БіжуЗаГероя_2023 #забіг2023

СЕРГІЙ ПАРХОМЕНКО НАВІКИ В СТРОЮ!
Щорічний забіг – «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Наталя Сковородкіна пробігла дистанцію за Героя України, капітана Збройних сил України Сергія ПАРХОМЕНКА.

Сергій був капітаном штурмової авіації, командиром авіаційної ланки 299-ї бригади тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова. Він загинув 14 травня 2022 року під час виконання бойового завдання в районі Гуляйполя на Запоріжжі.
Сергій Ігорович народився 14 січня 1997 року в місті Харкові, у сім’ї військових авіаторів. З дитинства мріяв про небо та бажав пов’язати своє життя з авіацією. Закінчив Київський військовий ліцей імені Івана Богуна.
У той час, коли батько у 2014 році виконував бойові завдання в повітрі, Сергій вступив на льотний факультет Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба, який успішно закінчив у 2019 році, здобувши кваліфікацію льотчика 3-го класу.
Маючи за приклад свого батька та діда, Сергій виявив бажання проходити службу в бригаді тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова, літати на літаках Су-25.
На момент повномасштабного вторгнення росії на територію України Сергій вже обіймав посаду командира авіаційної ланки. Пілот здійснив 38 бойових вильотів у складних умовах протидії ворожих ППО та винищувальної авіації, неодноразово виводив авіаційну техніку з-під ракетних ударів росіян та у ході роботи знищив понад 20 ворожих танків, понад 50 бойових броньованих машин, 55 транспортних засобів,
20 цистерн з пальним, кілька сотень окупантів з особового складу агресора, серед них – солдати та офіцери.
У боях з російським агресором проявив себе звитяжним воїном, гідним сином українського народу і нащадком своєї родини військових льотчиків. «Він був душею авіаційного підрозділу, командиром-лідером та чудовою людиною», – так описали Сергія Пархоменка в Командуванні Повітряних сил ЗСУ.
За мужність і патріотизм, проявлені під час захисту Батьківщини від російської агресії, Указом Президента України капітана Сергія Пархоменка нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

СЛАВА ГЕРОЮ!

Поділитись: