових дисциплін

працівник ЗС України О.І. МЕЛЬНИК


ТРЕНУВАННЯ ЗІ СТРІЛЬБИ

23 травня  2019 року збірна команда ліцею з військово-прикладного семиборства в рамках підготовки до змагань на першість України серед військових ліцеїв провела виїзне тренування зі стрільби з малокаліберної гвинтівки на базі стрілецького комплексу «Купол». Перед тренуванням ліцеїсти поспілкувались з співзасновником стрілецького комплексу, Героєм України Порхуном Олександром Володимировичем, та вручили йому грамоту і нагрудні значки від імені керівництва та особового складу ліцею за його роботу та допомогу у виховані майбутніх офіцерів Збройних сил України. Ці тренувальні стрільби стали завершальними у підготовці до майбутніх змагань і ми сподіваємось, що наша команда покаже гідні результати.


ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ЗМАГАНЬ «КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ»

23 лютого 2019 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна завершилися змагання «Козацькому роду нема переводу».
Учасники змагань мужньо виборювали перемогу під час кожного етапу, демонструючи неабияку фізичну витривалість, підготовку та глибокі знання з навчальних предметів.
За результатами змагань призові місця розподілилися наступним чином: I місце здобула команда 6 навчальної роти, II місце посіла команда 3 навчальної роти та III місце виборола команда 1 навчальної роти ліцеїстів.
Церемонія нагородження команд та юнаків з індивідуальними рекордами відбудеться 25 лютого.
Вітаємо переможців зі здобутою перемогою!


У КВЛ ЗАВЕРШИВСЯ 2 ЕТАП ЗМАГАНЬ «КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ»

21 лютого 2019 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна завершився II етап змагань «Козацькому роду нема переводу». Учасники команд змагалися у збірці автомату АК-74 на час із зав’язаними очима та виконанні силових вправ (Комплекс № 3).

За результатами 2 етапу I місце посіла команда 6 навчальної  роти, II місце – команда 3 навчальної роти та 4 навчальна рота посіла  III місце.


У КВЛ ТРИВАЮТЬ ЗМАГАННЯ «КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ»

20 лютого 2019 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна впродовж  другого дня II етапу змагань «Козацькому роду нема переводу» учасники команд змагалися у виконанні силових вправ «Комплекс №2» (6 вправ) та пройшли тестування з історії.

За результатами виконання силових вправ I місце посіла команда 2 навчальної  роти, II місце зайняла команда 1 навчальної роти та 5 навчальна рота посіла  III місце.


У КВЛ ВІДБУВСЯ ДРУГИЙ ЕТАП ЗМАГАНЬ «КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ»

У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна за результатами I-го етапу змагань «Козацькому роду нема переводу» з математичного біатлону та вправності при спорядженні кулеметної стрічки патронами ПКМ лідирують команди 5, 6 та 3 навчальних рот.

Сьогодні, 19 лютого, відбувся II-й етап змагань: тестування з фізики, хімії, біології та виконання силових вправ «Комплекс №1».


ЗМАГАННЯ «КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ» РОЗПОЧАЛИСЯ У КВЛ!

18 лютого 2019 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна розпочалися змагання між ліцеїстами «Козацькому роду нема переводу».
Заступник начальника ліцею полковник Акутін Д.О. доповів начальнику ліцею генерал-майору Гордійчуку І.В. про наявність представників – учасників команд 6-ти навчальних рот з числа ліцеїстів.
Ігор Володимирович побажав всім учасникам чесних змагань та перемоги сильнішим. Полковник Акутін Д.О. представив до уваги таблицю, на якій будуть фіксуватися бали після закінчення кожного із трьох етапів змагання.
Заступник начальника ліцею з навчальної роботи полковник Оржешко Д.В. пояснив головні вимоги змагань першого етапу: математичний біатлон та спорядження кулеметної стрічки патронами ПКМ.


ТИЖДЕНЬ ПРЕДМЕТУ «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ» У КВЛ

В рамках проведення предметного тижня «Захист Вітчизни» 13 лютого 2019 року вчителями комісії з військових дисциплін Жуком Д.М. та Балашовим О.О. була організована і проведена екскурсія на завод «Маяк» з ліцеїстами 2 навчальної роти.
Ліцеїстам були показані зразки озброєння та боєприпасів, а також технологічні процеси і новітні конструкторські розробки сучасної стрілецької зброї та мінометів.


ВДОСКОНАЛЕННЯ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТУ «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ» ЗА ДОПОМОГОЮ ІНТЕРАКТИВНОЇ ДОШКИ MOLYBOARD

За підтримки випускників КВЛ 1993 року у ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна з’явилась можливість вдосконалювати набуті теоретичні знання з предмету «Захист Вітчизни» за допомогою інтерактивної дошки MOLYBOARD. Це електронний інструмент, який вивів роботу з проектором і комп’ютером на новий рівень, чим вже завоював велику популярність. Його використання робить навчання в рази цікавішим, а вчителі отримують розширені можливості для наочної демонстрації навчального матеріалу, більший потенціал для розкриття теми уроку.

Вчителями МК з предмету ЗВ вже були проведені перші уроки із використанням сучасного засобу за темою приладів радіаційної та хімічної розвідки. Наразі згідно з навчальним планом готується матеріал для роботи з дошкою за темами: «Військова топографія», «Дії в умовах надзвичайних ситуацій», «Тактична підготовка, інженерна підготовка» тощо.

Висловлюємо щиру вдячність випускникам ліцею за надану можливість навчатися за допомогою надсучасної техніки.


НАГОРОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ МОЛОДІ КВЛ

6-7 грудня 2018 року команда Київського військового ліцею імені Івана Богуна у складі Дмитра Цуда, Михайла Литвинова, Ярослава Кучера, Ернеста Баранова та Дмитра Власюка взяла участь у змаганнях «Снайпер столиці». В своїй категорії ліцеїсти посіли перше командне місце, а віце-сержант Дмитро Цуд став кращим стрільцем міста Києва.
Сьогодні, 18 грудня, відбулося нагородження учасників змагань відзнаками ліцею «Кращий стрілець» начальником ліцею, Героєм України генерал-майором І.В. Гордійчуком.
Разом з учасниками змагань відзнаки «За успіхи у вивченні Захисту Вітчизни» отримали ліцеїсти 11 класу – переможці конкурсу на знання предмету «Захист Вітчизни», а саме: Сергій Журін, Владислав Камінський, Давид Костенко, Сергій Краковецький, Дмитро Лебідь, Давид Марченко, Шаген Тарасюк.
Командування та весь особовий склад пишається успіхами переможців та зичить їм досягнення нових перемог та звершень.


У КВЛ ЗМАГАННЯ ЗІ СТРІЛЬБИ СЕРЕД МОЛОДІ НАВЧАЛЬНО-ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ ПЕЧЕРСЬКОГО РАЙОНУ

23 листопада 2018 року в тирі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулися змагання зі стрільби з ТОЗ-8М серед молоді навчально-освітніх закладів Печерського району міста Києва.
Вчитель МК з предмету Захисту Вітчизни Мельник О.І. провів інструктаж із техніки безпеки та розповів про технічні характеристики малокаліберної гвинтівки.
Результати кожного учасника були зафіксовані та відображені у відомостях представників навчальних закладів.


ВИВЧАЄМО ОСНОВИ ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна згідно з тематичним планом з предмету «Захист Вітчизни» розпочались заняття з вивчення основ домедичної допомоги  серед ліцеїстів 10 та 11 класів.

Цей розділ є  дуже актуальним та важливим для військової молоді нашої держави, адже надана кваліфікована домедична допомога здатна врятувати та зберегти життя людини у невідкладному стані, мінімізувати наслідки впливу такого стану на її здоров’я.

Під час практичних відпрацювань вчитель МК з предмету «Захист Вітчизни» Мельник О.І. постійно наголошує ліцеїстам, що, надаючи кваліфіковану домедичну допомогу пораненому, обов’язково слід пам’ятати про власну безпеку. Тому детальний розгляд окремих теоретичних положень навчальної дисципліни про надання домедичної допомоги в секторі «під вогнем» Олександр Іванович проводить практично, намагаючись сформувати у юнаків вміння шляхом індивідуального багаторазового виконання кожним юнаком поставлених завдань.


ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ ІЗ ВОГНЕВОЇ ПІДГОТОВКИ

На минулому навчальному тижні з ліцеїстами 10-х класів були проведені практичні заняття із вогневої підготовки, де юнаки відпрацювали виконання першої вправи початкових стрільб з малокаліберної гвинтівки ТОЗ-8М, зокрема елементи правильності прицілювання та вибору точки прицілювання. Кращими результатами відзначилися наступні ліцеїсти: Губень Д.О., Махов А.Д., Цуд Д.В., Слесаренко Д.А., Литвинов М.Ю., Столяр В.В.


У КВЛ ВІДБУЛАСЯ СПАРТАКІАДА ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

5 жовтня 2018 року у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбулося урочисте відкриття спартакіади, присвяченої Дню захисника України.
У змаганнях взяли участь ліцеїсти старшого та молодшого курсу.
I-й етап спартакіади складався з бігу на 100 метрів, естафети 4х250 м, підтягування, метання гранати.
Під час II-го етапу спартакіади відбулася воєнізована естафета, в якій брали участь по 12 осіб з кожної роти. Вона складалась з наступних вправ: прискорене пересування з подоланням перешкод, розбір та збір автомата АК-74 в протигазі, спорядження магазину набоями, подолання інженерних загороджень, стрільба з пневматичної гвинтівки, витягування пораненого з «сектору під вогнем» в умовно безпечний сектор та надання домедичної допомоги, евакуація пораненого, біг з перенесенням протитанкових мін.
Протягом III-го етапу змагань ліцеїсти змагалися у перетягуванні канату та здійснили марш-кидок у складі взводу.
За результатами змагань I місце виборола 6 навчальна рота, II місце – 5 навчальна рота та III місце – 3 навчальна рота.


18 вересня 2018 року волонтери з громадської організації «Українська федерація військового фітнесу» провели практичні заняття з ліцеїстами 2, 5 та 6 навчальних рот. Інструктори відпрацювали з юнаками елементи тактичної підготовки та рукопашного бою.

Для богунівців, які мріють пов’язати своє життя з військовою справою, ці заняття є не тільки обов’язковою складовою, але й можливістю стати витривалішими, сильнішими, зміцнити своє тіло.


ЗВІТ
методичної комісії з військових дисциплін
про проведення навчально-польових зборів у вересні 2018 року

Відповідно до навчальної програми з 3 по 8 вересня 2018 року особовий склад 1, 2 та 3 навчальних рот ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна залучався до проведення навчально-польових зборів на базі навчального центру військової частини А2167, с. Великополовецьке Київської області.
Вчителями предмету «Захист Вітчизни» сумісно з командирами рот, командирами взводів, психологами були проведені заняття з тактичної підготовки, вогневої підготовки, військової топографії, забезпечення життєдіяльності РГСпП в тилу противника, інженерної підготовки, загальновійськових статутів, стройової підготовки. Велику допомогу надав начальник медичної служби ліцею капітан ТЕТЬОРКІН А.В., інструктори-волонтери (військово-медична підготовка, фізична підготовка, рукопашний бій).

Підполковник Жук Д.М. проводить заняття із забезпечення життєдіяльності РГСпП в тилу противника

Полковник Балашов О.О. проводить заняття із заходів техніки безпеки при проведенні стрільб

Заняття з військово-медичної підготовки проводять волонтери

Заняття із вогневої підготовки проводить підполковник Мельник О.І.

Заняття з військово-медичної підготовки проводить капітан ТЕТЬОРКІН А.В.


Вітаємо переможців змагань «Снайпер столиці»!

13 квітня 2018 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В. провів зустріч з головою методичної комісії з предмету Захист Вітчизни Мельником О.І та вчителем Жуком Д.М., які звітували про участь збірної команди ліцеїстів  у змаганнях серед загальноосвітніх середніх шкіл міста Києва.

Ігор Володимирович привітав з перемогою ліцеїстів: Владислава Кулака, Олександра Балана, Євгена Мільту, Артема Секіріна, Романа Поповича, Івана Кошелю, Андрія Лазарика, Данила Коновалова та наголосив на тому, що ніколи не треба зупинятися, а завжди ставити нові цілі.

Ліцеїсти КВЛ змагались у наступних видах: стрільба із малокаліберної гвинтівки, розбирання та збирання автомату АК-74, спорядження магазину набоями, рівень теоретичних знань по вогневій підготовці.

В результаті запеклої боротьби наші хлопці майже на всіх етапах посіли перші місця і вибороли головний приз – кубок за перше загальнокомандне місце.

Від організаторів змагань богунівці отримали футболки і подарункові сертифікати на відвідання скеледрому та мотузкового парку. Вітаємо переможців та бажаємо їм  нових звершень.


Участь ліцеїстів КВЛ у щорічних військово-спортивних змаганнях з вогневої підготовки «Снайпер столиці»

На базі Київського професійно-технічного навчального закладу «Дніпровський районний спортивно-технічний клуб Товариства сприяння обороні України» відбулися щорічні міські військово-спортивні змагання з вогневої підготовки серед навчальних закладів міста «Снайпер столиці», в яких взяли участь вихованці військового ліцею імені Івана Богуна. Організаторами змагань виступили Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого комітету Київської міської ради, Київський військовий комісаріат та «Дніпровський районний спортивно-технічний клуб Товариства сприяння обороні України».

Під час змагань судді визначали призерів та переможців в теоретичній та практичній підготовці. В теоретичній підготовці майбутні захисники України давали відповіді на тести з вогневої підготовки. Під час практичного етапу учасники змагалися у вправності із розбирання та збирання автомату АК-74, спорядження магазину набоями на час, а також у влучності стрільби із пневматичних гвинтівок.

За результатами змагань «Снайпер столиці» перше командне місце вибороли вихованці Київського військового ліцею імені Івана Богуна.