НАВЧАЛЬНА РОБОТА

Основні завдання ліцею:

Забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти, формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, а також створення умов для оволодіння систематизованими знаннями про природу, людину, суспільство, культуру;

створення умов для здобуття вихованцями ліцею освіти в межах обсягу, визначеного державним стандартом загальної середньої освіти;

забезпечення поглибленої допрофесійної підготовки військового спрямування, можливостей здобуття ліцеїстами первинних військових знань та навичок, необхідних для подальшого їх вступу і навчання у вищих військових навчальних закладах та вищих навчальних закладах, що мають військові навчальні підрозділи;

виховання ліцеїстів у дусі відданого служіння Українському народові, любові до військової служби та свідомого прагнення до оволодіння професією офіцера.

ЗВІТ ПРО РОБОТУ ВЧИТЕЛІВ ПІДКОМІСІЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, ЛІТЕРАТУРИ І ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ЗА І СЕМЕСТР 2019 – 2020 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Основні завдання на І семестр:

1. Виконати навчальну програму з української мови, української літератури і зарубіжної літератури за І семестр.
2. Розпочати підготовку ліцеїстів 11 класу до обов’язкового сертифікаційного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури.
3. Організувати і провести І (ліцейний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури. Підготувати переможців І етапу до ІІ (районного) етапу.
4. Організувати і провести І (ліцейний) етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Підготувати переможців І етапу до ІІ (районного) етапу.
5. Організувати і провести І (ліцейний) етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
6. Брати участь у оргкомітеті й журі ІІ (районного) етапу олімпіади та конкурсу.
7. Відзначити День української писемності та мови. Відзначити пам’ятні дати.
8. Брати участь у ІІІ Київському освітньому форумі «Нова українська школа: простір можливостей», засіданнях РМО вчителів української мови і літератури.
9. Розпочати роботу з Мистецьким арсеналом.
10. Провести відкриті уроки за графіком.

Ступінь виконання завдань:

1. Згідно з календарно-тематичним плануванням учителі підкомісії виконали навчальну програму з української мови, української літератури і зарубіжної літератури за І семестр у повному обсязі.

2. 26 травня 2020 року ліцеїсти 11 класу виконуватимуть завдання обов’язкового сертифікаційного ЗНО з української мови і літератури, тому триває активна підготовка випускників до ЗНО на уроках української мови і літератури, у позаурочний час.
Протягом І семестру вчителі підкомісії зробили:
1. З метою визначення рівня підготовки ліцеїстів 1 – 3 рот до ЗНО у вересні провели моніторинг з української мови формату ЗНО.
2. На уроках української мови опрацювали теми за програмою ЗНО – 2020 «Морфологія», «Синтаксис: словосполучення і просте речення», на уроках української літератури – письменники Розстріляного відродження, письменники Західної України.
3. Усі контрольні роботи склали у форматі ЗНО.
4. На кожному уроці виконували завдання в тестовій формі за збірником О. Авраменка, М. Блажко «Українська мова та література» (І частина).

5. З ліцеїстами, що мають низький і середній рівень навчальних досягнень, працювали на додаткових заняттях з української мови.
6. Опрацьовували тести ЗНО з української мови і літератури попередніх років на додаткових заняттях.
7. Заохочували ліцеїстів до самостійного опрацювання завдань ЗНО з української мови і літератури на сайті osvita.ua.
8. Рекомендували ліцеїстам взяти участь у пробному ЗНО з української мови і літератури, що відбудеться 21 березня 2020 року.


3. Організували і провели І (ліцейний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури : 1 жовтня – 10 клас, 21 жовтня – 11 клас. Підготували переможців до ІІ (районного) етапу.

Третє місце на ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури посіла ліцеїстка 1 взводу 4 роти Расніцька Олена (вчитель Лозицька В. Л.).
4. 30 вересня організували і провели І (ліцейний) етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Підготували переможців до ІІ (районного) етапу.

Треті місця на ІІ (районному) етапі ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика посіли ліцеїст 10 класу Братиця Кирило (вчитель Веремеєва О. А.) і ліцеїст 11 класу Мірошніченко Євгеній (вчитель Рибалко Л. В.).
5. 1 листопада організували і провели І (ліцейний) етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

6. Учителі підкомісії брали участь у районних етапах предметної олімпіади та конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
• 20 листопада у школі № 94 «Еллада» був проведений ІІ етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Членом оргкомітету була Веремеєва О. А., а членом журі – Рибалко Л. В..
• 30 листопада у гімназії № 32 «Успіх» був проведений ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури. Членом оргкомітету була Москаленко Н. І., а членом журі – Ждан Н. О..
7. До Дня української писемності та мови провели інформування ліцеїстів.

• 8 листопада вчитель Рибалко Л. В. організувала участь найкращих ліцеїстів ліцею у написанні тексту Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Від бересту – до «цифри»».

• 8 листопада, на урочистому відкритті ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у КМДА, грамотами та цінними подарунками відзначені знавці української мови – ліцеїсти 1 роти Хомчук Микола, Кузьменко Віктор і Шендрик Михайло.

Учителі підкомісії відзначили такі пам’ятні дати (випустили інформаційні листи, провели інформування ліцеїстів, організували перегляд відеоматеріалів):
• 9 вересня – 250 років від дня народження Івана Котляревського, українського письменника, філософа, театрального та громадянського діяча.
• 10 вересня – 125 років від дня народження Олександра Довженка, українського кінорежисера, кінодраматурга, письменника, художника, громадського діяча, фундатора національного кіноматографа.
• 18 вересня – 90 років від дня народження Алли Горської, української художниці, громадянської діячки.
• 20 вересня – 90 років від дня народження Івана Світличного, українського поета, літературознавця, мовознавця, критика, правозахисника.
• 28 вересня – 90 років від дня народження Дмитра Павличка, українського поета, перекладача, літературного критика, громадсько-політичного діяча, автора поеми «Іван Богун».
• 5 жовтня – 110 років від дня народження Богдана-Ігоря Антонича, українського поета, перекладача, критика, мистецтвознавця.
• 10 жовтня – 130 років від дня народження Михайла Драй-Хмари, українського поета, перекладача, літературознавця.
• 13 листопада – 130 років від дня народження Остапа Вишні, українського письменника-сатирика, гумориста.
8. Учителі підкомісії брали участь у ІІІ Київському освітньому форумі «Нова українська школа: простір можливостей», засіданнях РМО вчителів української мови і літератури.
• 28 серпня вчитель Рибалко Л. В. відвідала майстер-клас Мегель Ірини Володимирівни у Технічному ліцеї Шевченківського району Києва.

• 29 серпня вчитель Ждан Н. О. відвідала тренінг «(Не)страшно про інтеграцію» учителів української мови та літератури НВК у Новопечерській школі.
• 29 серпня вчителі підкомісії переглянули веб-конференцію (онлайн) «Актуальні питання методики навчання української мови і літератури в закладах середньої освіти», проведеною відділом навчання української мови та літератури Національної академії педагогічних наук України (Голуб Ніною Борисівною і Яценко Тамілою Олексіївною).
• 18 вересня вчитель Москаленко Н. І. разом із ліцеїстом 3 роти відвідала Науковий променад Малої академії наук у Колонній залі КМДА.

• 29 жовтня вчитель Лозицька В. Л. відвідала методичне засідання вчителів української мови і літератури Печерського району Києва у школі № 117.
• 4 грудня вчитель Ждан Н. О. відвідала методичне засідання вчителів української мови і літератури Печерського району Києва у гімназії «Консул».
9. Розпочали роботу з Мистецьким арсеналом.
• За сприяння кураторки літературної лабораторії Мистецького арсеналу Оксани Щур у приміщенні читальної зали бібліотеки ліцею 7 листопада організували зустріч із київським поетом, волонтером, журналістом і спортсменом Дмитром Лазуткіним.

• 19 листопада організували виступ кандидата історичних наук Кирила Галушка на тему «Микола Хвильовий. Новела «Я (Романтика)»».

10. За графіком провели відкриті уроки.

Прізвище вчителя Навчальний предмет Тема уроку Рота\Взвод Дата
1. Лісовець Т. В. зарубіжна література Гійом Аполлінер. «Каліграми. Вірші Миру і Війни». «Міст Мірабо». 3\1 07.10
2. Рибалко Л. В. українська мова Підмет і присудок як головні члени двоскладного речення. Варіанти граматичного зв’язку підмета й присудка. 1\1 27.11
3. Москаленко Н. І. українська література Богдан – Ігор Антонич. Коротко про митця. Аполітичність, наскрізна життєствердність, метафоричність і міфологізм поезій; екзотика лемківського краю. 3\3 13.12
4. Фесенко О. Д. українська мова Типи складних речень. 2\1 16.12
5. Лозицька В. Л. українська мова Правила побудови складних речень. Логічні помилки в складних реченнях. 2\1 16.12