ДОЗВІЛЛЯ ЛІЦЕЇСТІВ

В Київському військовому ліцею імені Івана Богуна відбулося вшанування пам’яті жертв голодоморів…


25.11.2023 року ліцеїсти навчальних рот вшанували пам’ять українців які у ХХ сторіччі пережили три голодомори 1921-1923р, 1932-1933р і голод 1946-1947 років.
Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.
Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, «розкуркулення» селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації.
Терор голодом, що тривав в Україні протягом 22-х місяців, забрав, за офіційними даними, близько 4 млн життів.
Упродовж десятиліть тема Голодомору була табуйованою. За комуністичного режиму навіть говорити про голод тих років було суворо заборонено. Дослідження цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-их років минулого століття.
Відповідно до Закону «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», ухваленого 28 листопада 2006 року, голод 1932-1933 років є актом геноциду українського народу, а його “публічне заперечення” визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним.
Нині, через 90 років після трагедії, росія продовжує чинити геноцид проти українців, одночасно влаштовуючи голодомор у країнах Африки шляхом блокади експорту українського зерна.
За традицією, цього дня ліцеїсти запалюють у своїх приміщеннях свічку пам’яті на вшанування загиблих від штучного голоду.

19.11 ЛІЦЕЇСТИ 6 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ ВІДВІДАЛИ МУЗЕЙ КНИГИ І ДРУКАРСТВА. ВИСТАВКА 1932 – 1933, 2014 – 2023

19.11 ЕКСКУРСІЯ З ЛІЦЕЇСТАМИ 6 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ “КИЇВ ІСТОРИЧНИЙ”

19.11 вихід ліцеїстів 3 роти на екскурсію до Національного музею мистецтва Богдана та Варвари Ханенків

01.11.2023 ВІДВІДУВАННЯ МУЗЕЮ ХАНЕНКІВ. ВИСТАВКИ “МОВА ВІЙНИ”

31.10.2023 ліцеїсти відвідали національний академічний драматичний театр ім. Лесі Українки. Вистава “ДЖУЛЬЄТТА І РОМЕО”

30.10.2023 Ліїцести відвідали музей Національного університету оборони України

ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ПІДТРИМАЛИ УЧАСНИКІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛЬНОГО ТУРНІРУ “КУБОК НЕСКОРЕНИХ”

25 травня 2019 року ліцеїсти 2 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна у супроводі вихователя Лазаревої Г. відвідали Всеукраїнський футбольний турнір “Кубок нескорених” серед команд учасників бойових дій, які отримали поранення, контузії та каліцтва. Головною метою турніру є фізична та психологічна реабілітація захисників України.

Серед запрошених почесних гостей  у заході взяв участь начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук.

Він привітав воїнів-переможців, які незважаючи на важкі виклики долі, знайшли в собі сили та надихають своїм прикладом тих, хто наразі залишається на передовій. Ігор Володимирович підкреслив, що молоде покоління бере приклад з учасників турніру “Кубок нескорених” бути більш сильними і вмотивованими.


ВІДВІДАННЯ ЛІЦЕЇСТАМИ КВЛ НАЦІОНАЛЬНОГО АКАДЕМІЧНОГО ДРАМАТИЧНОГО ТЕАТРУ ІМЕНІ І.ФРАНКА

12 травня 2019 року ліцеїсти молодшого курсу відвідали Національний академічний драматичний театр імені І.Франка, де переглянули  класичну комедію-водевіль Григорія Квітки-Основ’яненка «Шельменко-денщик».

Спритний Шельменко, комічний Кирило Петрович Шпак, щирі у своєму коханні Прісінька та капітан Скворцов склали потужний акторський ансамбль вистави.

Майже двадцять років “Шельменко-денщик” залишається однією з найпопулярніших вистав у репертуарі театру імені І.Франка. І сьогодні майстерна  гра акторів чудово передає природу й красу української культури та народного гумору.


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ У ЗАХОДАХ З НАГОДИ 74-Ї РІЧНИЦІ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

9 травня 2019 року з нагоди 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна взяли участь в урочистих заходах, які відбулися на території Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Почесний Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив панахиду за спочилими в роки Другої світової війни та молебень за мир в Україні.

Після поминального реквієму Пам’яті пройшла церемонія покладання гірлянди Військової Слави до скульптурної композиції Форсування Дніпра і концертн-тематична програма “Пам’ятаємо – Перемагаємо”, в якій взяв участь оркестр Київського військового ліцею.


У КВЛ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА КАРТИН ГЕРОЯ АТО ЮРІЯ КОЛЕСНИКА

8 травня 2019 року в Київському військовому ліцею імені Івана Богуна відбулося відкриття виставки «ЖИТИ… ІСТОРІЇ ВІЙНИ», на якій були представлені картини Юрія Колесника з позивним «Явір», юного митця, учасника АТО, життя якого обірвалося у 2017 році під час бойових дій біля села Богданівка.

Перед особовим складом ліцею виступили батьки Юрія, розповівши про насичений, але короткий життєвий шлях сина, про його неймовірну любов до Батьківщини, його талант бачити прекрасне навколо себе та відтворювати це у своїх роботах.

Цей мистецький проект має на меті нагадати суспільству про війну, яка точиться на землі і в душі українців вже протягом п’яти років. Виставка буде тривати у ліцеї впродовж місяця.

Заступник начальника ліцею з морально-психологічного забезпечення — начальник відділення підполковник Пікуль Є. В. подякував батькам Юрія Колесника за виховання справжнього патріота, сміливого і талановитого, який залишиться в наших серцях навіки. Особовий склад віддав шану герою хвилиною мовчання.


ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ЗАХОДАХ З НАГОДИ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

8 травня 2019 року ліцеїсти 1, 2 та 3 навчальних рот Київського військового ліцею імені Івана Богуна взяли участь у заході, який відбувся в  колонній залі Київської міської адміністрації.

З нагоди Дня пам’яті та примирення Міністр оборони України Полторак С.Т. нагородив відомчими відзнаками 250 батьків, чиї діти  віддали життя за незалежність та територіальну цілісність України в ході бойових дій на сході України.

Після урочистостей  відбулась хода вшанування полеглих захисників України, в якій взяли участь батьки героїв, ліцеїсти КВЛ та курсанти військових вишів.

Учасники ходи пройшли Майданом Незалежності, вулицями Хрещатик та Трьохсвятительською до Михайлівської площі, де поклали квіти до «Стіни народної пам’яті».

Молебень за захисниками України відправив глава Православної церкви України Блаженніший Митрополит Київський Епіфаній.


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ У ЗАХОДІ, ПРИСВЯЧЕНОМУ ДНЮ МАТЕРІ

7 травня 2019 року ліцеїсти 1 навчальної роти ліцеїстів взяли участь у заході військово-патріотичної пісні, присвяченому  Дню матері, який проходив в приміщенні колонної зали Київської міської ради.

Метою заходу є відродження української національної культури та популяризації військово-патріотичної пісні, які спрямовані на підтримку патріотичного духу.


ВІДВІДАННЯ КВЛ КАДЕТАМИ БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО-ГІМНАЗІЙНОГО КОРПУСУ

6 травня 2019 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітали представники Білоцерківського військового-гімназійного корпусу та 5 кадетів цього навчального закладу.

Начальник КВЛ генерал-майор Гордійчук І.В. зустрівся з кадетами та поспілкувався з ними.

Для юнаків була проведена екскурсія, під час якої вони ознайомились з навчально-матеріальною базою ліцею та відвідали музей. Гості приємно були  вражені спортивною базою закладу. Кадети висловили бажання цього року вступити до Київського військового ліцею.


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ СПАРТАКІАДІ СЕРЕД ДОПРИЗОВНОЇ МОЛОДІ 2019 РОКУ

6 травня 2019 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна та Навчально-оздоровчого комплексу під керівництвом вчителів підкомісії з фізичної підготовки Томаша М.В. та Колінька М.В. виїхали до міста Житомира для участі у Всеукраїнській спартакіаді серед допризовної молоді 2019 року.

Ми вболіваємо за наших спортсменів та бажаємо юнакам наполегливості і наснаги, удачі, підкорення нових спортивних висот, а також вдалих стартів і високих перемог у чесних змаганнях!


НА СТОРОЖІ ЗДОРОВ’Я

Відповідно до основ законодавства України про охорону здоров’я, Закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» 25 березня 2019 року до Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна прибув пересувний рентгенкабінет для проведення флюорографічного обстеження офіцерів та ліцеїстів.

Профілактичні флюорогафічні обстеження проводяться з метою своєчасного виявлення захворювань органів грудної клітки. Флюрогафічне обстеження пройшли 100% офіцерського складу НОК КВЛ та ліцеїсти старшого курсу.


ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ВІДЗНАЧЕННІ 80-РІЧЧЯ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ

26 березня 2019 року ліцеїсти старшого та молодшого курсів Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали урочисте зібрання, присвячене відзначенню 80-річчя проголошення незалежності Карпатської України, яке відбулося у великій залі Центрального будинку офіцерів Збройних сил України.
80 років тому, у 1939 році, Сейм Карпатської України проголосив незалежність краю. Період існування Карпатської України став однією з найяскравіших сторінок багатовікової боротьби українців за встановлення нашої державності.
У заході взяли участь науковці, керівництво Українського інституту національної пам’яті, представники земляцтв закарпатців, учнівська та студентська молодь навчальних закладів міста Києва.
Присутні мали змогу прослухати виступи голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В`ятровича, громадськості, науковців, істориків, подивитися історичний відеоряд проголошення незалежності Карпатської України та концертний виступ Ансамблю пісні і танцю Збройних сил України.


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ У КОНКУРСІ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОЇ ПІСНІ

21-23 березня 2019 року ліцеїсти 1 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна Вітюк В’ячеслав та Лазарець Володимир взяли участь у VI Відкритому всеукраїнському фестивалі-конкурсі військово-патріотичної пісні «Пам’ять серця», присвяченому Дню пам’яті та примирення, вшануванню захисників Батьківщини різних поколінь. Фестиваль проходив у ліцеї-інтернаті  № 23 «Кадетський корпус».

Учасники  фестивалю-конкурсу – вихованці військових ліцеїв, ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, козацьких та кадетських класів, учні навчальних та позашкільних закладів України, діти військовослужбовців та учасників АТО та ООС.

До складу журі фестивалю-конкурсу увійшли народні та заслужені артисти України, поети-піснярі, викладачі провідних українських мистецьких закладів, відомі діячі культури та мистецтв України, громадські діячі.

Богунівців, які виконали пісні «Гей, соколи» та «Герої Майдану», до участі у конкурсі підготував керівник музичного гуртка КВЛ працівник Збройних сил України Педюра М.М.

Ліцеїсти Вітюк В’ячеслав та Лазарець Володимир вибороли спеціальний приз фестивалю – нагороду імені Героя України Андрія Кизила.


ВІЗИТ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ ДО ВІЙСЬКОВИХ ЛЬОТЧИКІВ

22 березня 2019 року на запрошення командування Повітряних сил ЗС України ліцеїсти 2 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна у супроводі вихователя Гайтанжи Л.І. відвідали одну з бойових військових частин Повітряних сил.
З метою професійної орієнтації юнаків ознайомили з новітніми зразками військових літаків, життєдіяльністю та несенням військовими льотчиками бойового чергування.
Богунівці мали змогу поспілкуватися з нашими повітряними «асами», зблизька побачити потужну повітряну техніку, навіть відчути себе на місті пілота.
Чимало юнаків вже сьогодні мріють стати військовими льотчиками, вступивши після закінчення КВЛ до Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба та в майбутньому захищати повітряний простір неньки-України.
Військові льотчики, які радо приймали вихованців КВЛ, звернули увагу юнаків на те, що задля досконалого оволодіння новими зразками військової техніки, натренованості, вони вже сьогодні мають докладати максимум зусиль у навчанні та фізичній підготовці.


ВІДВІДАННЯ ЛІЦЕЇСТАМИ КВЛ НСК «ОЛІМПІЙСЬКИЙ»

18 березня 2019 року збірна команда з футболу Київського військового ліцею імені Івана Богуна, ліцеїсти молодшого та старшого курсів у супроводі голови підкомісії з фізичної культури Бугіля В.М. та вихователів ліцею відвідали НСК «Олімпіський». Сьогодні там відбулось відкрите тренування національної збірної України з футболу перед відбірковими матчами Євро-2020 проти Португалії та Люксембургу. Вже 22 березня “синьо-жовті” зіграють на виїзді проти збірної в Лісабоні, а 25 березня – протистоятимуть збірній Люксембургу.
Напередодні подвійного виїзду головної команди України з футболу її очікувала зустріч з вболівальниками, які надали улюбленим гравцям позитивний емоційний заряд. В свою чергу, на вболівальників чекало знайомство з тренувальним процесом команди, можливість взяти автограф у футболістів і тренерів, сфотографуватися зі своїми кумирами.
На полі головної арени країни національна збірна команда України з футболу виконувала тактичні й ігрові вправи, демонструючи прекрасну фізичну форму та завзятість у грі.
Для гравців збірної команди КВЛ відвідання відкритого тренування стало чудовою нагодою зблизька подивитися на тренувальний процес, спостерігати за особливостями гри найкращих гравців України та, в свою чергу, налаштуватися на свої перемоги у майбутніх матчах.


ВІЗИТ ДО КИЇВСЬКОГО ТЕАТРУ ЮНОГО ГЛЯДАЧА НА ЛИПКАХ

17 березня 2019 року ліцеїсти 3 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Київський академічний театр на Липках, де переглянули виставу П. Саймона «Білоксі-блюз».
Події вистави відбуваються під час Другої світової війни у 1943 році у південному містечку Білоксі на Міссісіпі. Шість новобранців потрапляють в учбовий табір, де проходять випробовування на силу духу, людяність, порядність. Це історія про мрії, прагнення та бажання юної душі. Вистава розповідає про необхідність любити, створювати, бути потрібним.


ВШАНУВАННЯ У КВЛ ЛЕГЕНДАРНОГО КОЗАЦЬКОГО ЛИЦАРЯ – ІВАНА БОГУНА

27 лютого 2019 року в актовій залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся захід, присвячений 355-й річниці з дня загибелі  козацького полковника І.Богуна, найвидатнішого лицаря козаччини, символу правди в нашій історії, найулюбленішого героя всього українського народу.

Захід, який підготували ліцеїсти 3 навчальної роти на чолі з вихователем Бугіль К. С., вітальним словом відкрив начальник КВЛ Герой України генерал-майор Гордійчук І.В.

Також про талановитого воїна-стратега ліцеїстам розповів радник заступника глави Адміністрації Президента України історик Василь Павлов. Він підкреслив, що постать Івана Богуна  є найяскравішим прикладом мужності й відданості Україні, якого навіть  найлютіші вороги визнавали «найcвітнішим лицарем козацьким».

Під час заходу глядачам були представлені відеоматеріали, підготовлені ліцеїстами драматичні сцени, які висвітлювали життя та діяльність Івана Богуна. Костюми до них власноруч були виготовлені вихователем 1 взводу 3 навчальної роти Бугіль Катериною Степанівною.

Приклад Івана Богуна, який втілював у собі найкращі риси воїна-захисника рідної землі, і сьогодні надихає вихованців ліцею на обрання такої ж почесної місії – захищати свою країну від будь-яких зазіхань чужинців. І це є свідченням спадкоємності поколінь, невмирущої сили духу українського народу.


ЛІЦЕЇСТИ КВЛ БУЛИ ЗАПРОШЕНІ НА ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР З ФУТЗАЛУ «КУБОК НЕСКОРЕНИХ»

27 січня 2019 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна мали змогу спостерігати за неймовірною грою учасників бойових дій у Всеукраїнському турнірі з футзалу «Кубок Нескорених».
Протягом двох днів на базі Національного університету оборони України ім. І.Черняхівського та Центрального спортивного клубу Збройних сил України в рамках проведення програм реабілітації захисників України через спорт, за ініціативи Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадима Свириденка буде проходити чемпіонат з футзалу.
У Всеукраїнському турнірі з футзалу взяли участь команди: «Черкаські козаки» (м. Черкаси), «Поліська січ» (м. Рівне), «Волинь YES» (м. Луцьк), «Пурпурові серця» (м. Київ), «ФК Кропивницький» (м. Кропивницький), «Легіон АТО» (м. Київ).
За результатам першого дня змагань переможцем стала команда «Волинь YES», ІІ місце посіла команда «ФК Кропивницький», ІІІ місце – «Черкаські козаки».


ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ВІДВІДАЛИ ВІТІ ІМЕНІ ГЕРОЇВ КРУТ

26 січня 2019 року ліцеїсти 4навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.
Захід запланований з метою професійної орієнтації ліцеїстів, патріотичного виховання у дусі відданого служіння українському народові, любові до військової служби та свідомого прагнення до оволодіння професією офіцера, підвищення мотивації навчання у військовому ліцеї та подальшому навчанні у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони України.
Юнаки мали можливість ознайомитися з навчально-матеріальною базою вишу, використанням інноваційної складової для вдосконалення фахової підготовки майбутніх офіцерів.


ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ВІЙСЬКОВОЮ АКАДЕМІЄЮ В МІСТІ ОДЕСА ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

24 січня 2019 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна, які прибули до Військової академії у місті Одеса, продовжили ознайомлення з вишем. Так, сьогодні ліцеїсти мали змогу поспілкуватися з керівництвом військової академії.
Також для богунівців була проведена екскурсія до Військово-морського ліцею міста Одеси, де з юнаками зустрівся начальник закладу капітан I рангу Шмигановський Віктор Анатолійович.
Також юнаки зустрілися з командиром Південної військово-морської бази ВМС України, капітаном 1-го рангу Догоновим Володимиром Миколайовичем.
Ліцеїсти зустрілися з випускником КВЛ старшим лейтенантом Павлом Гладченком, командиром протидиверсійного катера “Гола Пристань” та побували на фрегатах “Гетьман Сагайдачний” та на ракетному катері “Прилуки”.


ВІДЗНАЧЕННЯ 100-РІЧЧЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

22 січня 2019 року  на Софійській площі відбулися урочистості за участі Президента України Петра Порошенка та перших осіб держави з нагоди 100-річчя Соборності України.

У заході взяли участь ліцеїсти КВЛ на чолі з начальником Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майором Гордійчуком Ігорем Володимировичем.

Подія, яка відбулася  на Софіївській площі рівно сто років тому, одна з найбільш значущих у тисячолітній  історії України. Проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки було яскравим кроком на шляху здобуття незалежності, самостійності  та соборності України.


ВИЇЗД ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ ДО ВІЙСЬКОВОЇ АКАДЕМІЇ (М. ОДЕСА)

21 січня 2019 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна виїхали до Військової академії у місті Одеса, сучасного міжвидового військового навчального закладу, який має глибокі історичні традиції та більш ніж вікову історію.
У період з 21 по 25 січня ліцеїсти матимуть змогу ознайомитися з навчально-матеріальною базою академії в рамках професійної орієнтації ліцеїстів до подальшого вступу у ВВНЗ.
Виїзд богунівців організований з метою забезпечення поглибленої допрофесійної підготовки військового спрямування, підвищення мотивації навчання у військовому ліцеї та подальшому навчанні у військових вишах Міністерства оборони України.
Напередодні з особовим складом, який відвідує Військову академію, було проведено інструктаж щодо дотримування військової дисципліни та заходів безпеки під час перебування і пересування по місту Одеса.


У КВЛ ВІДБУВСЯ СВЯТКОВИЙ ЗАХІД ДЛЯ ЛІЦЕЇСТІВ ПІЛЬГОВОЇ КАТЕГОРІЇ

17 грудня 2018 року в Київському військовому ліцею імені Івана Богуна був організований та проведений святковий захід, приурочений до прийдешніх новорічно-різдвяних свят, для ліцеїстів пільгової категорії ліцею та НОК КВЛ.
До проведення святкування долучилися волонтери з організації Oscar event agency під керівництвом Потехиної Марини Віталіївни.
Піднесеному святковому настрою богунівців сприяло те, що під час заходу проводилися цікаві конкурси, дітям вручалися подарунки. Програма була насиченою, а деякі номери юнаки побачили вперше у житті.


ЗВІТ ПРО ПОЇЗДКУ ОСОБОВОГО СКЛАДУ КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА В НАЦІОНАЛЬНУ АКАДЕМІЮ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ІМЕНІ ГЕТЬМАНА ПЕТРА САГАЙДАЧНОГО (М. ЛЬВІВ)

В період з 10 по 15 грудня 2018 року була здійснена поїздка в Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (м. Львів), в якій взяли участь ліцеїсти 1,2,3,4,5,6 навчальних рот.

Зазначений вищий військовий навчальний заклад відвідали 97 ліцеїстів (22 особи з 1 навчальної роти, 22 особи –  з 2 та 23 особи із 3  навчальної роти, 10 осіб 4 навчальної роти, 10 осіб із 5 навчальної роти, 10 осіб 6 навчальної роти).

Ліцеїстів супроводжували командир 1-ї навчальної роти – старший офіцер-вихователь майор Лозицький В.Я., командир взводу – офіцер-вихователь 2-ї навчальної роти капітан Гусєв А.В., командир взводу – офіцер-вихователь 1-ї навчальної роти капітан Угрин Р.З., командир взводу – офіцер-вихователь 6-ї навчальної роти майор Ситенький Ю.А., командир взводу – офіцер-вихователь 4-ї навчальної роти молодший лейтенант Микитенко Ю.М. З особовим складом проведено інструктаж щодо правил поведінки та дотримання заходів безпеки під час відрядження. Окрім цього, проведено стройовий огляд.

Поїздка до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного мала на меті ознайомлення з навчальною та матеріально-технічною базою цього навчального закладу. Хлопці, які виявили бажання взяти участь у цій пізнавальній подорожі, мають наміри у подальшому вступати до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Ліцеїсти відвідали музей академії, факультет бойового застосування військ озброєння, факультет ракетних військ і артилерії, факультет підготовки спеціалістів бойового (оперативного) забезпечення, кафедру фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту, Міжнародний центр миротворчості та безпеки, 184-й навчальний центр Національної академії сухопутних військ, бібліотеку академії, а також поспілкувалися  із випускниками КВЛ, які наразі навчаються в академії, та прогулялися вулицями славетного Львова.

Курсанти розповіли про навчання в академії, особливості кожного факультету та поділилися загальними враженнями.

Призначений для проведення практичних занять із водолазної підготовки для спеціалістів інженерних військ, легководолазної підготовки для спеціалістів танкових військ, вивчення обладнання підводного водіння танків, водіння бойових машин піхоти на плаву, плавальних машин інженерних військ на плаву та глибоким бродом.
Основними елементами навчального комплексу є клас легководолазної підготовки із обладнаними басейном і гідротренажером, класи для вивчення обладнання для підводного водіння танків та ізолювальних протигазів, ділянка для водіння бойових машин глибоким бродом, під водою, на плаву та завантаження на паром.
Одночасно на базі комплексу може займатися до 3-х навчальних груп.
Одним із елементів комплексу є майданчик для підготовки машин до подолання водних перешкод, на якому курсанти відпрацьовують питання підготовки машин до підводного водіння та підготовки машин до подолання водних перешкод на плаву (Н-Тз-22 (БМП), Н-Тз-12 (БТР)) та технічного обслуговування після подолання водних перешкод.
Керівником на даному навчальному місці може бути сержант.

Перебуваючи у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, ліцеїсти ознайомилися з її матеріально-технічною базою, умовами проживання та харчування, традиціями та історією навчального закладу, умовами навчання та побуту курсантів. Вони відчули особливості навчання в академії, оскільки дотримувалися розпорядку дня впродовж 3 діб та поспілкувалися з курсантами навчального закладу. Ліцеїстів розмістили в казармі одного з підрозділів факультету інженерного факультету, який на той час перебував на польовому виході.
В ході ознайомчої екскурсії богунівці мали змогу побачити зразки озброєння, що вивчається на заняттях.

Особливе враження справила зустріч з випускниками КВЛ
2014-217 років.

Висловлюємо вдячність за можливість відвідання
Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Вважаю, що мета профорієнтаційного заходу досягнута і особовий склад, який відвідав Національну академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у подальшому виявить бажання вступати до вищевказаного закладу після закінчення ліцею.

«18» грудня 2018 року    майор В. Я. ЛОЗИЦЬКИЙ


ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ВІДВІДАЛИ КНИЖКОВУ ВИСТАВКУ В УКРАЇНСЬКОМУ ДОМІ

14 грудня 2018 року ліцеїсти 3 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна у супроводі вихователів Бугіль К.С. та Шпитяк Л.В. відвідали творчий майданчик книжкової виставки, що проходить в Українському домі.
Дружина українського поета і громадського діяча, класика сучасної української поезії Ю. І. Кириченка, пані Галина провела для богунівців вечір-презентацію його віршів. Вона читала твори Юрія Івановича та подарувала кожному ліцеїсту збірку його віршів, присвячених героїчним сторінкам історії України, її видатним постатям.


ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ВІДВІДАЛИ КОНЦЕРТ-ПРЕЗЕНТАЦІЮ ТРЕТЬОГО АЛЬБОМУ ФЕСТИВАЛЮ «ПІСНІ, НАРОДЖЕНІ В АТО»

13 листопада 2018 року ліцеїсти 3 навчальної роти у супроводі вихователів Колесника І.М. та Сосновської Л.В. відвідали Будинок офіцерів  Збройних сил України, де відбулася презентація третього альбому фестивалю «Пісні, народжені в АТО». Автори пісень і їх виконавці – військовослужбовці.

Кожному гостю яскравого концерту-презентації вручили в подарунок диск з третьою збіркою пісень лауреатів фестивалю “Пісні, народжені в АТО”. До нього ввійшли 45 композицій, написаних в зоні бойових дій на сході України.


ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ВІДВІДАЛИ НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ МИСТЕЦТВ ІМЕНІ БОГДАНА ТА ВАРВАРИ ХАНЕНКІВ

9 грудня 2018 року ліцеїсти 1 та 3 навчальних рот Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Наразі музей володіє найзначнішим в Україні зібранням – понад 25 тисяч творів мистецтва країн Західної Європи, Америки, Близького і Далекого Сходу від 3 тис. до н. е. до сучасності, серед яких чимало унікальних пам’яток світового значення.

Для юнаків була проведена екскурсія-лекція залами західноєвропейського мистецтва, адже центром музейного зібрання є саме колекція витворів мистецтва країн Західної Європи.

У залах другого поверху в розкішних інтер’єрах кінця 19 століття ліцеїсти побачили живопис Італії 14 – 18 ст., полотна художників Нідерландів, Фландрії та Голландії 15 – 17 ст., Іспанії 15 – 17 ст., Франції 17 – 19 ст. Серед шедеврів колекції  твори провідних європейських майстрів: Джентіле Белліні, Марко Пальмеццано, Пітера Брейгеля Молодшого, Пітера Пауля Рубенса, Франсуа Буше, Жозефа Верне та багатьох інших.


ОСОБОВИЙ СКЛАД ЛІЦЕЮ ВИСТУПИВ ЗА ЗВІЛЬНЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ МОРЯКІВ

В Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбувся флешмоб на підтримку нашим морякам! #МИ_ЗАХИСТИМО

Тримайтесь хлопці! Ми пишаємось вами!

Слава Україні!


У КВЛ СЕРЕД ЛІЦЕЇСТІВ МОЛОДШОГО КУРСУ ПРОЙШОВ КОНКУРС «ГУМОРИНА»

З метою піднесення морально-психологічного стану особового складу 28 листопада 2018 року у клубі Київського військового ліцею імені Івана Богуна між ліцеїстами молодшого курсу відбувся конкурс «Гуморина».
За умовами конкурсу кожний взвод поміж 3 навчальних рот представив свій гумористичний виступ. Юнаки разом з вихователями готувалися заздалегідь.
Виступ кожної команди був веселим, цікавим та дотепним. У своїх гумористичних номерах юнаки використовували різні стилі та жанри, розповідали гуморески, показували смішні сценки, танювали та інколи імпровізували безпосередньо під час виступу.
В фіналі за перше місце в гумористичному батлі змагались представники 4-го та 2-го взводів 2 навчальної роти.
За результатами голосування перемогу здобули: I місце – команда 2-го взводу 2 навчальної роти; ІІ місце журі розділили поміж 4-им та 1-им взводом 2 навчальної роти та відповідно ІІІ місце – посіли юнаки 3-ого взводу 2 навчальної роти.
Захід пройшов у дуже теплій атмосфері, настрій, як у юних акторів так і серед глядачів був піднесений.
Наразі ліцеїсти старшого курсу готуються до конкурсу «Гуморина», який відбудеться 30 листопада у ліцеї.


КУЛЬТУРНО-МАСОВЕ ДОЗВІЛЛЯ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ

18 листопада 2018 року для ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна була спланована дуже цікава та насичена культурна програма містом.

Так ліцеїсти 3 навчальної роти відвідали художній музей Ханенкі, в якому зібрані надзвичайно вартісні та унікальні пам’ятки мистецтва, музей має славу далеко за межами країни.

Київський Академічний теарт на Липках вразив юнаків 1 та 5 навчальних рот постановкою «Фігаро» за мотивами Пьєра-Огюстена Карона де Бомарше.

Богунівці 3, 4 та 6 навчальних рот відвідали етно-мюзік-фест «Віртуози фолку», який відбувся в Українському домі. Юнаки переглянули виставки робіт майстрів етно-музичних інструментів та народних ремесел, а також гала-концерт та мали змогу приєднатися до майстер-класів, які проводили організатори заходу.


ВІДВІДАННЯ ЛІЦЕЇСТАМИ КВЛ КЛАСИЧНОГО ХУДОЖНЬОГО АЛЬТЕРНАТИВНОГО ТЕАТРУ

11 листопада 2018 року ліцеїсти 3 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Класичний Художній Альтернативний театр, де побачили виставу «Йоганна, жінка Хусова», за мотивами маловідомої п’єси Л.Українки.
Події, що описуються Лесею Українкою, відбувалися тисячі років тому, проте вистава дає повне відчуття того, що вся ця історія розгортається сьогодні.
Взагалі, вистава у постановці Катаріни Сінчилло – це дивна пригода, яка нікого не залишила байдужим. По її завершенні зі словами вдячності ліцеїсти подарували квіти Катарині Сінчилло та Тетяні Лозіній, головним виконавицям ролей Йоганни та Мації.


ВІДВІДАННЯ ЛІЦЕЇСТАМИ КВЛ 20-ГО МІЖНАРОДНОГО ФОТОКОНКУРСУ ГАЗЕТИ «ДЕНЬ», КОНЦЕРТУ Ф. МУСТАФАЄВА ТА ТЕАТРУ ЮНОГО ГЛЯДАЧА НА ЛИПКАХ

4 листопада 2018 року ліцеїсти 4, 5 та 6 навчальних рот Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали 20-ий ювілейний Міжнародний фотоконкурс газети «День», який наразі проходить в Українському домі.
На фотовиставці ліцеїсти побачили 280 фоторобіт у традиційних рубриках: «Український світ», «Фото з історією», «Світ очима дітей», а також багато світлин про воїнів-захисників незалежності та суверенітету України.
Виставка, яку побачили богунівці – це своєрідний «фотомоніторинг» життя країни за рік. Через мистецтво фотографії учасники конкурсу показали яскраві моменти і події, якими жила наша держава в останній рік, галерею пам’яті ключових подій, які виховують любов до рідної землі.
Ліцеїсти 1 та 2 навчальних рот, військовослужбовці ВМЗ відвідали конземлі народного артиста України Ф. Мустафаєва, відомого українського співака кримсько-татарського походження, володаря прекрасного ліричного баритону.
Співак включив в свою концертну програму як класичні арії, так і українські народні пісні, романси та сучасні пісні українських авторів. Його висока виконавська культура була відчутна у кожному музичному творі. Слухачі були вражені живими людськими емоціями, якими були насичені його пісні, що, в свою чергу, спонукало щиро співпереживати почутому.
Ввечері цього ж дня ліцеїсти 3 навчальної роти відвідали Київський академічний театр юного глядача на Липках, де подивилися драму-феєрію «Лісова пісня». Режисеру вдалося відтворити на сцені атмосферу життя справжнього лісу, почути його голос: співали птахи, вітер шелестів листям дерев, виблискувало на авансцені справжнє лісове озеро.
Всіх присутніх на виставі захопила щира гра акторів, яскрава театральна форма, вкотре переконуючи в геніальності написаного Лесею Українкою твору.


ВІДВІДАННЯ ЛІЦЕЇСТАМИ КВЛ МУЗЕЮ «КИЇВСЬКА ФОРТЕЦЯ»

1 листопада 2018 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна разом із вчителями методичної комісії із суспільних дисциплін  Шкурат О.В. та Самофаловим М.О. відвідали Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця».

Під час екскурсії ліцеїсти дізнались історію заснування фортеці, про ув’язнення там організаторів та учасників гайдамацького руху, полонених, кріпаків-втікачів, утримання в її стінах польських патріотів та борців з російським царатом.

Юнаків зацікавила велика експозиція, присвячена подіям Другої світової війни, однак найбільше їх надихнули експонати музею, які відображають героїчні сторінки Антитерористичної операції та Операції б’єднаних сил.


ЗАПРОШЕННЯ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ КНИЖКИ МАРГАРИТИ ДОВГАНЬ «ШПИТАЛЬНІ НОТАТКИ»

30 жовтня 2018 року ліцеїсти 3 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна були запрошені до Національного музею літератури України на презентацію книги М.Довгань «Шпитальні нотатки. Лютий 2015 р. – березень 2018 р.», яка складається з більш ніж 250 міні-новел.

Авторка книги – журналістка і культурний діяч Маргарита Довгань, відвідуючи поранених у Київському військовому шпиталі  щодня, щомісяця, з року в рік записувала героїчні історії учасників АТО.

Під час зустрічі у музеї пані Маргарита  розповіла передісторію написання цієї великої духовної сили книжки. Ліцеїсти почули її розповіді-свідчення дивовижної мужності українського народу у боротьбі з російськими найманцями за свою незалежність.


ЗУСТРІЧ У БОРИСПОЛІ

29 жовтня 2018 року ліцеїсти 5 навчальної роти взяли участь в урочистій зустрічі збірної України «Ігор Нескорених», яка відбулася о 14.00 в аеропорту «Бориспіль».

Під час урочистої зустрічі ліцеїсти мали змогу поспілкуватися з учасниками збірної, тренерським складом, а також з представниками організаційного комітету в Україні.

Учасники змагань розповіли про свої досягнення і про зустріч з британським принцом Гаррі, засновником «Ігор Нескорених».


ПОВІК НЕ ЗАБУДЕМО ПОДВИГИ ГЕРОЇВ, ЯКІ ВІДДАЛИ СВОЇ ЖИТТЯ ЗА МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ!

28 жовтня 2018 року ліцеїсти 3 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна під керівництвом вихователя Сосновської Л.В. під керівництвом заступника начальника ліцею по роботі з особовим складом підполковника Пікуля Є.В взяли участь у щоденному ранковому церемоніалі вшанування українських героїв, які загинули цього дня в різні роки внаслідок російської збройної агресії на Донбасі.

Цього дня на церемоніальному майданчику поминальний дзвін пролунав п’ять разів.

28 жовтня 2014 року перестало битися серце солдата ЛИПЧАКА Федора Федоровича та сержанта ЛІЩУКА Руслана Володимировича.

У цей день 2015 року вбили солдата БАРТИША Сергія Петровича.

2016 року віддав життя за незалежність України солдат БАБІВСЬКИЙ Руслан Геннадійович.

А 2017 році загинув за мирне майбутнє нашої держави солдат ЖУКОВ Олександр Ігорович.

Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна їм слава!


ЗНАЙОМСТВО З ВИСОКИМ СВІТОМ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА

27 жовтня 2018 року ліцеїсти 3 навчальної роти відвідали виставу «Персона» Інгмара Бергмана, що йшла на Камерній сцені  Національного академічного драматичного театру імені І. Франка.

Ліцеїсти побачили оригінальну і в чомусь навіть унікальну постановку за мотивами кінофільму Інгмара Бергмана. Ця вистава  є першою театральною спробою в Україні відтворити славнозвісний кіносценарій засобами театральної виразності, а художниця Марія Погребняк зробила на сцені не бутафорське, а природнє середовище: є вода, є морський пісок.


КВЛ ЗУСТРІЧАЄ ГОСТЕЙ

17 жовтня 2018 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна були запрошені учні Київського вищого професійного училища сервісу і дизайну з метою популяризації КВЛ як складової навчальних закладів Міністерства оборони України.

Юнаки мали змогу ознайомитися з навчально-матеріальною базою ліцею та побутом ліцеїстів. Вони дізналися історію створення ліцею, відвідали навчальні класи, спальні приміщення, спортивний майданчик, мале тактичне поле тощо.


13 жовтня 2018 року у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбувся День відкритих дверей.
Для всіх бажаючих була проведена екскурсія по ліцею, під час якої вони мали змогу подивитися розташування рот, навчальні аудиторії, відвідати музей історії ліцею.
Гостей зацікавили розповіді про славні військові традиції КВЛ, здобутки у навчанні та спортивні досягнення ліцеїстів.
Під час загальної зустрічі учні загальноосвітніх шкіл мали можливість ознайомитись з умовами навчання, побутом ліцеїстів, навчально-матеріальною базою ліцею.


ВІЗИТ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ ДО КИЇВСЬКОГО ТЕАТРУ ЛЯЛЬОК

Напередодні Дня захисника України ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна запросили на перегляд вистави «Кайдашева сім’я» до Київського театру ляльок.

Актори представили своє бачення знаменитої п’єси, а  інсценізацію твору Нечуя-Левицького зробив режисер І. Федірко.

Головний герой цієї історії – цілп сім’я, в якій усього удосталь:  щастя,  сліз, суперечок, відчаю, радощів, надії і віри. Віри у те, що нарешті настане мир і злагода у родині та у душі кожного з її членів. Ця вистава – дзеркало для кожної родини, адже тема сім’ї є важливою для кожного.

Повість «Кайдашева сім’я» є в шкільній програмі. Тому, подивившись виставу, богунівці не тільки отримали задоволення від перегляду, а знайшли для себе  багато корисного і цінного.


ВІДВІДАННЯ ЛІЦЕЇСТАМИ КВЛ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

10 жовтня 2018 року ліцеїсти 4 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Національний музей історії України у Другій світовій війні.

Для богунівців була проведена екскурсія по залах музею, вони почули розповідь про звитягу та жертовність патріотів України, які на східних теренах нашої Держави відстоюють її суверенітет у борні з російським агресором.

Після екскурсії юнаки у актовій залі музею мали змогу послухати пісні гурту «Друже Музико» — українського рок-гурту із Одеси. Цей гурт є представником авторського стилю «етно-драйв», в основі якого лежить українська мелодика і драйвовість року водночас, що дарує слухачам відчуття гармонійності.


«WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON»

7 жовтня 2018 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна взяли участь у заході Wizz Air Kyiv City Marathon.

Київський міжнародний марафон проводиться уже дев’ятий рік поспіль. У цьому році до постійних учасників марафону приєдналося багато бажаючих, які вперше беруть участь у подібному заході, серед них підрозділи чинних військовослужбовців ЗСУ, курсанти військових училищ та ліцеїв, ветерани війни, громадські об’єднання ветеранів АТО і волонтери.

Впродовж всього маршруту учасники марафону відчували підтримку вболівальників, серед яких були ліцеїсти КВЛ.


ВІДВІДАННЯ ЛІЦЕЇСТАМИ ТОВАРИСЬКОГО МАТЧУ НА СТАДІОНІ ІМЕНІ В. БАННІКОВА

18 вересня 2018 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна мали змогу спостерігати за неймовірною футбольною грою між юнацькою збірною України та збірною Азербайджану.

Товариський матч проходив у неймовірній напрузі. Перший тайм закінчився з рахунком 2:0 на користь української команди. Під час другого тайму наша юнацька збірна забила ще 5 голів у ворота супротивників.

7:0 – з таким переможним рахунком на користь наших футболістів завершився товариський матч.


ЕКСКУРСІЯ ДО «НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ»

16 вересня 2018 року ліцеїсти 1, 2 та 3 навчальних рот Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Меморіальний комплекс «Національний музей історії України у Другій світовій війні».
Для юнаків була проведена оглядова екскурсія, під час якої висвітлені загальні події війни та окремі історичні факти. Екскурсовод розповіла богунівцям про звитягу, жертовність і трагедію народу України в період Другої світової війни.
Змістовний історичний матеріал нікого не залишив байдужим. Особливо вразила юнаків розповідь екскурсовода про злочинні дії нацистів проти людства, безпрецедентний героїзм захисників Батьківщини.
Протягом екскурсії ліцеїсти дізналися про початок німецько-радянської війни, встановлений в Україні нацистський «новий порядок», участь українців у рухах Опору на території європейських держав тощо.
Безперечно, відвідання Національного музею допомогло юнакам зрозуміти трагічну сутність Другої світової війни, історичну правду про жертовність і подвиг українського народу у боротьбі проти нацизму.